7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

KOČKY: Prečo platiť adopčný poplatok?

Zájemci o kočku, kteří volají do útulku či domácího depozita, jsou často překvapeni, když dojde řeč na peníze - adopční poplatek, který organizace požaduje. Přemýšleli jste někdy, jaké jsou veterinární náklady na takovou "obyčejnou" kočku z ulice?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jana Bu. 14.10.2008 11:13

Štětí,

mně ale nevadí lidé, co si místo kočky z útulku pořídí kotě od sousedů a sami mu zaplatí veterinární péči. Často jsou kotata od vesnické kočky na život na vesnici lépe připravené, matky kočky jim předávají informaci, jak se chovat. Proto třeba nerada dávám kotě vyrostlé u mě v bytě do domku se zahradou, chybí jim zkušenosti. I to kotě od sousedů má právo na lepší život, takže pokud jsou to osvícení lidé, co kočku odčerví a naočkují, proč ne?

Párkrát se mi stalo, že ke mně přišli lidé vybrat si kočičku a přitom se zmínili, že třeba vedle u sousedů se objevil kocour, mazlivý, ale sousedi ho nechtějí.....domluvili jsme se, že se pokusí zachránit toho kocoura. Ta kočka u mě už je totiž zachráněná, svého domova stálého se dřív nebo později dočká, ale ten kocour od sousedů by se taky dožít dlouhého věku nemusel....takže bych opravdu neodsuzovala lidi, co místo kočky z útulku si vezmou kočku od sousedů.

štětinka 14.10.2008 11:20

Re: Štětí,

jani, tak nevím, zda jsem to špatně napsala, nebo to jen špatně vyznělo. 8-oJá to taky beru ! Jen jsem to myslela tak, že  ty částky vynaloží také a většinou i mnohem vyšší. My nakupujem léčiva ve větším, oni koupí jednu tabletu na odčervení, očkuj třeba u dražších vetů, ...Chápeš?

Liazka je taky dcera nějaké venkovské kočky od sousedů. Byla bych ale radši, kdyby se dala nějak zařídit plošná kastrace:-/. Takhle jedno kotě zachráním a jeho matka už má zase pupek jak meloun;-(

Apina 14.10.2008 11:58

Re: Štětí,

Ahoj Jano, po delší době tě tu vidím, ani se nedivím. Toto je tvé téma. My zatím pořád máme jen Micánka. Momentálně vytvořili s maminkou takovou dvojku, že prý se jim do toho nemá plést další kočka. Škoda. Tak tomu zatím nechávám volný průběh. Navíc případná kočkčka u nás musí zvládat jak byt, tak volný pobyt venku na letním bytě a ještě k tomu musí vyjís s Micánkem a Micánek s ní. Možná by se k nám nakonec přece jen více hodila nějaká místní. Nicméně i já bych teď  váhala, protože z kocoura, od té doby, co nemá Micinku, je ustrašenec ustrašený. V klidu je jedině, když je s maminkou a se mnou. Vše ostatní je stresující. Tudíž nemám ani ponětí, jak by reagoval na další stálou kočičku. Opatrný byl vždycky, ale to není nic ve srovnání s nynější situací, to je vysloveně bázlivost. Cizí lidi jsou pro něho katastrofa a jedno malé štěně (přítelkyně mého bratra) naprosto neakceptovatelné. Pozorovala jsem ho na zahradě, když se tam objeví jiná kočka, upřeně ji pozoruje, ale nežene se za ní, jako kdysi, aby ji vyhnal. Jen pak dojde zkontrolovat, že je opravdu pryč. Je tam nový sousedovic kocourek, ještě mladý, s ním se očuchali a šli si každý po svých. Je tam teď  jedno odrostlé kotě, myslím kocourek, velmi se mazlil, ale zatím má evidentně svůj domov, byl zdravý, vykrmený, s hustým kožíškem, tak jsem ho nechala jít domů.  Doufám, že mu jeho doma vydrží. To víš, evidentního ztracence nebo vyhnance bych nenechala opuštěného.....

Jana Bu. 14.10.2008 13:00

Re: Štětí,

Ahoj Api, zdravím! Moc se nevyskytuji, mám toho hrozně moc, v práci i v soukromí, docela trable a velké změny...Myslím, že opravdu Micánek není připraven na další kočičku, nelámala bych to přes koleno. Kočky jsou citlivé duše a asi to byl před tím skoro rokem pro něj takový otřes, že už nikdy nebude mít tu správnou sebejistotu.  Moc pozdravuji.

Apina 14.10.2008 16:57

Re: Štětí,

Ahoj Jano, však já to přes koleno nelámu, jinak bych u nás už dávno ubytovala nějakého chlupatce. Beru ohled právě na Micánka, ale i na mámu, ta se v něm vzhlíží ještě více než dříve a kocour to láskyplně, ale i trochu vyděračsky, oplácí. Tak uvidíme, na zahradě má možnost kontaktu s ostatními kočkami a třeba si časem nechá říci. To nejsou psi, u kterých je nutné se vyděsit i ze štěněte, které je sotva třetinové, co kocour. Může se také stát, že k nám také nějaké kotě přijde dobrovolně bydlet, tak pak uvidíme, co na to Micánek. V pražském bytě si teď  zvykl lézt mámě na klín - to za 12 let života nikdy předtím neudělal. Tak mu asi nahrazuje Micinku a asi je to také nějaká jistota. Chudák skutečně prodělal veliký otřes, já jsem sama byla šokovaná jeho počáteční hlubokou depresí. Teď už se hodně zlepšil, ale není to ono. Přestal také jíst suché granule, prý si s nimi máme udělat, co chceme. Zuby přitom ještě celkem má. Tak má měkčí stravu ve vyšší cenové hladině, s těmi levnými se také máme nakrmit my.

Hlavně ti přeji, aby všechny tvé trable i změny nakonec dobře dopadly jak v práci, tak doma.