8.12.2021 | Svátek má Květoslava


KOČKY: Povídání o černé kočičce s bílým obojkem

21.12.2005 22:37

"V zahrádkářské kolonii Bezděkov u Roudnice n. L. byla nalezena černá kočička, která měla na krku bílý obojek. Byla zachycená tlapkou v drátě a nemohla ji vyndat. Kočička je evidentně pouze zaběhnutá - ztracená. Má krásnou lesklou černou srst, byla dobře živená a opečovávaná. Je to mladá kočka poměrně velkého vzrůstu. Podle veterináře byla nedávno kastrovaná (dle velké jizvy soudí, že mohla být při kastraci březí). Bohužel zadní tlapka, za kterou byla uvězněna v drátech, musela být v "zápěstí" amputována. V zahr. kolonii, kde byla nalezena, jsou prý i chataři víkendoví, tudíž se může jednat o majitele odkudkoliv z republiky. Kočička je prozatím v péči Azylu pro opuštěné kočky Lucky v Černivi. Pokud Vám tato černá kráska schází - volejte do Azylu Lucky paní Zárubovou." lea

Po nějaké době se ozval pán z Prahy, že kočička patří jeho rodině a mají o ni zájem. Jenže mezitím Lea dostala do amputované tlapičky zánět a musel jí být amputován další kousek nožky. Taky jí otekla tlamička a při operaci jí byl vytáhnut velký trn (bůh ví, jak se tam dostal), který měla zabodnutý mezi zuby. Všechno přestála jako dáma a už zase opatrně baští. Doléčuje si tlapku a zvládá to velmi dobře. Jenže vždycky se najde nějaké ALE.

V tomhle případě je to skutečnost, že Lea se učí běhat po třech a jde jí to velmi pomalu. Když přijel pán s paní do Azylu, vyšlo najevo, že Lea je zahradní – chatová kočička, protože oba manželé jsou alergici a o Leu se starají "tak nějak z povzdálí". Nutno podotknout, že velmi dobře a pečlivě, protože Lea je vykastrovaná, prodělala operaci (nějaké zabodané osiny v bříšku – ze zahrady). Takže majitelé o ní skutečně pečovali. Jenže co teď s Leou, která se rozhodně nemůže vrátit na zahradu a potřebuje klidný domov. A majitelé jsou alergici.

Takže po delším váhání bylo rozhodnuto ponechat Leu v Azylu a najít jí nový domov. Je nám jasné, že umístit postiženou kočičku bývá velký problém, proto se tohle Povídání právě změnilo na snahu najít jedné pajdulce hodného a hlavně velkorysého člověka, který by ji měl rád takovou, jaká je – třínohá. Nezbývá nám než doufat, že bude mít stejné štěstí jako Pan Flek – Peyrac, třínohý kocour, který byl ještě nedávno v Azylu a dneska už má svoje místečko, péči a spoustu lásky v novém domově.

V zastoupení Lei si tedy dovoluji podat inzerát:
"Jsem příjemná černá kočička (1,5 - 2 roky mladá), slušně vychovaná, nemám žádné ošklivé zlozvyky, baštím dobře a netrápí mě žádná nemoc. Jsem bez závazků. Hledám tolerantního a hodného dvounožce, který mě bude mít rád. Zn.: Na počtu nohou nezáleží."

Máte o Leiu zájem? Ozvěte se paní Zárubové do Azylu Lucky (stránky organizace). Tel. 416 591 322 nebo 607 848 992, email lucky@kocky-online.cz.

Lenka Gmitterová


SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !