16.10.2021 | Svátek má Havel


KOČKY: Plaváčci

5.7.2006 23:15

Napravo je opuková skála a pod ní tůň a to místo se jmenuje U zlýho výra - opravdu výra s tvrdým Y, protože tam před dávnými časy bytoval výr, který snad ani nebyl ani tak zlý jako veliký, jak už výři velcí bývají a když ho vídali při úplňku létat nad lesem, všichni se báli ani nevystrčili nos a dávali na modlení. kočky Rpuť Bohunka1

A kousek výš proti proudu je nad tou tůní pár hezkých upravených domků, kde, většinou, nikdo není a tak je všude ticho a klid a ptáčkové tam pípaj, típaj a švitořej a slušelo by se a patřilo, aby v té tůni skotačily víly a zpívaly: "Mám bílé nožky máááááám…".

Namísto vil však plula potokem obyčejná kartonová krabice a z té krabice se ozýval zoufalý kotěcí nářek. Tak zoufalý, že to kočičí bůh Maciáš nevydržel a řekl naší Ireně: "Koukej mazat ke Zlýmu vejru a to tak, že rychle, šupito presto a fofrem a poklus a ať už tam jsi, nebo bude pozdě!"

A protože hlas boží poslouchají i pubertální slečny, zachtělo se jí procházky ke Zlému výru, sebrala kamarádku a šly. A přišly tam tak akorát, když krabice, už napůl potopená proplouvala tůní. A přesně dle přání boha Maciáše vletěla Irena do té tůně takovým fofrem, že se ani nestačila zout. kočky Rpuť Cyrano1

A tak se stalo, že jsem v pracovně měla velikou louži, uprostřed ní odtékalo, stále ještě vyjevené dítě a odkapávaly čtyři chlupaté ocásky.

Největší Plaváček, tzv. Cyrano
Jak už jméno napovídá, je to kocour nosatej. Vůdce rodinné smečky, zatím trochu plašší. Vypadá to, že z něj bude kocour jako hrom. Snaží se budit dojem, že si jen tak nezadá, ale mazlí se docela rád. 

Nejkrásnější Plaváček, tzv. Oliver nebo Olínek
O něco menší než brácha Cyrano, méně nosatý, méně plachý tmavý mourek, který v kombinaci s bílými ponožkami vypadá nadmíru elegantně. A taky je ohromný mazel.

Nejzajímavější Plaváček, tzv. Bohunka
je napůl mourinka a napůl želvovinová v kombinaci s bílou. "Plamínek" na nose má bílý, ale ouško a půl hlavičky rezaté a hřbítek želvovinový. Zatím také trochu plašší, ale za pomazlení je vděčná. kočky Rpuť Málinka1

Nejmenší Plaváček, tzv.Amálka, neboli Málinka, protože je malinká
Vejškrabeček. Vždycky čeká až se ostatní najedí. Něžňoučký mazílek, který bez řádného pomazlení večer neusne a motorek má vždycky připravený.

Jsou jim všem asi tak dva měsíce a zřejmě se musela mít docela dobře, protože jsou to zdravá, pěkná koťata. A dohromady je to "parta hic"…..

Foto: Odshora - Bohunka, Cyrano, Málinka, Oliver

 

 

kočky Rpuť Oliver1

 

 

 

 

 

Zuzana Chlumská (Rpuť)