20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

KOČKY: Plašan

Možná si vzpomenete na moji zmínku o tom, jak jsem od CD vyfasovala Hrníčkového Harryho (pojmenovaného od Dede) nyní Sigmunda, takto bílozrzavého, oprsklého kocoura.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dede 26.2.2008 15:21

Re: Poděkování

aby se to nepropadlo, tak potvrzuju - výživná pasta Calopet funguje! Přiznám se, že jsem zapomněla... Dávala jsem to Čitě po tom maléru s dásní, kdy nemohla jíst a tak strašně zhubla. Calopet je prima a navíc chutná ;-D Čita tu dobrotu cucala přímo z tuby jako mimi mléko z flašky ;-)

MaRi 26.2.2008 15:10

i malý úspěch je milý

lišky mají zase šanci

Dede 26.2.2008 15:09

prostě nemohu odolat

a musím vás pozvat k zítřejšímu vydání. :-) Víte, co je to leguár? Že ne??? Ale, ale...;-) Tak zítra vám to Týna vysvětlí a varuju předem - číst je nutno bez přítomnosti tekutin v blízkosti klávesnice! ;-D

Alča 26.2.2008 15:01

Poděkování

Děkuji vám, milí Zvířetníčci, za rady jak vykrmit kočičku po nemoci. Samozřejmě dcera vše probere s vetem, ale znáte to, oni sami jako odborníci raději doporučí dietku a vitamínky a když se páník zeptá, jestli může masíčko s vločkama nebo kvalitní rybičku, tak neochotně souhlasí, že teda jóóó a malá kočenka bude mít hned veselejší život, protože dostane i něco chutného, na co se může těšit a kilíčka zase půjdou nahoru! Až se spraví, tak ji vyfotím, abyste viděli, koho jste pomohli hrobníkovi z pod lopatky vytáhnout...;-D

Ještě jednou DÍKY!

radanova 26.2.2008 14:56

Plašanovi přeji

rychle narostlý kabátek a nějakou hodnou norskou rodinku, JanaBa má prej plusovej záznam v knize dobrot-říkal jeden co tu prolít.

Právě mě opustila povíkendová depréze, já nepozorná zapomenula sem svěřené tajemství na výrobu endorfinů a tak mě zase dostala bestija jedna.

No mějte se balím věci a jedu za psékama, dneska za světla, to je mi ale fajne.

radanova 26.2.2008 14:51

Re: asi jsem měla držet hu....

na ja Xerxová cizí miminka se nepomlouvaj;-), třeba se s tím vyrovnaj a nebo je ta málo veliká holčička oba sežere, nemusí všechno dopadnout blbě. Přeci

Vave 26.2.2008 14:45

Jsem moc ráda,

že jsi podala tak půvabně podaný a velmi radostný raport, milá JanoBa.VV Zdá se, že jsi pokročila mezi vyspělejší lid kočičí a kočenky Tě začaly vyhledávat!:-)VV O tom ví své Rpuť, Terrovi, Štětinka VVVVVV....a další ...VVVVVV... a koukám, že i z Týny se stává také nadějný elév! ;-) Pokud se dobře pamatuju, Týno, přála sis na jaře černou kočičku, viď? To víš, neříkej dvakrát! Některá přání plní CD velmi pečlivě a promptně! R^VV:-)

LFSHA 26.2.2008 14:41

Re: Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

Přesně. Pro větší jde Vitaminthe, která zabírá i na tasemnice.

LFSHA 26.2.2008 14:39

Re: Re: Re: asi jsem měla držet hu....

Takovým by se neměl svěřovat ani plyšový pes. Rv To, že chtějí většího psa a netrvají na čistokrevnosti se dá pochopit, ale musí ho chtít jako kamaráda a společníka s tím, že ho budou mít rádi, ať z něj naroste cokoliv. A ne se k tomu stavět takhle.

Jana Bu. 26.2.2008 14:35

Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

Pro malá kotata je na odčervení nejlepší banmith pasta, je nejšetrnější a zabírá škrkavky, které jsou nejrozšířenější. Pro malá kotata na odblešení bolfo pudr.

Xerxová 26.2.2008 14:20

Re: Re: asi jsem měla držet hu....

jim asi nešlo o výstavní kariéru (ta fenka určitě nebyla čistokrevná),  jim šlo podle všeho jen o VELIKÉHO psa...

LFSHA 26.2.2008 14:11

Re: asi jsem měla držet hu....

Některým lidem psi do rukou nepatří. Podle mě menší velikost nevadí, pokud má všechno, co potřebuje a nestrádá. Sice to není na výstavní kariéru, ale i tak to přece může velice milovaná VV holčička, n' est-ce pas?

Xerxová 26.2.2008 13:59

asi jsem měla držet hu....

Cestou domů ze školy jsem potkala pár mladých lidí a fenečku. Krásnou, veselou, černou. Zálibně jsem si ji prohlížela - velikost fenky ohaře, proporce a hlava dozí. Čubinka ke mně přiběhla a paní (slečna?) na mě volá: "nebojte se, NĚMECKÉ DOGY jsou moc hodné. Zeptala jsem se, kolik je fence měsíců. Prý 11. Tak jsem "inteligentně" podotkla, že je hrozně maličká. Paní se viditelně naštvala, že prý už i veterináři musela vysvětlovat, že doga roste až do tří let a má tedy spoustu času. A já hlupák jí řekla, že už na 7 měsících mívá pes i fena dogy minimální výšku - tj. holčička 72 cm v kohoutku. A pak, že už hlavně mohutní , osvaluje se a mění se poměry třeba lebky. To už na mě křičel i pán, že si kupovali přece velikýho psa, tak bude veliká... Bojím se, že útulek bude bohatší o jednu drobnou fenku a objeví se inzerát na velikou fenu dogy nejlépe bez PP...

Jak rozdílný přístup mají naši sousedi - jejich minidogánek je jejich zlatíčko a prý když je prťous, tak bude zase třeba zdravější V Právě mu čistili zoubky, aby neměl zubní kámen.

dalmatin 26.2.2008 13:33

Re: Re: Re: Černý dáreček

Nemůžu sem nepřilípnout historku mého souseda. Natíral cosi ekologickou, nezávadnou barvou. Byla dost hustá, takže když do ní spadl kocour, ponořil se jen kousek, hřbet mu koukal ven. Byl vytažen a také vykoupán. Když ho soused dva dny neviděl, začal ho hledat. Kocour se skrýval na půdě. Slezla mu srst z celého těla, jen pruh na hřbětě a hlavě mu zůstal. A tak tam ten pankáč trucoval tak dlouho, dokud zase neobrostl. Nechal si nosit pouze jídlo a pití, bederní roušku nepožadoval. 

EvaŽ 26.2.2008 13:15

Jako vždy

jen koukám, co umí kočičí lidi. Moc mě pobavilo, že se oholené kočky stydí. Držím černému plašanovi palce

LFSHA 26.2.2008 13:12

Re: Re: Re: Re: Černý dáreček

Kocourci po vykoupání projeví hlasitě svoji nelibost, usadí se a začnou se sušit. Pokud jsou pouze jemně zabaleni do osušky, vyhovuje jim to, vysoušení už ne. Sisinka se podívá pohledem: "Kdybych nebyla dáma, tak vám to řeknu pěkně od plic.", který by na místě zarazil i naštvaného nosorožce, a začne se mírně naštvaně olizovat, ale pořád zachovává dekorum.

Když se má jet k vetovi, dostanou předem domácí vězení, někdy už den předem.

EvaŽ 26.2.2008 13:10

Re: Re: Pro Janu

Kdepak pepřenku. Retrívr není hloupej. Možná, kdyby tam byla peněženka, tak by si ji flet sebral a šel si koupit něco dobrého. My to využíváme jako korupční metodu tvoření úspěchů na zkouškách a výstavách. Vždy s Ájou něco dohodnem a ona se pak snaží;-);-D. Samorřejmě jí to musíme pak dát, to by příště nehrála.

Zdena b.p. 26.2.2008 13:03

Re: Re: Re: Černý dáreček

Jé Terro, máš pravdu. Když byla oholená Mína (císařský řez  - příčná poloha kotěte + kastrace) tak po vzpamatování chodila a přes sebe měla kostkovanou flísovou prachovku. Když jí bylo horko, tak pokrčila tlapky a prachovkový tunel prolezla. Měla ho připravený pro přiodění, když šel někdo nežádoucí. Ale když jsem musela vykoupat Mr. Zrzavého, abych ho odbahnila, tak se uvelebil na židli do hnízda z osušky a nenechal se rušit. Mám dojem, že on byl tak krásný, že mu na vzhledu nezáleželo, na rozdíl od sestry Míny. Ta má každý chloupek na svém místě.Ale teď už týden shazuje a zubama trhá zimní kabátek, kde se dá. Za chvíli bude nahatá. Musím se stavit v lékárně pro Bkomplex.

Tečka 26.2.2008 12:58

Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

PROFENDER SPOT ON, JE TO PRO KOŤATA OD SEDMI TÝDNŮ, ODČERVUJE VŠECHNO A MYSLÍM ŽE I ODBLEŠUJE. 

Jindra 26.2.2008 12:49

Re: Re: Mám radost

Jasně žlutý hypnotický oči máme taky a česání přímo zbožňujeme.Mě už bolí ruka od kartáče a ona si to teprve začíná užívat;-D

terra 26.2.2008 12:34

Re: Re: Černý dáreček

Určitě se prát budou a vyhraje ten nejlepší s najatým klavíristou :-D. Ptal jsem se, protože všechny kočky, co znám, na ostříhání, vykloupání a pod. reagovaly stejně: styděly se. A je úžasné pozorovat, jak je to na nich vidět, to přání plížit se kmenovou stokou K (hlavní kanalizační stoka v Praze)...

LFSHA 26.2.2008 12:33

Re: Mám radost

Jsou nádherný, jen kdyby byly ochotnější nechat si čas od času rozčesat srst. ;-) Krátkosrstá černá kočka má také své kouzlo, zvlášť s jasně žlutýma hypnotickýma očima. VV

JanaBa 26.2.2008 12:26

Re: Černý dáreček

Byla jsem se na něj podívat. Stydí se. Zotavuje se ve veliké nerezové kleci v tiché, teploučké místnosti. Jen tak tak, že tam tichounce nepreluduje najatý klavírista. Má tam granule, vodu a malý záchodek. Ležel na chlupatém koberečku, loupl po mně okem a chystal se hlasitě zaječet jak byl zvyklý. Pak si uvědomil vlastní nahotu, zdrženlivě se odvrátil a dal mi na vědomí, že tedy takoví dobrodinci jako jsem já mu mohou vlízt na záda. S omluvami jsem se vzdálila. Jen jsem stačila kvoknout, že až znovu obroste, bude kráásnej a zájemci se o něj budou prát. (A moc si přeju, aby to byla pravda).

Jindra 26.2.2008 12:17

Mám radost

že vše nakonec dobře dopadlo a že se Plašánkovi blýská na lepší časy.Černý kočky s delší srstí jsou nádherný (jednu takovou mám totiž doma)V:-)

veram 26.2.2008 12:13

Re: Halo, Veram,

Viděla, aby ostatní věděli, o čem mluvíme, tak se koukněte tady. Je zajímavé, že když se srážejí galaxie, většině hvězd v nich se nic moc nestane, sráží se a interaguje především mezihvězdná hmota - prach a plyn. Ale životu kolem těch hvězd - pokud by tam nějaký byl - to asi moc neprospívá, vzniká tam vysokoenergetické - třeba rentgenové i jiná - záření

Jiřina z GB 26.2.2008 11:41

Halo, Veram,

vidělas snímek s 24.února? Myši se nám rozmnožují !  Anebo naše Myš expandovala až do hvězd... to by taky šlo.

terra 26.2.2008 11:29

Re: Re: pěkné dopoledne všem

Vztekloune čerňošku - vydrž, u Týny to stojí za námahu, však on ti Jája bude vyprávět, až jednou....:-D

tapuz 26.2.2008 11:06

Re: Prosím o radu kočkové lidi:

Mám kocoura, který obecně málo jí. Je štíhlounký a jednu dobu začal dokonce ještě hubnout. Pak mu zachutnaly granule Royal Canin Sensible 33 - je to pro mlsné kočky s citlivým trávením, ale hlavně je to poměrně dost kalorické a zřejmě chutné, protože jinak je náš kocourek antigranulový. Opravdu mu pomohly poněkud se zaoblit. Ale kocourek je jinak naprosto zdravý a zažívání má úplně v pořádku. Tak bude asi vážně bezpečnější poradit se s veterinářem.

Co vím, tak pro pacienty a rekonvalescenty se také používá výživná pasta CALOPET, ale zkušenosti s ní nemám, znám to jen z doslechu. Takže to berte jen jako tip.

MaRi 26.2.2008 11:06

Re: pěkné dopoledne všem

Jája bude mít komplice;-)

LSFHA 26.2.2008 11:04

Re: pěkné dopoledne všem

Jéé, takže bude černobílá smečka.