18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KOČKY: Plašan

Možná si vzpomenete na moji zmínku o tom, jak jsem od CD vyfasovala Hrníčkového Harryho (pojmenovaného od Dede) nyní Sigmunda, takto bílozrzavého, oprsklého kocoura.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 26.2.2008 14:20

Re: Re: asi jsem měla držet hu....

jim asi nešlo o výstavní kariéru (ta fenka určitě nebyla čistokrevná),  jim šlo podle všeho jen o VELIKÉHO psa...

LFSHA 26.2.2008 14:39

Re: Re: Re: asi jsem měla držet hu....

Takovým by se neměl svěřovat ani plyšový pes. Rv To, že chtějí většího psa a netrvají na čistokrevnosti se dá pochopit, ale musí ho chtít jako kamaráda a společníka s tím, že ho budou mít rádi, ať z něj naroste cokoliv. A ne se k tomu stavět takhle.

radanova 26.2.2008 14:51

Re: asi jsem měla držet hu....

na ja Xerxová cizí miminka se nepomlouvaj;-), třeba se s tím vyrovnaj a nebo je ta málo veliká holčička oba sežere, nemusí všechno dopadnout blbě. Přeci

Jakub S. 26.2.2008 15:24

Třeba je sežere, že...

Tak, přesně! R^

EvaŽ 26.2.2008 13:15

Jako vždy

jen koukám, co umí kočičí lidi. Moc mě pobavilo, že se oholené kočky stydí. Držím černému plašanovi palce

Jindra 26.2.2008 12:17

Mám radost

že vše nakonec dobře dopadlo a že se Plašánkovi blýská na lepší časy.Černý kočky s delší srstí jsou nádherný (jednu takovou mám totiž doma)V:-)

LFSHA 26.2.2008 12:33

Re: Mám radost

Jsou nádherný, jen kdyby byly ochotnější nechat si čas od času rozčesat srst. ;-) Krátkosrstá černá kočka má také své kouzlo, zvlášť s jasně žlutýma hypnotickýma očima. VV

Jindra 26.2.2008 12:49

Re: Re: Mám radost

Jasně žlutý hypnotický oči máme taky a česání přímo zbožňujeme.Mě už bolí ruka od kartáče a ona si to teprve začíná užívat;-D

Jiřina z GB 26.2.2008 11:41

Halo, Veram,

vidělas snímek s 24.února? Myši se nám rozmnožují !  Anebo naše Myš expandovala až do hvězd... to by taky šlo.

veram 26.2.2008 12:13

Re: Halo, Veram,

Viděla, aby ostatní věděli, o čem mluvíme, tak se koukněte tady. Je zajímavé, že když se srážejí galaxie, většině hvězd v nich se nic moc nestane, sráží se a interaguje především mezihvězdná hmota - prach a plyn. Ale životu kolem těch hvězd - pokud by tam nějaký byl - to asi moc neprospívá, vzniká tam vysokoenergetické - třeba rentgenové i jiná - záření

týna 26.2.2008 11:01

pěkné dopoledne všem

zas tak jdu fofrem okolo a pročítám na etapy a děsně se těším, ža třeba zítra už budu sedět na jednom místě a všecko dočtu.

jako novinku uvádím, že poslední dva týdny mi pod autem bydlí malé černé nic, divoké jak půl pekla. takže do práce jezdím se zpožděním, protože vztekloun čerňoch se fláká u snídaně-a přece ho nebudu odhánět od misky . ještě jsem nestihla zjistit, jestli je to kluk nebo holka. ale dnes ráno už jsem byla připuštěna na vzdálenost jednoho metru:-).

LSFHA 26.2.2008 11:04

Re: pěkné dopoledne všem

Jéé, takže bude černobílá smečka.

MaRi 26.2.2008 11:06

Re: pěkné dopoledne všem

Jája bude mít komplice;-)

terra 26.2.2008 11:29

Re: Re: pěkné dopoledne všem

Vztekloune čerňošku - vydrž, u Týny to stojí za námahu, však on ti Jája bude vyprávět, až jednou....:-D

LENKA S 26.2.2008 10:47

LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

ALE  VČERA  SE  V  DISKUSI  TAKY  POD KOČIČÍM  ČLÁNEČKEM  OBJEVILO  SOS. KDOSI SE  PTAL, JAK A  ČÍM HLAVNĚ  ODČERVIT  A  ODBLEŠIT  MALÁ  KOŤATA.  NEMÁM  ČAS NA  HLEDÁNÍ, ZDA  NĚKDO  ODPOVĚDĚL. BYLO  BY  DOBRÉ, KDYBY  TO  TEN, KDO  VÍ  RADU  ,PÍCHL PRO JISTOTU  SEM. SNAD  TEN TAZATEL   ODPOVĚĎNAJDE  ODPOVĚĎ. ZDRAVÍM A  VŠEM  ZVÍŘETNÍKŮM PŘEJU  KRÁSNÝ  DEN.  PLAŠAN JE  KRÁSNÝ   A  MOC  VŠEMI  MASTMI PROMAZANÝ  KOČIČÁK.KOČIČÁK.

Tečka 26.2.2008 12:58

Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

PROFENDER SPOT ON, JE TO PRO KOŤATA OD SEDMI TÝDNŮ, ODČERVUJE VŠECHNO A MYSLÍM ŽE I ODBLEŠUJE. 

Jana Bu. 26.2.2008 14:35

Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

Pro malá kotata je na odčervení nejlepší banmith pasta, je nejšetrnější a zabírá škrkavky, které jsou nejrozšířenější. Pro malá kotata na odblešení bolfo pudr.

LFSHA 26.2.2008 14:41

Re: Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

Přesně. Pro větší jde Vitaminthe, která zabírá i na tasemnice.

Tečka 26.2.2008 15:42

Re: Re: Re: LIDI, NEVÍM, ZDA UŽ NĚKDO PORADIL,

Ááá, tak se kaju, máte víc zkušeností, já mám tohle z jedné vet.poradny na netu, ale já začínala s tříměsíčními a víceměsíčními koťaty,nicméně tohle mi bylo řečeno, tak jsem to dala dál.  

terra 26.2.2008 10:47

Černý dáreček

si tě, JanoBa. pěkně vychutnal - ale vítězství bylo jaksi oboustranné. Zajímalo by mě, jak to ti chlupatci poznají, že se člověk chystá páchat na nich dobro (např. odnést je k vetovi). Kulich I. Bojovný, když se jednou vrátil z bitvy s vyseknutým okem, byl ochoten spolupracovat jen asi tři dny. Když po ošetření a zažehnání zánětu (čímž mu vet zachránil druhé oko) zjistil, že už neumírá, zmizel hodinu před odjezdem na kontrolu z domu a vrátil se večer. To jsou ti venkovní pacienti, pravil vet rezignovaně. Přijeďte s ním, až ho chytíte... A mimochodem - kocour vyléčený, vykastrovaný a oholený - já vím, že to jinak nešlo, ale jak to nese? V každém případě dík za další zachráněnou kočičí dušiVVMáš to u CD schované "jak v rajfajzence", jak říkal můj děda - a já nevěděl, co to byla "rajfajzenka"... 

JanaBa 26.2.2008 12:26

Re: Černý dáreček

Byla jsem se na něj podívat. Stydí se. Zotavuje se ve veliké nerezové kleci v tiché, teploučké místnosti. Jen tak tak, že tam tichounce nepreluduje najatý klavírista. Má tam granule, vodu a malý záchodek. Ležel na chlupatém koberečku, loupl po mně okem a chystal se hlasitě zaječet jak byl zvyklý. Pak si uvědomil vlastní nahotu, zdrženlivě se odvrátil a dal mi na vědomí, že tedy takoví dobrodinci jako jsem já mu mohou vlízt na záda. S omluvami jsem se vzdálila. Jen jsem stačila kvoknout, že až znovu obroste, bude kráásnej a zájemci se o něj budou prát. (A moc si přeju, aby to byla pravda).

terra 26.2.2008 12:34

Re: Re: Černý dáreček

Určitě se prát budou a vyhraje ten nejlepší s najatým klavíristou :-D. Ptal jsem se, protože všechny kočky, co znám, na ostříhání, vykloupání a pod. reagovaly stejně: styděly se. A je úžasné pozorovat, jak je to na nich vidět, to přání plížit se kmenovou stokou K (hlavní kanalizační stoka v Praze)...

Zdena b.p. 26.2.2008 13:03

Re: Re: Re: Černý dáreček

Jé Terro, máš pravdu. Když byla oholená Mína (císařský řez  - příčná poloha kotěte + kastrace) tak po vzpamatování chodila a přes sebe měla kostkovanou flísovou prachovku. Když jí bylo horko, tak pokrčila tlapky a prachovkový tunel prolezla. Měla ho připravený pro přiodění, když šel někdo nežádoucí. Ale když jsem musela vykoupat Mr. Zrzavého, abych ho odbahnila, tak se uvelebil na židli do hnízda z osušky a nenechal se rušit. Mám dojem, že on byl tak krásný, že mu na vzhledu nezáleželo, na rozdíl od sestry Míny. Ta má každý chloupek na svém místě.Ale teď už týden shazuje a zubama trhá zimní kabátek, kde se dá. Za chvíli bude nahatá. Musím se stavit v lékárně pro Bkomplex.

LFSHA 26.2.2008 13:12

Re: Re: Re: Re: Černý dáreček

Kocourci po vykoupání projeví hlasitě svoji nelibost, usadí se a začnou se sušit. Pokud jsou pouze jemně zabaleni do osušky, vyhovuje jim to, vysoušení už ne. Sisinka se podívá pohledem: "Kdybych nebyla dáma, tak vám to řeknu pěkně od plic.", který by na místě zarazil i naštvaného nosorožce, a začne se mírně naštvaně olizovat, ale pořád zachovává dekorum.

Když se má jet k vetovi, dostanou předem domácí vězení, někdy už den předem.

dalmatin 26.2.2008 13:33

Re: Re: Re: Černý dáreček

Nemůžu sem nepřilípnout historku mého souseda. Natíral cosi ekologickou, nezávadnou barvou. Byla dost hustá, takže když do ní spadl kocour, ponořil se jen kousek, hřbet mu koukal ven. Byl vytažen a také vykoupán. Když ho soused dva dny neviděl, začal ho hledat. Kocour se skrýval na půdě. Slezla mu srst z celého těla, jen pruh na hřbětě a hlavě mu zůstal. A tak tam ten pankáč trucoval tak dlouho, dokud zase neobrostl. Nechal si nosit pouze jídlo a pití, bederní roušku nepožadoval. 

Jakub S. 26.2.2008 15:29

Kristepane. Hlavně že přežil, u každé barvy by to nemuselo být!

Karolína 26.2.2008 17:04

Re: Černý dáreček

Já myslím, že se nestydí jen kočičáci, ale i pejskové. Má asistentka má pejska Beníka, maminka pekinézka a tatínek bišonek. Ten pejsek je jak plyšový. Předkus po mamince, barvu taky, srst po tatínkovi. Nechávají ho pravidelně stříhat, takže má dlouhou srst na nožičkách a ocásku, jinak je stříhaný "na heboučko". Není mu vedro a vypadá moc pěkně. Ale ten ceremoniál před tím! Už tuší, když jde celý do sprcháče, že bude ouvej a jde se na stříhání a vůbec se mu to nelíbí. Občas zlobí a zkouší kousat, takže dostane náhubek při samotné akci, ale už si zvykl. A když je hotovo a přijde od své lazebnice, tak se vůbec nadšeně nehrne ke mně pro podrbání. Kouká na mne tak z úhlu, jakoby říkal: "Hele, moc si mně neprohlížej, jsem takovej nahatej!" Tak drbu a drbu a chválím a chválím jak mu to moc sluší!

p i t r ý s e k 26.2.2008 22:36

Re: Re: Černý dáreček

Karolíno, myslím, že je je to dost individuální. Moje holky se letí první ukázat pánečkovi a děsně se natřásají. Chodil ke mně Tim. Velký střeďák černého pudla. Ten byl tak marnivý, že jsem se musela až smát. Ten, když jsem vyměňovala nůžky, se šel na sebe podívat do zrcadla a okamžitě zaujal původní pozici, abych mohla na jeho kráse pracovat. S jakou noblesou mi položil packu do dleně, abych mu mohla ostříhat nožku. Kdo stříhá a češe, ví, jaké to bývají většinou boje, upravit přední packy. Ovšem, ty malé vyděšence znám též, ale časem si na mě zvyknou.  Za největší vyznamenání považuji, když pejsek ke mě sám a R Á D jde.

štětinka 26.2.2008 10:41

Krásnej příběh,

Jani udělal jsi moc záslužnou věc. R^VVPřesně tohle dělám ráda i já, jen ty prašule, kdyby nás furt neomezovaly. Přeji všem moc krásný den, svítí slůňo, půjdu pošolíchat zahrádku

Zdena b.p. 26.2.2008 9:03

To je skvěléééé

Jano od sobečků, to je skvělá zpráva. A jsi šikulka úžasná. Já to moc dobře znám. Jakmile se má jít k vetovi, tak pacoš(nebo jen čekatel na očkování) není k nalezení. Jen je po úředních hodinách, tak se zjeví. Včera jsem se kastraci na norský způsob chechtala dlouho do noci. ;-D