7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

KOČKY: Pepinka z Jevišovic

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 20.11.2019 17:50

Milá Renato, moc hezké povídání, taková já moc ráda čtu V Jo. naše prababičky jezdily do Vídně "za prací a na zkušenou", Pepinka se tam zabydlela natrvalo :-) Díky za její záchranu a posílám pohlazení "převážně bílé" kočičí trojce!

Také se mi moc líbí zívající Pepinka (je hezoučká) a užasla jsem, jaké má dlouhé tesáky. A jelikož mi tu právě na rukách leží (a brání v psaní) Woody, hned jsem se jí nakoukla to tlamky, jestli má také takové. Mám dojem, že Pepina je má přeci jen delší a ostřejší :-) Holt je ještě odrostlé kotě (Woody je už 7) a zoubky má bělejší, ale hlavně koťata je mají jako jehličky :-)

Z. Matylda 20.11.2019 16:31

Tak to dopadlo dobře :-) Jo, SOS kočky Hodonín se obvykle postarají, pokud už nejsou v kočkách až po uši. Mám od nich Oriáše i Adelínu- ta je sice ze Staroviček, ale dočaska u Katky patřila pod ně. Kamarádka od nich už má kočky tři- ale zas má jen jednoho psa, tak se to srovná :-)

T. Zana 20.11.2019 14:20

Pepinka to vyhrála V.

Teda přepravku měla velkolepou, ale stejně nejvíc se mi líbila ta fotka se zívajícím tygrem ;-) .

J. Hlavsová 20.11.2019 13:43

Díky CD za šťastné přidělení Pepinky. Nedávno jsem zažila něco podobného. Měla jsem jet s mamkou k lékaři, přijela jsem, abych tam odložila psy. Přede dveřmi sedělo černé kotě, a když jsem otevřela dveře u auta přiřítilo se a cpalo se dovnitř k velké nelibosti Kory a Goliáše. Švagrová zrovna něco dělala na zahradě a říkala, že kotě někdo přinesl do ulice a odložil v přilehlém parku. Kotě mělo zhnisané oči a bylo hubeňoučké, domluvila jsem se se švagrovou, že kotě nakrmí a jeho osud vyřešíme po návratu. To se nestalo, protože koťátko chvíli po našem odjezdu odešlo dál po ulici. Za pár dnů jsem se dozvěděla, že se nastěhovalo k lidem v sousední ulici. Ti mají psa a měli i venkovní kočku a rozhodli se, že si kotě nechají, zajistili ošetření na veterině. Kocourek ale na rozdíl od kočky byl domácí a zjistilo se, že dcerka je na kočky alergická. Snažila jsem se kocourka někde umístit, ale marně, tak jsem se nakonec rozhodla zavézt ho do Lanškrouna do útulku. Zavolala jsem to majiteli a dověděla jsem se, že původní kočička odešla na akutní selhání ledvin, takže si kocourka nechají a zajistí, aby bydlel v zahradním domku a dcerka se tak vyhnula alergické reakci. Takže CD i v tomto případě zasáhla správně. :-)

Z. Xerxová 20.11.2019 12:22

mám "drzý" dotaz - co když někomu patřila, kdo na ni pak marně čekal - a ona se nevrátila... Vždyť podvyživeně nevypadala, byla mazlící - rozhodně se lidí nebála...

Š. Matyášová 20.11.2019 12:34

s tím zraněním na hřbetě - mohla ji silnější koč nebo i matka, z bydlíku vyhnat....jsi dost velká ,aby jsi se uživila sama, tak mazej....tady bydlím hlavně já....

Z. Yga 20.11.2019 13:10

Mohlo se to stát... ale taky bych ji tam nejspíš nenechala.

I. Tomančáková 21.11.2019 17:18

Pepina k nám do útulku Kočky SOS přišla jako 3,5 měsíční kotě. Takové malé kotě nemá venku co dělat, nemá žádné orientační schopnosti a pokud je ponecháno volně venku nemá šanci se vrátit domů. Takže pokud majitel nějaký byl, byl to špatný majitel a návratu kotěte by se stejně nedočkal.

Z těchto koťat se pak stávají bezprizorní kočky živořící venku, které při prvním mrouskání zabřeznou a pak, samy ještě koťata, rodí další koťata.

Je dobře, že ji tam paní Renata nenechala.

Z. Mawe 20.11.2019 12:17

Pribeh s hezkym koncem, videnska mnaudama si evidentne umela vybrat jak zachrance, tak novy domov :)

L. Bláža 20.11.2019 11:23

Kterak česká Pepinka do Vídně přišla. Krásný příběh :-)

Z. Jenny 20.11.2019 11:15

Díky za Pepinku Vídeňačku,hlavně,že už je dobře,což přeji všem bezprizorným zvířátkům. V

A. Bytová 20.11.2019 11:00

Tedy ta přenoska! Opravdu jak kočár z Vídně.

Připomíná mi to tu písničku Sedemdesať sukeň mala, a pak to končí - a já nemám ani jednu, pýtajú ma až za Viedňu.

E. Zvolánková 20.11.2019 9:28

Krásný den všem Zvířetníkům. Pepinka měla velké štěstí a Vy, Renato, zasloužíte poděkování, že jste jí tu šanci poskytla. Kéž by těch dobrých konců bylo více. Zrovna v neděli jsme u nás v parku při procházce se psem, viděli bezradně pobíhat malého hnědobílého "jackrasloidního" voříška. Plakal, evidentně hledal svou smečku. Strašně jsem si přála mu nějak pomoci, ale k nám se bál přiblížit kvůli fousisku (i když ten se tvářil neutrálně). Nějaká rodinka bez psa se ho aktivně snažila odchytit (nalákat - maminka od té rodiny evidentně věděla, jak na psy). Ale ani jim se to nepovedlo, co jsem stihla vidět. Zas pak někam běžel. Před lidmi se psy uhýbal se staženým ocasem. Hrozně bych chtěla věřit, že ten chudáček svou smečku našel. Evidentně to nebyl tulák - měl obojek s rolničkou (nebo něčím takovým)... Omlouvám se, že cpu "psí" do "kočičího"....jen mi to zas vytanulo na mysli, když jsem četla o Pepinčině příběhu se šťastným koncem.

Z. Jenny 20.11.2019 11:16

To je můj nejčernější sen,ztracený pes, doufám,že našel ty svoje.

Z. Lika 20.11.2019 8:09

No jo, když se kočka rozhodne, člověk těžko odolá. Taky nevím, co bych si počala, kdybych taková bezprizorní kukadla viděla. Pepinka je opravdu hezká. A opět užasnu, jak při troše základní péče se ty kočky vyloupnou do krásy. Jsou to prostě domácí tvorové, to se nedá nic dělat. Renato, děkuju, že ses postarala R^

Š. Matyášová 20.11.2019 6:27

Tak do Nídně (Kája Mařík) se Pepina dostala. Kdo by to jen řekl...Dík, že jsi ji opečovávala a nenechala ji na těch schodech....V

Z. Xerxová 20.11.2019 6:21

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) ....

hezké kočičí putování se šťastným koncem :-)