22.1.2022 | Svátek má Slavomír


KOČKY: Papoušek Trefa aneb hledá se hluchý hajný

1.4.2008

Jen pár se jich zajímalo, jak lze sladit chov ptactva s chovem kočkovitých šelem v domácím depozitu útulku. Prostě takový soukromý vtip… Trefa ale opravdu nemňouká, je hluchý, a tak mluví, jak umí – po papouškovsku… Fenclová - Trefa 1

Do péče nám ho předala paní s informací, že je to kocour plachý, divoký a navíc postřelený. Dnes je Trefa již zdravý - plachý není, jen vyplašený. Neslyší, tedy neví, že k němu jdete, že na něj mluvíte, neslyší otevírání dveří ani cvaknutí víčka konzervičky, neví, že mu naléváte vodu do mističky. Pokud se tedy zjevíte náhle, lekne se. Leká se, i když ho náhle chcete pohladit nebo před něj dáte mističku s jídlem.

Potřebuje tudíž velmi citlivý přístup, klid a pocit bezpečí. Na místě není rychlé ochočování, braní do náruče, mazlení. Má zjevně špatné zkušenosti s lidmi, tak by byl z takové přemíry náklonnosti vyděšený. Trefa přizpůsobuje své chování jiným kočkám.Osvědčilo se "přidělení partnerky" a dokonce se staral i o kotě. Nemá rád velké, silné, akční kočky, ale jemná, drobná Dáma ze Zrzků se mu vysloveně líbila. Brzy ji začal bránit, po večeři ji i s kotětem zastrkal za sebe do pelíšku a dával pozor, aby je nikdo nerušil. Když se mrně někam vydalo, během chvíle je obracel zpátky. Pak ucpal otvor a měl zase dobrý pocit, že je "rodina pohromadě".

Společnost drobné, klidné, mazlivé a vstřícné čičiny by v novém domově určitě uvítal a prospěla by mu. Soužití s větší smečkou koček ale příliš vhodné není, protože neví, podle které se má řídit.

A ideální budoucí majitel? Hluchý hajný – ten bydlí na samotě a navíc v lese se podivné kocouří skřehotání ztratí… nebo chovatel papoušků – jeden ukecaný papouch navíc :-) Ale vážně: Vzhledem k handicapu je bílý kocour Trefa vhodný pouze do bytu, kde bude takový krasavec skutečnou ozdobou.

Trefa je zhruba čtyřletý, kastrovaný, čistotný - naučený na kočičí WC. Testovaný negativně na leukózu (FeLV), vedle infekčních kočičích nemocí vakcinovaný i proti FeLV. Máte o něj zájem? Ozvěte se mi (Domácí depozitum útulku OS podbrdsko, Praha) a domluvte si nezávaznou návštěvu!

 

Fenclová - Trefa 2

Zuzana Fenclová


V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !