4.2.2023 | Svátek má Jarmila


Diskuse k článku

KOČKY: O Čendíkovi

Průběžné hlášení s varováním: nebezpečí přeslazení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 23.8.2022 11:41

Jsou to obě miláčkové, potřebují se ujistit, že jsi jejich V

A. Zemanová 23.8.2022 7:34

To je opravdu nekonečně důvěřivý pohled. V Čendýsek je obdivuhodný kocourek a dostal se k těm nejlepším lidem, k jakým mohl. V Držím palce se struvity. My jsme s Rozárkou měli ohromné trápení, nakonec to dopadlo úplně skvěle, bez diety a nakonec i bez všelijakých těch podpůrných prostředků. Teď je sice s Mikešem solidárně na renální dietě , ale to je něco jiného. Průběžně jí to tajně kompenzuju. Jinak to nejde, obě kočky jsou ujídači, nikdy by se nedalo uhlídat, co kdo jí. Zejména proto, že Rózka nechává zbytky a Mikeš je průběžně dojíždí. On sám dostává do jídla 2x denně kapsli AminAvast a tak občas trpím, když vidím, že zrovna nemůže jíst a ujídá mu to Rózka.

Poslední dny mě trápila migréna a včera jsem byla očko, konečně jsem si mohla dopřát 3. dávku, o kterou mě na podzim ošidil covid. :-) Takže ve zdechlosti tak trochu pokračuju.

Přeju všem dobrý den. V

Z. Lika 23.8.2022 8:00

Čendík je chlupatý optimista a opravdu důvěřivý. Ono s tím smíchem na začátku - jak se ukázalo, muselo mu už být blbě (pro neznalé - pár hodin po "přínosu" se u něj rozjely horečky, byla to FeLV).

Já byla na 4. očku v neděli, tak solidárně držím palce pěsti R^

A. Zemanová 23.8.2022 10:29

Je mi trochu zdechle a na ruce mám bouli, špatný vpich. To teda bolí.

Z. Lika 23.8.2022 11:39

Jak špatný vpich? Neříkej mi, že ti napíchli žílu!!

A. Zemanová 23.8.2022 19:04

Nee. Konzultovala jsem to s Dalmi a prý mi nepíchli vakcínu dostatečně hluboko, ale jen kousek pod kůži. Mám tam jelítko jako dva články ukazováčku. Částečně uvnitř, ale trčí to i ven. Tlačí to a bolí. No, bude se to muset nějak někdy vstřebat. Mám nenamáhat a ledovat. :)

Z. Lika 23.8.2022 19:12

Tak to je ta lepší varianta. Tak přeji rychlé a bezproblémové vstřebávání R^

Z. Lika 23.8.2022 8:52

Ještě dotaz: s Rozárkou jste struvity vyřešili renální dietou, nebo ještě jinak?

A. Zemanová 23.8.2022 10:28

Kdysi jsem o tom psala na Hadech. Dostala dietu, jenže ona tehdy nejedla skoro vůbec kapsičky, jen uzobávala granule. Ty měly všechny tři kočky stále k dispozici a co teď s tím? Nasypat všem struvitovou dietu? Přidávala jsem do kapsiček pastu a vitamín C a řasu (ne všechno najednouú, ale ona to skoro nejedla. Doktorka radila zavodňovat - několikrát denně pomocí injekční stříkačky. Rózka to nesnášela, utíkala přede mnou na skříň a já jsem se vzepřela, že tu kočku úplně nezničím, nevyděsím ji k smrti. Prostě se musí naučit pít sama. A tak všude doma na zemi byly mističky i fontánka, na kterou kašlali všichni, i když kapající vodu z vodovodu měli rádi. Úplně jsem to uklidnila, nabízela jsem jí dietní kapsičky, ale ty stejně nejedla, tak všichni dostávali normální s řasou. Měli normální i dietní granule k dispozici. A ono se to časem zklidnilo. Pravděpodobně se všechno rozjelo zánětem močových cest a pak se to zacyklilo. Měli jsme zkrátka štěstí.

Z. Lika 23.8.2022 11:41

Aha, děkuji, už jsem tu anabázi zapomněla. Možná se budu muset pořádně "vyklidnit" ;-D

A. Zemanová 23.8.2022 19:07

Klid určitě není na škoda. Hlavně, jestli Čendík pije, to je podstatné. Rózka, jak ji bolelo čúrání (a měla krev v moči), tak přestala prakticky úplně pít. A tím, že vlhkou stravu nejedla, tak to byl průšvih. Postupem času si trochu kapsičky koštla, ale odešla a nakonec jí to vždycky snědli kocouři.

Na vlhkou stravu se naučila, až když jsem normální granule nahradila renálními kvůli Mikeškovi. Asi jsou ještě nechutnější, než renální kapsičky. :)

Z. Lika 23.8.2022 20:11

Tak v tomhle je Čendík zlatý, jednak jí kapsičky a paštičky (až pak granule) a občas se i napije R^

A. Zemanová 23.8.2022 21:10

To je moc dobře. Je to šikovný kocourek. V

Z. Xerxová 23.8.2022 6:26

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

krasavec Čenda je velmi fotogenický. A je dobře, že se směje V

Z. Lika 23.8.2022 8:01

Je opravdu moc dobře, že se směje. To je moc důležitý ukazatel :-)

Z. Mawe 23.8.2022 5:52

Cendik je krasnej kocicak, dobre ze se uz smeje:) ja chvili premyslela, jak to asi vypada, prece jen to je hodne let, co nemame doma zadnou kocku, ale nedavno sem jednu dlachnila a ta se zcela jiste smala. Asi tomu, ze mi pak otekl jazyk a slzely oci, protoze na obleceni zustalo par chlupu:D sice sem si dala predsevzeti ze na navsteve se te kocky ani nedotknu, ale to neslo odolat tomu hebkymu kozisku:) cendovi bych taky neodolala a prisla na navstevu v 9 rajo na mazlwni:) ale to ducani mi buded muset osvetlit

Z. Lika 23.8.2022 7:56

Ducání je ducání hlavou, čelem. Ducne, otře se. Ducne, otře se. O člověka, nejlépe o jeho hlavu, obličej, bradu. Často s takovou vehemencí, že ti cvaknou zuby, šplíchne čaj v hrnku, který držíš. Variantou je důvěrné přiložení čela k čelu a chvilku tak vydržet, to miluje naše druhá kočka Suzinka. Přiložíme čílka, pohovíme si, já jí něco tichounce povídám, a pak se otřeme navazujícími tvářemi. :-)