Neviditelný pes

KOČKY: Náš Bohouš a my

24.3.2006 22:47

V této době jsem dostal od ošetřujícího lékaře jiný druh léků, takže jsem to přisuzoval této změně léků. Během několika dní se pupínky začaly na mém těle neúměrně množit. Zašel jsem k lékaři, ten vyrážku prohlédl pod lupou a položil mně tuto otázku:"Máte doma psa nebo kočku?" Bohouš

A bylo jasno! Říká se, že psí nebo kočičí blechy nejdou na člověka. Usuzuji z toho, že manželka je člověk a já ne. Ona totiž v inkriminované době neměla na těle ani skvrnku i když je nutno poznamenat, že sdílíme společné lože.

Zašli jsme k veterináři, který nám řekl, abychom důkladně prohlédli koberce, křesla, postele atd., že jistě najdeme nějaké "pidižvíky". On je nazval nějakým odborným výrazem, ale ten už si nepamatuji. Na cestu domů nám přidal sprej na kočičí blechy a klíšťata. Dále nám doporučil navštívit deratizační službu.

Deratizátoři nám namíchali nějaké jedy, kterými jsme ošetřili celý byt. Po důkladně provedené očistě celého bytu a našeho Bohouše, se život v naší rodině dostal do normálních kolejí. Od té doby, v měsíčních intervalech, ošetřujeme Bohouše tím sprejem a je to všechno v pohodě.

Musím ještě poznamenat, že Bohouš tuto proceduru nemá příliš v lásce. Občas se na nás, na nějakou tu hodinku i urazí, ale stačí dát mu vylízat talíř od olejovek a zase jsme všichni kamarádi. I když mně vyrážka dost potrápila, na Bohouše jsem se stejně nezlobil. V kočičí škole ho nikdo neponaučil, že se má dát občas "osprejovat"!

Vojáčkovi


zpět na článek