25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

KOČKY: Námluvy slečny Scarletty

Skutečně slečny Scarletty neb hrdá dáma z Jihu může být provdána bezpočtukrát, přijatá jména jsou nepodstatná. Její obdivovatelé se jí i nadále koří pod jejím jménem dívčím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jenny 14.4.2008 23:00

Teda lidi,

dneska je to fakt síla. Napřed skvělý Gambáč, hned jsem měla představu jak na louce stojí malý stan a z něho trčí čtyři dlouhé štíhlé chlupaté nohy. Nakouknu a tam Gambáč z  Ešuskem, tlapky za hlavou dospávají celodenní dostihy. Taky se mi určo bude zdát o štěnících a koťátkách, v noci mrknu  zda mi někdo nezalévá kola a když tak doufám, že bude zítra pěkně. Obložím se Daníkem , Čitou a Miou , popovídám jim o krásné Scarlettce a doufám, že se mi přisní o nějakých kosmických kreacích , tak všem přeju teplé pelíšky , dík za dnešek a brou, brou. Zítra mám hlídací den. Adelaid je marod , tak zítra si užijem postýlky a čteníčko.VVVšechny moc zdravím.VVVVVVVVVV

veram 14.4.2008 22:34

pro týnu

Haló, není tu náhodou někde týna? Dnes jsem šla kolem té prodejny CD A DVD, Bělehradská 120 (patří klubu Radost FX a jsou tam okrajové hudební žánry, prý) a tam mají tři CD skupiny Huun-Huur-Tu a dvě od jiné skupiny, která taky zpíva s těmi alikvotními tóny. Kdyby bylo třeba, mohu tam zajít a něco zakoupit.

A našla jsem zajímavou stránku o tom způsobu zpěvu, je v angličtině.

Dede 14.4.2008 19:48

Prosím pozor!

"Na okraji" máme už dvě aktuální upozornění - na výstavu pro kočku (20.4) a Jarní pochod se psy ve Strmilově (24. 4)! Ať vám neuteče něco, co vás zajímá :-)

alimo 14.4.2008 18:38

Další mimíska

na obzoru !!! No je vidět, že to jaro už opravdu je nebo nejpozději zítra bude!!:-)

L 14.4.2008 17:11

Slečně přejeme šťastné mateřství

Sisinka si ho také užívá. A kdyby se nedostávalo koťat, mi jich několik máme. ;-)

Jakub S. 14.4.2008 16:22

Oba dnešní fejetonky-popisy-úvahy kouzelné, úsměvné, inspirativní!

A já jsem se náhle cítil nucen napsat odvážnou a smutnou delší glosu vedle na LN k nadhození konce Semaforu. Asi bude většinu z vás zajímat. Už teď se za ni stydím. Ale neodvolám. Někdo musí. Mohli jiní, mohly jiné - pročpak ty ne, Augustine?

baty 14.4.2008 16:52

Re: Oba dnešní fejetonky-popisy-úvahy kouzelné, úsměvné, inspirativní!

Jo.

alimo 14.4.2008 18:46

Re: Oba dnešní fejetonky-popisy-úvahy kouzelné, úsměvné, inspirativní!

Naprostý souhlas JakubeV. Já taky pamatuju TEN Semafor, na který se stály fronty na lístky, a ač opravdu nejsem odborník, mám dojem, že tohle - při vší úctě k umění pana Suchého i ostatních- je tak trošku jako nastavovaná kaše......

kolemjdoucí 14.4.2008 18:54

Re: Oba dnešní fejetonky-popisy-úvahy kouzelné, úsměvné, inspirativní!

vážený,četl jsem Váš komentář hned, jak vyšel a byl jsem velice nemile překvapen vzhledem k jiným Vašim komentářům..Zastávám a dodržuji názor, že u věcí, o kterých vím méně než hodně se držím stranou.V tomto případě jde o boj různých pražských divadelních lobistických skupin- za a o peníze daňových poplatníků. Tedy problém,ve kterém nám, obyčejným smrtelníkům nebude nikdy dovoleno dopátrat se pravdy.Media a pravda ?? Nenechte se vysmát. Ona vůbec trpí povšechně tím, že se rychleji píše, než myslí.Jak na straně autorů, tak diskutujících. Pokud se budete snažit najít více o pražských grantech směřujících do kultury, zjistíte a básníkem :" Je cosi shnilého ve státě dánském". Na obou stranách! nefandím ani jedné, nejsem z Práglu.Podvědomě cítím, že by kultura měla být na všech úrovních podporována.Která? Kvalitní?Kdo to rozhodne? Budeme podporovat i podnikatele v oboru ? Pak by nárok na grant mohla požadovat každá OSVČ.Neznám jasnou správnou odpověď, jako pamětníkovi by mi bylo Semaforu líto.Jenže- jeho vrcholové období bylo především dáno dobou.Dnes tato základní podmínka oblíbenosti zmizela- mám na mysli inteligentní kritiku nenáviděného režimu. Omlouvám se ostatním-do Zvířetníku tato diskuze jaksi nezapadá, kdyby si JS nesypal popel na hlavu,zůstal bych i nadále mlčícím-čtoucím.

Jakub S. 14.4.2008 19:29

Příteli, mluvíme o různých věcech:

Přidělování grantů je věc podezřelá, eklhaft, smrdí na sto honů. Bon. O to mi nejde. Na Moravě jsou stejné nechutnosti, eště tak pražské - ! Pou ze jsem chtěl - asi nešikovně -vyjádřit, že by to mohlo být alibi z nebe pro elegantní externí ukončení existence jednoho historického jevu. - Víte-li však z autopsie, že mají nové síly, nový elán a energii - budu první, kdo by za to vzdal díky Bohu! Zdá se mi to nicméně extrémně nepravděpodobné. Viděl jsem je v Karlíně 97-8. - A na Zv. se vůbec nemluví jenom o zvířátkách, to se neomlouvejte. Zúčastněte se - klidně. Pokud můžu mluvit za děvčata, co tu jsou roky - ? Snad jo.

vampir 14.4.2008 20:34

Re: Příteli, mluvíme o různých věcech:

R^R^R^ vyjadril jsi spravne

Vave 14.4.2008 20:07

Re: Oba dnešní fejetonky-popisy-úvahy kouzelné, úsměvné, inspirativní!

Prosím, dejte mi někdo link, nějak to nemohu najít.

Děkuju a přeju všem pěkný večer. :-)

Právě jsem začala dělat Tádošovo album. :-)

Jakub S. 14.4.2008 21:07

Lidovky - dole: KULTURA - TAM JEDEN ZE ČTVEREČKŮ

(do hlavy ne, hard- či softveráci!)

Zdena b.p. 14.4.2008 14:23

Slečna Scarletta

je opravdová 100% kočka. Ta ví, co se patří a umí žít. Takové mamině se rodí sebevědomá a nádherná koťata. Moc se těším na zprávy o průběhu nejbližších událostí. VV

Jindra 14.4.2008 15:00

Re: Slečna Scarletta

taky se těším na pokračování.Slečna Scarletta je krásná kočička, tak jsem moc zvědavá na koťátkaV

EvaŽ 14.4.2008 14:09

Slečně Scarlett

přeji bezproblémové mateřství. Máte to jednoduché, vypustit a čekat;-)V. To my abychom domlouvali, vybírali a ani nemáme děti zadané, jen toho Kecala děláme úspěšně;-D

Tak budem držet palceR^V

vampir 14.4.2008 13:12

hezke poledne, i kdyz venku zas leje

To jmeno ty kocicce opravdu sedne. Dik za nadhernou fotku mesice, fascinujici  jako cely kosmos, jen kdyby clovek vedel jakej to ma smysl a jak vznikl a proooc?Z velkeho tresku, ale aby mohlo bouchnout, tak tam uz neco muselo byt. Dle mineni jednoho indickeho  matematika pry z predesleho vesmiru, ktery se scvrkl na puntik a to ceka i nas a pak zase vznikne novy a furt dokola (no jo Ind). Neexistuje  zadny zacatek a konec.Jiny zase tvrdil, ze existuji mimo  naseho vesmiru nescetne mnozstvi jinych. 

JanaBa 14.4.2008 12:31

Tak si myslím,

že když už do toho praštit, tak pořádně. Doufám, že pánové se spravedlivě podělili a budoucí matinka se vykáže odpovídajícím výsledkem. Nejmín jedno kotě od každého!  

Fallowa 14.4.2008 11:30

No,to

jsem docela zvědavá,který z kocourů měl tu čest postarat se Scarlettce o koťátkaV, jeden nápadník rezavý,druhý černý,třetí mourovatý:-)?Třeba budou koťátka tříbarevná:-D,no,ať se hlavně vše podaříR^!

Kačer 14.4.2008 10:49

Nádhera!

rozesmál mně komentář Dede. Pravda pravdoucí, milá Dede ;-D Slečna Scarlett O'Hara je ovšem krasavice neuvěřitelná, takže se vůbec nedivím, že se za ní spouští kocouři i komínem!!! :-)

Dee 14.4.2008 10:10

Typická ženská,

je protivná, když to nemá a když to má, tak s tím zas strašně nadělá ;-). Dík za hezky napsaný článek

PetraK 14.4.2008 9:06

tak tomu se

říká vášeň! Probourávat se k vyvolené komínem!;-D;-D;-D

veram 14.4.2008 8:57

To by pan Troska koukal!

Kdopak jste čítával rád pana Trosku? Ano ano, Smrtonoš, Metla nebes, Paprsky smrti, Kapitán Nemo ... Tak dnes je na APODu fotka přímo pro něho.

Jo a sázavské povídání o kočičích námluvách je krásné. Ten komín, jé!

YGA 14.4.2008 9:16

Re: To by pan Troska koukal!

Já já já - a naše Toya mi v dětských letech přečtla třetinu kapitána Nema (jedna z mála škod, které provedla, když jí lezly zoubky). A fotka Fobose je úžasná - a nezdá se ti, že jsou na něm drobné ornamenty?!

Xerxová 14.4.2008 10:35

Re: Re: To by pan Troska koukal!

Kapitána Nema jsem si půjčovala od kamarádky. Moc hezké čtení a půjčila jsme si ho několikrát. Ona to nechápala, proč to čtu, milovala raději dívčí slaďáčky (to zase nečetla já)

Proč ty psíky láká literatura?? Aronka sežrala kus "Domácího vetrináře" (ne moc povedená knížka - přesný název si nepamatuji), Xerda se pokusil prokousat Silmarilionem... Kosatka škube krabice a ve sběru odložené časopisy, ale čtenářka není. Tady snad i výjimečně ocením, že je dobře, když někdo nečte;-D

Kočka 14.4.2008 11:06

Re: Re: Re: To by pan Troska koukal!

Zdá se, že Aronka na to jde z gruntu.

EvaŽ 14.4.2008 14:06

Re: Re: Re: To by pan Troska koukal!

Jojo, Nick byl literárně všežravý, Kora radši hudební produkci (okousala v dobách temna desku Marty Kubišové, kromě jiných). Bekina nic moc nervala, Áje jsme preventivně dávali noviny a časopisy, takže je alespoň v obraze a mohla by komentovat politickou situaci (určitě lépe, než leckterý komentátor).

To jsou halt ty intelygenti, i psy maj´vždělaný. (kočky taky u rybiček a želv si opravdu nejsem jistá)

Vave 14.4.2008 8:28

Posázávké

historky a příběhy slečny Scarlletky mám moc ráda, píšeš neodolatelně.

Milá Abyt,VV doufám, že si slečna O´Hara zvolila dobře a že koťátka budou mít všechnu krásu a bystrost svých rodičů.  :-)  Těším se na pokračování! ;-)

Rpuť 14.4.2008 7:57

OT - ale odolat se nedá :)))

"...Pro děti jsou připraveny malé mini popelničky, tištěné odpadové hry, plakáty a jiné zajímavosti..." ;-D

http://www.enviweb.cz/?secpart=odpady_archiv_gjehi/Odbor_ochrany_prostredi_Magistratu_hl_m_Prahy_pripravil_informacni_akci_pro_verejnost_nejen_k_problematice_odpadu_u_pril.html

YGA 14.4.2008 8:55

Re: OT - ale odolat se nedá :)))

Co to - pro děti mini popelničky 8-o8-o8-o - já měla za to, že u nás se má kouření potírat, a on magistrát děckám podstrkuje miniaturní popelníčky ;-D;-D;-D.