17.10.2021 | Svátek má Hedvika


KOČKY: Messalina

1.8.2008

 
Messalina krásná opravdu je, je neobvykle zbarvená - bílá s úžasnou whiskas kresbou a žhnoucíma očima - ale milá? No, to nebyl úplně přesný popis její povahy, nejspíš se naštvala, že po odchytu seděla skoro celý den v přenosce, než bylo možné ji dát do depozita, ale její naštvání vypuštěním do volného prostoru neskončilo. Byla vzteklá, sekala packama, vrčela, chvílemi bylo o strach kolem ní projít. Messinka totiž upřímně nenávidí kočky - jakmile je spatří, výhružně a posléze velmi vztekle mručí. Messalina hledá domov - 1
Vzhledem k její "milé" povaze, jsem Messalinu usadila do zavřené chodby, ve zbytku bytu byly tou dobou čtyři kočky (teď už osm), a mě nebavilo poslouchat její neustálé mručení a bát se, jestli to neskončí rvačkou. Ke mně se Messalina na začátku chovala nevypočitatelně - buď mě v chodbě pozorovala z boudičky a když jsem se na její vkus přiblížila moc blízko, mručela, nebo mě naopak vítala, otírala se o zeď, dveře, mně o nohy, dokonce se nechala jednou dvakrát pohladit, ale pak se otočila, zasyčela a sekla drápkama… byla naprosto nevyzpytatelná.
Po třech dnech v chodbě se Messie osmělila a začala vartovat u vchodových dveří, takže kdykoli jsem šla ven nebo dovnitř, musela jsem nějakým způsobem zakrýt prostor, kudy by mohla utéci, což nesla velice nelibě a zakrývací předmět (většinou bundu) se snažila za vzteklého syčení rozdrápat. Kdyby utekla, bylo by to dost nepříjemné, protože najít ji v osmipatrovém paneláku by nebyl zrovna med, a to nemluvím o jejím chycení, které by se bez krveprolití (pochopitelně na mé straně) neobešlo. Messalina tedy putovala do voliéry, aby se zabránilo jejímu útěku a také, aby mohla z bezpečného místa pozorovat ostatní kočky a zvykat si na ně.
Ve voliéře se Messie trochu zklidnila, ze začátku na kočky syčela pořád stejně, po pár dnech se to trochu zlepšilo, dokonce se tu a tam nechala chviličku hladit skrz mříže, ale musela jsem pořád dávat pozor, protože se většinou po chvilce ohnala drápama a sekla.
Rozhodla jsem se zjistit, jestli je vzteklá jen kvůli kočkám nebo všeobecně, a vypustila jsem ji do ložnice, kam ostatní kočky nesměji, takže tam je sama. Kočky vidí jen přes okno, což sice komentuje, někdy mručí i u dveří, za kterými tuší kočky, ale bez trvalého kontaktu s kočkami se výrazně uklidnila a dělá pokroky každý den. V noci Messie spí vedle na posteli nebo ve svém pelíšku, ráno se vždycky přijde pomazlit ke mně do postele a dokonce u toho přede.
Když za ní přijdu do pokoje, vstane, protáhne se a důstojně si přijde pro pohlazení - je to dáma, tak přece nebude pobíhat jako nějaké malé kotě :), když má dobrou náladu, tak se nechá i chovat, ducá hlavičkou a vrní mi do ucha. Kdykoli se v noci probudím, Messinka vstane z pelíšku a přijde zjistit, jestli by nebylo nějaké to drbání. Včera si dokonce nechala téměř dobrovolně ostříhat drápky na celé jedné tlapce :) Messalina hledá domov - 2
Největší pokrok vidím v tom, že když ji hlazení přestává bavit, nechá to na sobě včas znát, ať už klopením uší, pomrskáváním ocásku nebo někdy i nespokojeným mňouknutím. Je to chytrá kočka a dobře ví, že když se na mě bude ošklivě dívat, tak se pohlazení nedočká, a protože drbání zádíček a za ouškama miluje, poslední dobou její náladovost znatelně ustupuje. Je to můj miláček a moc doufám, že se mi pro ni podaří najít někoho, kdo si ji zamiluje stejně jako já a odpustí jí občasné prohřešky vůči dobrému chování :)
Messie bude moci být umístěna pouze do bytu, a to k lidem, kteří nemají jinou kočku, raději ani psa, a kteří budou respektovat její náladovost. Je také možné - a já v to doufám - že v novém prostředí, kde nebudou žádné kočky, se Messie uklidní úplně a bude z ní klidná mazlivá kočka.
Pokud je "opravdová kočka" Messalina právě tím, co hledáte, a chcete jí poskytnout nový domov, kontaktujte Zuzanu (Praha).
Zuzana Harcubová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !