2.8.2021 | Svátek má Gustav


KOČKY: Malé kotě nespí v botě

9.2.2010

My, malá koťata z fotografií ovšem přebýváme nikoliv v botách, ale v produktech, které vznikají jen a pouze proto, abychom se my, chlupatá nechtěnátka, mohla udržet při životě. To víte, těšíme se na jaro, na vyhřívání na sluníčku, na hravé zlobení... Šrámková - kotě ve sklenici 1

Jenže - ono se to řekne, těšíme se na jaro.

Jaro - to je především čas mláďátek.

Každoročně se však opakuje stejný kolotoč.

Bohužel, mnohé chlupaté vánoční dárky končí v ulicích, a ač je zatím mrazivo, jaro se zase přihlásí v plné síle a opět se geometrickou řadou začnou rodit další a další opuštěná koťata. A zase budou útulky praskat ve švech. Zase vyslechneme nářky venkovanů, jak se ta havěť kočičí množí. Zase budeme doufat, že se nám podaří pomáhat aspoň v rámci možností a sil.

Tentokrát jsme si ovšem dali pro letošní jaro cosi jako novoroční předsevzetí - a to zrealizovat kastrační program v regionu, kde je problematika bezprizorních koček zcela ignorována. Ovšem ve věci péče o bezprizorní kočky (odchyty, kastrace, nalezenci) si dle vyjádření písecké radnice máme poradit vlastním umem, neb zastupitelstvo tato problematika naprosto nezajímá (doslovná citace z úředního dokumentu).

Kastrační program, ač zde byl již opakovaně navrhován, a to nejen naší organizací, zde údajně není potřeba, s investicí do řešení útulkové problematiky opuštěných koček se v příštích letech nepočítá, jelikož by radnici nabourala rozpočet, no prostě klasika.

Šrámková - kotě ve sklenici 2Hodláme tedy (ostatně co jiného nám zbývá) ujmout se řešení této situace dle doporučení pánů radních vlastním umem, neboť k dalšímu utrpení těch nebožátek, narozených povětšinou pro budoucí úděl bezdomovců, nemůžeme zůstat nečinní. Víme, zvolili jsme si cestu klikatou. Přesto doufáme, že se najdou i tací, kteří nás v tom nenechají, kteří pomohou.

"Stará garda" Zvířetníků má již své nehynoucí zásluhy na všech frontách, ale kdo ví, třeba lze potkat i další spřízněné duše, kterým není osud chlupatých bytůstek lhostejný.

Děkujeme i za pomoc s šířením naší prosby - ostatně jak se říká, líná ústa... A tak pro potěchu oka přikládáme zmíněné fotečky našich "pomocníků" v akci. A nezapomeňte - nějaký ten kočičí chloupek v našich věcičkách prostě patří k věci!

Majka Šrámková, dobrovolník FELIX GREY o. s.

WWW.ARTCAT.CZ účet organizace 1002015761/2700

Šrámková - kotě ve sklenici 3

Majka Šrámková


Statutární město Ostrava
Specialista / Specialistka investičních akcí

Statutární město Ostrava
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 980 - 33 790 Kč