10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


KOČKY: Malé kotě nespí v botě

9.2.2010

My, malá koťata z fotografií ovšem přebýváme nikoliv v botách, ale v produktech, které vznikají jen a pouze proto, abychom se my, chlupatá nechtěnátka, mohla udržet při životě. To víte, těšíme se na jaro, na vyhřívání na sluníčku, na hravé zlobení... Šrámková - kotě ve sklenici 1

Jenže - ono se to řekne, těšíme se na jaro.

Jaro - to je především čas mláďátek.

Každoročně se však opakuje stejný kolotoč.

Bohužel, mnohé chlupaté vánoční dárky končí v ulicích, a ač je zatím mrazivo, jaro se zase přihlásí v plné síle a opět se geometrickou řadou začnou rodit další a další opuštěná koťata. A zase budou útulky praskat ve švech. Zase vyslechneme nářky venkovanů, jak se ta havěť kočičí množí. Zase budeme doufat, že se nám podaří pomáhat aspoň v rámci možností a sil.

Tentokrát jsme si ovšem dali pro letošní jaro cosi jako novoroční předsevzetí - a to zrealizovat kastrační program v regionu, kde je problematika bezprizorních koček zcela ignorována. Ovšem ve věci péče o bezprizorní kočky (odchyty, kastrace, nalezenci) si dle vyjádření písecké radnice máme poradit vlastním umem, neb zastupitelstvo tato problematika naprosto nezajímá (doslovná citace z úředního dokumentu).

Kastrační program, ač zde byl již opakovaně navrhován, a to nejen naší organizací, zde údajně není potřeba, s investicí do řešení útulkové problematiky opuštěných koček se v příštích letech nepočítá, jelikož by radnici nabourala rozpočet, no prostě klasika.

Šrámková - kotě ve sklenici 2Hodláme tedy (ostatně co jiného nám zbývá) ujmout se řešení této situace dle doporučení pánů radních vlastním umem, neboť k dalšímu utrpení těch nebožátek, narozených povětšinou pro budoucí úděl bezdomovců, nemůžeme zůstat nečinní. Víme, zvolili jsme si cestu klikatou. Přesto doufáme, že se najdou i tací, kteří nás v tom nenechají, kteří pomohou.

"Stará garda" Zvířetníků má již své nehynoucí zásluhy na všech frontách, ale kdo ví, třeba lze potkat i další spřízněné duše, kterým není osud chlupatých bytůstek lhostejný.

Děkujeme i za pomoc s šířením naší prosby - ostatně jak se říká, líná ústa... A tak pro potěchu oka přikládáme zmíněné fotečky našich "pomocníků" v akci. A nezapomeňte - nějaký ten kočičí chloupek v našich věcičkách prostě patří k věci!

Majka Šrámková, dobrovolník FELIX GREY o. s.

WWW.ARTCAT.CZ účet organizace 1002015761/2700

Šrámková - kotě ve sklenici 3

Majka Šrámková


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !