16.1.2021 | Svátek má Ctirad


KOČKY: Lojza - kocour pro chlapa

9.1.2008

Okamžitě zaujme jeho impozantní postava, tedy mezi 8 a 9 kg živé váhy po přísné redukční dietě. Přesto je ještě pohyblivý a teď, když "zhubnul", vyskočí i na kuchyňskou linku, vyleze dokonce na horní skřínky (VELMI pevně připevněné!), kde znaveně usne.Tento tělocvik ovšem rozhodně nepatří mezi jeho koníčky… Mezi ty patří ležení na kanapi, koukání na televizi nebo do akvárka a spaní. Kolmanová - Lojza

Hlavní vášní je ovšem jídlo. Lojza baští všechno: granule, konzervy pro kočky, ale hlavně jakékoliv maso - vařené hovězí z polévky, pečené kuře, ohřívané párky a klobásy, kotletky a vepřovou panenku přímo z grilu a taky svíčkovou s knedlíkem, slepici na paprice, knedlo-vepřo (bez zelí), uzené se špenátem (bramborové knedlíky nemusí), rizoto, není-li zbytí, vděčně spapá i chleba s paštikou nebo i s marmeládou, hovězí ve vlastní šťávě nebo olejovky. Nepohrdne ani koblihou, lívancem nebo pizzou či jogurtem, pudinkem nebo zakysanou smetanou. Počítejte s tím, že jakmile se začne připravovat jídlo nebo zjistí, že si sedáte ke stolu, bude u akce a bude vyžadovat spoluúčast - a umí jíst i z vidličky u stolu jako slušná kočka!

Lojza slyší na své jméno, mělo by mu tedy zůstat. Ostatně neumím si tohoto kocoura představit jako třeba Mourka nebo Macíka.

Vzhledem k věku i celkovému založení nemá rád jakoukoliv manipulaci - nerad je zvedán (u veterináře to opravdu chce chlapa a veta taky chlapa), nemá rád žádné česání, mytí a úpravu zevnějšku vůbec, nerad se moc mazlí (vrcholem je pohlazení – pohladíte-li ho jednou, bude rád, budete-li ho hladit 3 minuty, ožene se po vás), rád si s vámi bude "povídat", ale jen když bude chtít, jinak vám dá najevo, že ho otravujete… Má své ustálené zvyky, na kterých trvá, a možnosti, jak dát najevo nelibost, pokud mu je narušíte.

A ideální den podle Lojzy? Ráno k snídani chléb s paštikou a mléko, pak krátká hygiena (ale opravdu krátká – jen tak olíznout, žádné dlouhé mytí) a šup do hajan. Na dopolední spaní má oblíbenou přepravku na potraviny, ze které jsme museli vyndat přední stěnu, aby se drobeček vešel. Pokud páníčkovi odejdou do práce a je klid, jenom dobře… Kolmanová - Lojza Převeliký

Po poledni sváča, trochu se projít, aby neměl přeležené špeky, kouknout se, co je nového v akvárku nebo na okně a najít si místo na odpolední šlofíček. Odpoledne spává na lince nebo na lavici. Spí, dokud jej někdo nebo něco nevzbudí. Ideálně tedy, dokud nepřijde jeho člověk z práce. Pak je čas na trochu konverzace, cvičně zkusit něco před večeří vyžebrat, společně kouknout do ledničky " tak, co si dnes dáme?", asistovat při vaření večeře, pak společné jídlo a následný přesun na kanape k televizi. Trocha konverzace a podrbání, koukání až do usnutí. A hlavně – NEBUDIT!

Kdo by u takové osobnosti hleděl na drobnou vadu exteriéru - Lojza nevidí na jedno oko. Má ho sice, ale pod vrstvou nefunkční tkáně. Tato kosmetická vada je poměrně dobře schovaná mezi srstí a zlí jazykové tvrdí, že i mezi vrstvami špeků. Situaci by sice bylo možno pořešit operativně, s Lojzou jsme byli v Pardubicích na oční klinice, ale vzhledem k tomu, že jej to nijak nebolí ani neobtěžuje a taky vzhledem k věku, váze a riziku narkózy, jsme od tohoto úmyslu upustili. Očekávám, že kdo si Lojzu k sobě vezme, bude smýšlet stejně a ocení Lojzův charakter a vzhled oka nebude hrát roli.

Lojzovi je asi 11 let, je naučený na kočičí záchod, kastrovaný, očkovaný (má neg. test na leukozu a je očkovaný i proti ní), je i čipovaný.

Je vhodný pouze do bytu a jako jediná kočka. Upřednostní domácnost samostatně žijícího muže nebo i ženy, je zvyklý být sám, nevadí tedy častá nepřítomnost. Není vhodný k dětem.

Pokud byste měli o Lojzu zájem, případně věděli o někom, kdo by byl tomuto gigantovi ochotný dát klidný domov a doživotní péči, ozvěte se prosím depozitní tetě Marcele, u které Lojza dočasně bydlí. Telefon je 606 707 954 (Praha), emailovat můžete na útulkový mail. Na Lojzu se můžete přijet také nezávazně podívat, případně mu přivézt něco na zub (sardinky)... ale domov by byl... prostě domov :)

 

Bára Kolmanová


Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...