15.12.2019 | Svátek má Radana, Radan


KOČKY: Kukaňka

22.3.2007

Že to není nic zajímavého, ještě k tomu dokonce na článek? No, možná ne, ale pro mě to byla velká událost! Od doby, kdy k nám do rodiny přibyl můj spolukocour Papuč, tak jsem neměl žádný pelíšek. Do té doby krásnou, velkou kukaň, zděděnou již po mých předchůdcích, vybavenou kožešinkou a zavěšenými hračkami, které jsem si mohl pěkně honit. Kocourová Adél a kukaň 1

Ale když přišel Papuč a trochu se otrkal, kukaň si přivlastnil a to tím způsobem, že si ji označkoval (paničce bylo pořád líto ho nechat kastrovat - to u mě se tak nežinýrovala!), celou - uvnitř i zvenčí. Panička ji vydrhla, vysušila a Papuč nanovo. Posléze byla kukaň už tak zničená a načichlá, že ji nebylo možno nadále používat a byla vyhozena.

A každý další pelíšek Papuč takto znehodnotil, až toho měla panička plné zuby a milý Papuč přišel o svoji mužnou ozdobu též. A dal za to paničce co proto, dva týdny s ní nemluvil, byl zalezlý za sedačkou pod topením, nažrat a napít se šel jen sporadicky a aby panička neviděla a uvědomila si, jak je velice ublížen a dotčen. Dokonce i panu doktorovi volala, co že se to děje, jestli neumírá a bylo jí vysvětleno, že je kocour jen uražen a že ho to přejde.

No přešlo, však si ho panička předcházela a podstrojovala mu. Ale na pelíšek už nějak nedošlo a my spávali kde se dalo - na sedačce nebo v peřinách a nevypadali jsme nespokojeně, takže to panička přestala řešit. Až jednou - stala se z ní spolumotorkářka a dostala helmu a protože je nepořádnice, nechala krabici od ní válet v předsíni a potom jen koukala, jak jsme si v ní udělali pelíšek, nacpali jsme se tam oba dva. Tak jsme dostali ještě starý svetr a nějaký ten ručník a pěkně se tam spolu tulili.

Mě to ale moc dlouho nebavilo, tak jsem krabici časem přenechal Papučovi, který tam spává do dnes a začal jsem opět spávat na sedačce. Až před týdnem - bylo mě třeba dopravit k doktorovi ( panička se zmiňovala v komentářích ) a bylo rozhodnuto, že tentokrát ne v náručí, ale že by se měla konečně pořídit přenoska - a pořídila se přenoska, proutěná kukaň. No, něco tak krásného a úžasného jsem neviděl, je to proutěné, má to dvířka, člověk - pardón, kocour se tam celej schová a stulí, sám vidí proutím ven , ale na něho vidět není. Kocourová Adél a kukaň 2

No hned jsem si do ní vlezl, nic zlého netuše, dvířka se okamžitě zavřela a já byl nesen někam ven, vezen hučící tramvají, pak jsem byl nucen trávit dlouhý čas v nějaké čekárně, kde ke kukani čuchali pejsci a pak mě z kukaně vytáhli na nějaký lesklý stůl, kde to nepěkně vonělo, já se chtěl zpátky schovat do bezpečí kukaňky, ale nebylo mi přáno, zavřeli mi dvířka a i když jsem do nich ryl čumáčkem, nepovolily a já se musel podrobit nepěkným procedůrám! Když skončili, dvířka otevřeli a já se hned schoval - ani zavírat mě nemuseli, za nic by mě nenapadlo lézt ven. Pak jsme zase šli venkem, zase hučící tramvají a pak už jsme byli doma.

Kukaňka postavena k sedačce do obýváku, já se v rychlosti nažral a už jsem byl opět v ní. Papuče jsem k sobě nepustil, je jen moje! Občas mi tam sice vleze a tím, že je tlustej a velkej, tak už se tam já nevlezu, dokonce mu trčí i hlava ven a vypadá jak drbna v okně (možná chce mít jen přehled), ale to se k němu postavím, upřeně ho pozoruju , on to nervově nevydrží a kukaň uvolní a já si do ní zalezu a spím v ní celou noc a celý den.

Už mě sedačka moc nezajímá, občas si ještě pospím na topení (panička nechápe, že mě netlačí žebra do žeber a nepálí přes kožich, ale ona neví, co je dobrý :)), ale kukaňka - to je můj splněný sen!

Tak vám všem taky přeji útulný a bezpečný pelíšek a já jdu zkontrolovat, zda ten svůj náhodou zase nemám obsazen.

Váš Adél

 

Kocourová


12 tipů na dárky pro kluky, které potěší
12 tipů na dárky pro kluky, které potěší

Možná stále přemýšlíte, co koupit malému nezbedovi pod stromeček. Máme pár tipů, které budou trefou do černého.