9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

KOČKY: Krmení dravé zvěře

Každé ráno, snad jen někdy s výjimkou víkendů, absolvuji obvyklý ranní rituál, totiž krmení dravé zvěře. Tou dravou zvěří myslím naše dvě kočky, tedy Sally a Ferdu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pecka 30.11.2006 17:34

Re: Teda soustrast Krakonošovi

Monika 30.11.2006 17:33

mona

:-/:-(;-D;-P;-):-P:-D>-(Y)Monika

Zorka.B 5.12.2005 23:13

Krmení

Když jsem tak pročítala komentáře, tak mě přesvědčily, že nejsem sama, komu naši chlupatí miláčkové usilují  o zdraví. Vím dobře, že si mám při svém pobytu v kuchyni dávat dobrý pozor, abych nešlápla  na neuvěřitelnou rychlostí se přimisťující kočku Bibi či na své dva psy, které mě v té době sledují zrakem perfektně vycvičeného agenta. Nechápu, jak se může 40kilový pes v tak malém prostoru tak neviditelně a rychle přesunout, ale děje se tak pořád. Takže si sice dávám pozor, ale není dne, abych o nějaké zvíře nezakopla a nechtíc na něj šlápnout, sama se téměř nepřizabila. Při přípravě jídla si musím ohlídat hlavně labradora Adrika, který celou dobu vehementně slintá a umítě si jistě představit, jak to na takové kaluži na linoleu klouže! Letím pro hadr, všechna tři zvířata mě následují sem tam, kočka mňouká tónem, kdy už to žrádlo konečně bude, psi ze mě nespouštějí zrak a neustále slastně mručí. Když naplním misky, Adrik ji vylíže během pár vteřin, Brita jí jako dáma a vždy v misce nechá malý zbytek, který si však před Áďou vehementně hlídá, a Bibinka baští jen fakt dobré kočičí kapsičky. Pokud jí dám něco jiného, znechuceně zamňouká a se vztyčeným ocesem odkráčí do myších lovišť. Musím říct, že po krmení mé dravé zvěře jsem zralá na pořádného turka na uklidnění. A nejstrašnější jsou velké nákupy, kdy domů přitáhnu s jazykem na vestě několik tašek a začnu je vybalovat. Psi i kočka se dostávají do stavu jakési extáze už po mém příchodu. Je fakt, že jsem na ně volávala: podívejte se, co vám panička ulovila! Teď už to neříkám, ale oni si to určitě pamatují a vyjadřují mi své neskonalé nadšení a obdiv, dokud neuklidím poslední věc z nákupní tašky a chodí se mnou z místa na místo, ať už ukládám salám nebo zubní pastu.
pecka 5.12.2005 15:22

Teda soustrast Krakonošovi

a mírně opovržlivé "pche" Pavlu Steinerovi . Můj kočkomil nebo (méně často) já plníme SEDM mističek, jako v trpasličí chaloupce. To se čeká, až se panstvo sejde, či přesněji, až se dostaví tuláci z vycházek. Někteří jiní jsou radši už doma furt. Pak se - nejlépe pět mističek najednou  - klade na podlahu do krmícího místa, šestá se dává Mikině na okno v kuchyni a sedmá Růžence na okno v  chodbě. Miki je rozmazlená a Růženka plachá. Pak se hlídá, aby Zorro nesežral porci třem ostatním, které se mu podaří od misky zahnat, a aby nerušil ta dvě separatiskty zmíněné výše. V noci nás kvůlivá žrádlu teda nebudí. To zase, že chtějí jít ven, případně, že už se spalo dost a je třeba si zablbnout.
Zdena bez psa 5.12.2005 11:30

Re: Krakonoši a Kočko

Upřímnou soustrast. Tohle se NESMÍ domáknout moji plyšáci. Mína je přímo zázračná číča. Když se v noci vrátí ze služby, spolehlivě pozná, jestli spím, nebo to fintím. Pokud spím nesmírně opatrně se uvelebí na mé posteli. Pokud to jen předstírám, přilatí tornádo a buchne sebou na svou značku - na mé posteli. Papání se vydává až po zazvonění budíku. Mouryn mne osloví jen při mých nočních potulkách, ale jdeu něj  jen o zdvořilý pozdrav, nikoli o vymáhání menáže.  Ó, já mám tak hodné čičinky .
Kočka 5.12.2005 10:33

Re: Jste šťastný člověk.

Článku nemůžu uvěřit, tohle je mi bližší. Buzení je doplněno boucháním na sklo u knihovny, kousáním do palce u nohy a když už to opravdu nejde po dobrém, tak shozením květináče, to zabere.
Krakonoš 5.12.2005 10:25

Jste šťastný člověk.

Náš kocourek papá jen tehdy když má hlad, tedy kdykoli během 24h a čekat na ráno, až se páneček probudí ho ani nenapadne. Nejčastěji umírá hladem mezi 2a 3 ráno a dává to patřičně najevo (skok do postele, štěknutí do ucha, okamžitý skok na zem a ,,Mňáááááu, Mňau) Ano, čtete dobře on opravdu štěká jako pes! Sice vždy jen jednou, ale pěkně nahlas.Popsaný postup se opakuje s krátkými přestávkami dokud páneček nevstane. Kočičák tento úkon kvituje radostným ,,vrk, vrk" a odvede oběť k ledničce. Krmení vyžaduje zásadně z ruky, z misky líže jen šlehačku, nebo jiné tekuté pochutiny. Během podávání potravy spokojeně chrochtá, dokud nemá dost. Potom se otočí a se zdviženým ocáskem se odkráčí někam skrýt. a aby to nebylo všechno, většinou během další hodiny (přesně v okamžiku, kdy začnu usínat) postup opakuje. Inu sladké a dokonale rozmazlené zvířátko. (V květnu mu bylo 14 let a blbne jako půlroční kotě, pokud má náladu).
D. R. 5.12.2005 10:21

pro PetruK.

Můžete se mi prosím ozvat na mobil? je uvedený v mých mailech... Díky D. R.
Hela S. 5.12.2005 9:23

Auuuuu, takové trápení člověka ;-)

No, ještě, že se neúspěšné krokové variace obešly bez vážnějšího zranění. A díky za pěkné povídání :-)) Saly na židli vypadá kouzelně :-))))
PetraK 5.12.2005 9:03

Pane Steinere,

pojměte to tak, že jste si procvičil nové krokové variace na přicházející plesovou sezónu. Pokud to vypilujete k dokonalosti - a já věřím, že Ferdinadík je zdatný instruktor, tutově pak někde na plese v opeře oslníte
Fallowa 5.12.2005 8:57

Dík za

hezký článek!Mám taky Ferdu(psa),ale ten mi ohrožuje život jiným způsobem - míčky,činky nebo rozžužlané zbytky žvýkacích kostí pokládá pod mé nohy(v kuchyni)nebo za roh dveří,hned za práh,k sedačce,k vaně a p.Někdy mám dojem,že má radar,kterým si zjistí kam a kudy půjdu a strategicky umisťuje nástrahy:-)))