Neviditelný pes

KOČKY: Jak se dá ke kocourkům přijít

12.3.2008

Byl podzimní páteční večer, bratr se švagrovou se šli za kulturou do místní hospůdky a synovec si krátil dlouhou chvíli hraním na flétničku. Náhle zaslechl z ulice žalostné mňoukání, podíval se z okna a uviděl malé černobílé stvořeníčko. Je to hoch útlocitný, tak vyšel ven a koťátko vzal do tepla. Cihelková - kocouři 1

Když rodiče dorazili domů, usoudili, že kotě vyhodit nelze a rozhodli, že zůstane na chalupě. S rozhodnutím kočka do Prahy nikdy, vyrazili v sobotu na nákupy kočičích potřeb. V rodině byly pouze potřeby psí slečny Goldinky. Bratr je velmi důkladný, a tak mimo jídla, pelíšků, přepravky a krytého kočičího záchůdku koupil i probíhací dvířka, které ještě v sobotu nainstaloval.

Bratr který je původním povoláním zootechnik odborně prohlédl kotě a usoudil, že je to kočička, synovec v té době miloval spolužačku Adélku, rozhodl o jméně kotěte. Později se ukázalo, že je to kocourek, tak se z Adélky stal Adélek.

Celý týden žili všichni spokojeně na chalupě. Z Adélka a Goldinky se stali kamarádi a rodina zjistila, že bez kocourka nelze žít ještě, že měli přepravku. Adelék cestoval do Prahy a dodnes je důležitým členem rodiny.

Asi tak o dva roky později...

Byly prázdniny rodina opět na chalupě, přišla návštěva a všichni seděli u kávy. Náhle povídá návštěva: "Jééé vy máte další kočičku", bratr a švagrová se zasmáli dobrému vtipu, ale neodbytný host kouká a říká: "..za lednicí je kotě". Šli se podívat za lednici a tam bylo kotě. Nikdo netušil jak se do místnosti dostalo. Cihelková - kocouři 2

Bylo hubené, zraněné, z očíček mu teklo, vyhodit ho nemohli, nikdo ho nepostrádal, a tak opět rozhodli, že tentokrát opravdu bude na chalupě.

Probíhací dvířka byla již instalována, tak co. Tentokrát správně usoudily, že je kocourek, měli již zkušenosti, a tak dostal jméno Michal zvaný Míša. Míša byl opravdu dost zbídačené kotě, zodpovědná rodina nenechala nic náhodě a začala s nešťastníčkem navštěvovat rodinného veterináře, jezdilo se za ním do Prahy. Kotě bylo vyléčeno a zachráněno. Co myslíte, dalo se bez Michala žít? No, nedalo, byt a chalupu ovládla pso-kočičí smečka a své lidičky tam strpěla, dobře se o ně starali,tak co.

Uplynulo něco vody něco času a kolem chaloupky se začal potulovat vesnický tuláček, kocourek Mikeš, no co by se nepotuloval, bratr mu každý den podstrojoval před vraty různé dobroty, kočičí kapsičky, suché krmení a syrové hovězí masíčko velmi vysoké kvality. Za nějaký čas začal Mikeš čekat před vraty a doprovázel bratra na procházky s psí slečnou. Cihelková - Goldie

Jednoho dne našli Mikeše před vraty zle zraněného a velmi zuboženého, vzali ho do domu, vyléčili a z potulného kocoura se stal "dvorní kocourek" žil na dvoře a v přilehlých prostorách, konečně se uplatnily probíhací dvířka. Mikeš zdárně tloustl a byl moc spokojený, své měl jisté.

V březnu 2006 dostal bratr k narozeninám britského modrého kocourka jménem Artuš. Domácí kocourci Adélek a Míša po čase Artuše přijali a dobrák Goldinka ho tiše trpěla, co také mohla dělat, že.

Dvorní kocour Mikeš, ale začínal docházet k názoru, že na dvoře je sice dobře, ale v domečku by bylo lépe, a tak na tom začal nenápadně pracovat, až se do domečku propracoval.

Dnes tam žije smečka složené ze čtyř kocourků, jedné psí slečny a třech lidiček, kteří jsou rádi, že mají kde hlavu složit. Dům je ale dost velký pro všechny, jen do Prahy se jezdí čím dál tím méně.

Eva Cihelková


zpět na článek