10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


KOČKY: Invalidní sourozenci Tlustý a Tenká útočí

18.1.2010

... tedy ne tak úplně invalidní, ale svým způsobem postižení určitě. Ač jinak poměrně inteligentní, nedokáží tito dva zástupci druhu felis domesticus pochopit pár základních pravidel společného soužití. Z toho důvodu je považuji za nenormální, ač v hloubi duše tuším, že to všechno dělají schválně. Tlustý a Tenká 1

Začněme Tlustým. Již ze jména je jasné, jak asi tento milý kocourek vypadá. Místo aby se za svou ošklivou nadváhu styděl, zneužívá ji a ničí jak své dočasné pečovatele, tak jejich obydlí.

Než přejdu k jeho zločinům, povězme si něco o jeho původu a životě.

Jako malé (hubené) koťátko byl spolu se svou sestrou Tenkou, zachráněn hodný pánem před utopením. Koťátka dostala jména Rocky a Didlinka a žila spokojeně, dokud se pán nechystal oženit. Nastávající byla alergička, a proto kočičí dvojice putovala ve věku rok a půl do mého depozita. Ač obyčejně mourovatí, měli přeci jen své kouzlo a zdálo se, že zde snad nepobudou věčně. Hlavně kocour, dokonalý prototyp "rodinné kočky". S Tenkou to bylo horší, odmala trpí chronickými dýchacími potížemi, které mohou leckoho odradit, ale kočce vůbec nevadí. Naopak, zneužívá je!!!

Ale postupně, ať není žádný zločin proti lidskosti opomenut!

Pokus o vraždu depozitní pečovatelky a jejího přítele opakovaným zalehnutím hrudního koše vahou 8 kil, posun dále směrem ke krku a na obličej. Tyto pokusy byly naštěstí vždy včas odhaleny a bylo katastrofě zabráněno v poslední chvíli. Následovala snaha o zlomení vazu, případně alespoň nějaké končetiny metodou blokování cesty, když zmíněné osoby nesou nějaký objemnější předmět a nevidí si pod nohy.

Travičství. Vždy, když se dobře napapá a v bříšku se mu vše semele dohromady, zamíří si to na bezbrannou osobu, jemně zamňouká, předstírá touhu nechat se pomazlit, natočí se do palné polohy, nadzvedne ocásek a vypustí zprávu o stavu plynů ve svých útrobách přímo pod nos oběti.

Zločin proti lidskosti a majetku - Tlustý má rád všemožné pelíšky, krabice, odpočívadla a šplhadla. Všechny tyto předměty se zároveň snaží zdeformovat k obrazu svému rozlehnutím. Šplhadlo, které sahalo až ke stropu a přežilo desítky depozitních koček, rozlomil mocným přískokem vedví. Po opravě svůj čin zopakoval. Proto musely být zakoupeny plastové trubky, slepeny a pospojovány, vyztuženy montážní pěnou a celá konstrukce nahoře i z boku přišroubována ke zdi a stropu. Otrockou práci svých živitelů pozoroval se zálibou z povzdálí. Avšak po dokončení měl smůlu - ta zatracená věc drží jako přibitá...ona ostatně přibitá je.

Tlustý a Tenká 2Jak se bránit? Jediné, na co jsme zatím přišli, je položit Tlustého do peřin na záda. Tam se jako brouček či želvička pomalu a nemotorně několik minut snaží přetočit, než je zpět ve hře, a na chvíli je tak zneškodněn.

Ptáte se, jestli je možné, aby jiná kočka dosáhla takových kvalit? Ano! Skutečně. Jeho sestra útočí ještě sofistikovanějším způsobem. Pomáhá jí v tom její zdravotní hendikep - chronické dýchací obtíže.

Zatímco litujete tu ubohou hubeňoučkou kočičku, která tak těžce dýchá, jste neúprosně asimilováni. Žádná příležitost přivlastnit si návštěvu není vynechána. Přitom, když návštěva odejde, zcela vyčerpaná mazlením nebožátka, předvede Tenká skoky a sprint po bytě o výkonu olympijské sportovkyně.

Znáte ten zpomalený záběr - hlen, pomalu se natahující, protahující, ven z čumáčku, rýmička... a pod čumáčkem důležité dokumenty, kniha z knihovny či obal na notebook? Tento prostředek fyzického týrání poslední dobou omezuje, léčba přece jen trošku zabrala, ale dokud bude okolo běhat mnoho různých zvířat, nezmizí úplně.

Kombinace asimilování návštěvy, na kterou chceme udělat dobrý dojem a vnutit jí koťátko, s otíráním čumáčku do nohavice zmíněného hosta, odstrkování a zahánění koťátka.

Obviňujete partnera z chrápání, dochází k hádkám, neb on to popírá, a hádejte kdo se v pelíšku pochechtává ze spánku za doprovodu hlasitého "chrrr"..

Tak co, vezmete si je někdo? Tlustý i Tenká čekají v depozitu déle než je zdrávo, obzvláště pak pro Tenkou, která potřebuje "kočkoprosté" prostředí (s výjimkou svého bratra). Rádi by nadále škodili společně. Anebo jak se to vezme... leželi by vám na klíně, vítali vás u dveří, hlasitě komentovali přípravu jídla, předváděli své vtipné kousky při hře, vytvářeli domáckou atmosféru, navzájem si na vašem gauči olizovali uši a ksichtíčky, láskyplně vás oblehávali v posteli a šťouchali do vás po ránu...

Máte-li o tuto neodolatelnou dvojku zájem, ozvěte se Františce z OS podbrdska :-)

Profil Tlustého je zde a Tenké tady

Františka KernováKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !