10.12.2019 | Svátek má JulieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: I zvěrolékaři dokážou divyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 171, poslední: 4.2.2010 2:44, přehled diskusí

tak Ti povím, jak jsem to udělala já:
Autor: baty Datum: 3.2.2010 21:22

klikla jsem na odkaz tady u článku, potom u prvního článku v nové hospodě na "zobrazit", přečtla jsem ho, pod ním je hned diskuse, tam jsem si vybrala příspěvek,ke kterému jsem chtěla něco říct, klikla u něj na "diskutovat", do objevivší se tabulky jsem vepsala jen nick, do prostoru k tomu určenému pak svůj veledůležitý nápad a odklikla na komentovat a bylo to. Vůbe mě nenapadla nějaká registrace, prostě jsem tam vlezla, přisedla, chvíli poslouchala a pak skočila někomu do řeči. Jako v opravdovské hospodě. A bylo to.

Re: tak Ti povím, jak jsem to udělala já:
Autor: alimo Datum: 3.2.2010 21:31

tak jdu na to !!!!

Re: tak Ti povím, jak jsem to udělala já:
Autor: alimo Datum: 3.2.2010 21:37

Huráááááá, jsem vítěz, díky moc za radu (moc srdíček)

OT- tak nevím....:
Autor: alimo Datum: 3.2.2010 21:02

pokoušela jsem se zaredistrovat v nové hospůdce, ale nějak se mi nedaří....já teda vím, že jsem lama, ale fakt mi to nejde. Pomůže někdo?

Re: OT- tak nevím....:
Autor: zana Datum: 3.2.2010 21:29

Dobře to Baty říká (nad tebou :-)

Re: OT- tak nevím....:
Autor: aida Datum: 3.2.2010 23:04

Já včera řešila to samé, i Dede jsem kvůli tomu psala. Jinak doporučuju držet se výše uvedeného návodu. ;-)

R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: JoVo Datum: 3.2.2010 19:53

***Pluje, Čech, Němec a  Rus na lodi a ztroskotají na ostrově. Zajmou je lidojedi a šaman říká: ,,Dám každému z Vás 2 skleněné koule a zavřu Vás na týden do chatrče, když mi s těmi koulemi ukážete něco, co jsem ještě neviděl, tak Vás nesním. Po týdnu přijde k Rusovi, ten sedl uprostřed chatrče a koule se mu vznášejí nad hlavou. Šaman říká: "To už jsem viděl – do guláše." Pak jde k Němci, tomu lítají koule po celé chatrči. Šaman říká: "To už jsem viděl – do guláše." Nakonec jdou k Čechovi, za chvilku vyjde šaman z chatrče ven a říká: „Tak to jsem ještě neviděl! Ten blbec jednu ztratil a druhou rozbil...“ ***

**Klidný večer a hezky se vyspinkejte. **

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: Vave Datum: 3.2.2010 20:07

Vau! DDDDD! Rozverníčku milý, to se Ti povedlo! :o)

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: JoVo Datum: 3.2.2010 20:39

***ROZVERNÍČEK je i v nové hospůdce.***

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: jenny Datum: 3.2.2010 20:41

Hezkýýý, JoVo,nejní nad kreativního českého kutila. Motto : Sežrat a nebýt sežrán :))

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: LENKA S Datum: 3.2.2010 22:40

TAK JÁ TAKY JEDEN PŘIDÁM:Ztroskotá veliká  námořní  loď. Z  celé posádky  se zachrání jen  Rus, Němec  aČech,=Pražák jak poleno. Když ti  3  z posledních doplavou na ostrov, zajmou je lidojedi, přivážouje  obřadnímu kůlu, kde si je  náčelník prohlíží . Čech  na chvíli ztratil řeč, ale pak hlasitě  zařval, aby si  od napětí ulevil:,,Praho, matičko moje krásná., sbohem! Zcestoval jsem  skoro  celej  svět , doplaval  až  se jak hlupák  a jen proto, abych byl sežranej lidojedama!!"

Náčelník lidojedů při tech slovech  na  chvíli zkamení, ale najednou se vrhne  k Pražákovi a začne ho  objímat a nadšeně  vykřikovat: Jé, Prachááá, ty jsi  s Prahý?Tu já  znám, já studovál!!" Načež něco zadrmolí a divoši už Pražáka odvazují.Přitom lidojed  mimochodem  česky  drmolí: "Rus - hubený, do polívky, Němec   tlustý, na guláš!! Kamaráde, dáš si polívku nebo gulášek?"

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: jiný Honza Datum: 3.2.2010 23:14

Tak do třetice:

Sedí dva kanibalové na bobku, okusují pečeného misionáře a jeden povídá druhému: "Je to lepší než v ta pražská menza, že pane doktor."

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: JoVo Datum: 3.2.2010 23:17

Milý jH moc dobrý!!!!

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: Jakub S. Datum: 3.2.2010 23:45

Vy ste koni všeci! Tohle je pravý proletářský internacionalismus!

To mám před spaním na skromnou večeřičku na Zámecké, odkud jsem se vrátil - protýkaný daněk v šípkové omáčce s karlov. knedlíkem a deckou burgundy. Inu ono není nic draž-šího... a bať bať, venku je pořádný samec, čím ještě posloužím - ?

A ZNÁTE TENHLE?:
Autor: LENKA S Datum: 4.2.2010 1:20

SEDÍ  KANIBALOVÉ U OBĚDA, KDYŽ NÁHLE JEDEN Z NICH  PRAVÍ:

" KDYŽ JÁ TU  TCHÝNI  VŮBEC  NEMÁM RÁD"...

 "NO, TAK SNĚZ ASPOŇ BRAMBORY", ZAZNĚLO V ÚSTRETY.

Re: A ZNÁTE TENHLE?:
Autor: zana Datum: 4.2.2010 2:44

jste děsný :-)))))

terro !:
Autor: jenny Datum: 3.2.2010 18:32

Vyvalenej smajla !!!!, mně dnes uchvátil, chi,chi, ha, ha.

Pane Jene , fakt krásný exemplář,:
Autor: jenny Datum: 3.2.2010 18:24

je to pan Kocour, vypadá úplně jako cizinec exotický. Dnes jdou opravdu u zvížat dělat zázraky, máme dva úžasňákový  drvety v Bystřici pod H. ,opustili jsme jiné a jsme naprosto spokojeni jak přístupem tak i finančně. Jinak je to  filozofická otázka jak a koho zachraňovat. K tomu jen uvedu můj vlastní pocit.Když neudělám vše co mohu, musím si nést  za to svoji odpovědnost a vypořádat se sama se sebou a to je stakra těžký a taky každý má své hranice,kam až je schopen jít.

Re: Pane Jene , fakt krásný exemplář,:
Autor: Jakub S. Datum: 3.2.2010 23:48

Ovšomž na druhé straně je spóusta lidí, co sami sobě vůbec žádné účty nikdá neskládají, že - mají své hranice pouze tam, kde je někdo konečně zarazí...

Kocour je frajer:
Autor: Apina Datum: 3.2.2010 15:23

Pane Bartoni, díky za krásné povídání. Hlavně, že už je tomu krásnému mourovatému kocourovi lépe. Je to pravda, ještě před časem by byl prohlášen za beznadějný případ, dnes už se u zvířat dá léčit ledacos. Hlavně ať je mourkovi fajn a ať vám ještě dlouhá léta dělá radost.

Re: Kocour je frajer:
Autor: EditaK Datum: 3.2.2010 16:30

k tomuto sa pripojím. Vďaka za rozprávanie a  máte krásneho kocúra, ktorý vedel, komu má "spadnúť na hlavu". 

OT DOTAZ!!:
Autor: Boxíková Datum: 3.2.2010 11:12

Bezva, v praci nam netece voda, v cely obrovsky kancelarsky budove pro x velkych firem. Pry nepotece az do pozdnich odpolednich hodin. Existuje nejake narizeni/zakon/uzus ohledne postupu? Ma/musi zamestnavatel neco podniknout, poslat lidi domu atd? Vim, ze musi zajistit zamestnancum pitnou a teplou vodu, ale co delat, kdyz ji docasne zaridit nemuze? Muzete nekdo poradit, mate s tim zkusenost?

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Apina Datum: 3.2.2010 11:18

Pokud to u nás věděli předem, stalo se, že předem nařídili volno pro překážku v práci. Něco takového by se asi dalo aplikovat i u vás, pokud nezajistí náhradní zdroj vody. Ono nejhustší je to na záchodech. Když se to u nás stalo během dne, dokázali nám alespoň na ty záchody dopravit užitkovou vodu. U nás ale bývá k dispozici pro nejhorší případy alespoň destilka, tu míváme připravenou předem pro práci. Jinak v takových dnech má kantýnská hody - nestačí prodávat vody. A ještě se to rýmuje.

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Boxíková Datum: 3.2.2010 11:29

Apino nene, je to havarie :( necekana, v ulici, takze se bude bourat asfalt a dlazebni kostky atd, neni to klasicka udrzba, kde lze odhadnout dobu.

No mne jde i o to, aby zamestnavatel nejak neprekrocil zakon, jsem za to zodpovedna...

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Zdena b.p. Datum: 3.2.2010 11:44

Tak takové problémy jsme konzultovali s pprávním oddělením na odborech. My KOVO. Jsou tam docela vlídní a schopní.  A jen tak mimo.

 Prý: Život má jen 3 fáze: Mládí, střední věk a ty dobře vypadáš. :oD

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Apina Datum: 3.2.2010 11:45

Já nejsem právník, to by tu musela být Ela. Ale pokud zaměstnavatel není schopen v nějakém rozumném časovém horizontu dodat vodu (cisterny nebo cokoli, v čem tu vodu mohou rozumě dodat), mohlo by jít o překážku v práci na straně zaměstnavatele. Pokud vodu nedokáže zprostředkovat v nějakém minimálním nutném množství (nepotřebujete každý plnou vanu), měl by poslat lidi domů s plnou mzdou. Být tebou zavolám na hygienu a domluvím se s nimi, protože s ucpanými záchody, a k tomu v dohledné době dojde, je to záležitost hygienických předpisů, možnost přenosu chorob a podobně. Ale pokud vám před budovu postaví cisternu, bude to asi i něčem jiném.

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Boxíková Datum: 3.2.2010 12:05

Na Hygiene mi rekli, ze toto neni nijak vymezeno, ze proste zamestnavatel musi vodu zajistit, tecka. Pripad docasneho neteceni vody neni vubec osetren, coz mi pripada dost na hlavu. Ted nam pred kancelarskou budouvu se stovkami az tisicem lidi postavili 4 ToiToi prenosne zachody :))))) hahahahaaaaa... At zije Kocourkov.

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Apina Datum: 3.2.2010 12:16

 4 Toi záchody pro stovky lidí, no to je pro zasmání - tak pro nejnutnější službu na pracovišti. Ještě musí mít lidi možnost si po toaletě umýt ruce!!!! Jinak budou možné choroby stejně roznášet. Dočasné netečení vody pro mě není celý den, ve všem případě se může jednat i o několik dní - než to rozkopou, než to najdou, než to opraví, než to zasypou. MImochodem, já si je myji i při psaní na počítači. Vždycky za nějakou dobu mám dojem, že už jsem pořádně upatlaná, a to tu klávesnici celkem pravidelně otírám - pěkně klávesu po klávese. Nevím, jak to u vás chodí, ale asi by bylo rozumné pustit domů alespoň někoho.

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: EvaŽ Datum: 3.2.2010 12:56

Z hygieny nic kloudného nevypadne. Na rychlá řešení nikdy moc nebyli. A vodu do pár dní spraví, takže v čem je z jejich hlediska problém?

MMCH hygiena- u nás jsou v obchoďácích mlékomaty - lze si tam natočit čerstvé mléko. Je z nich stovky průjmových onemocnění (mikrobiologicky prokázaných - bakterie Kampylobakter). Ví se zdroj - ty mlékomaty. Ale nejde s tím nic dělat, protože je na stroji napsáno, že se mléko musí před použitím převařit (což nikdo nedělá). Takže vesele přibývá lidí se závažnými průjmy. (některé už ani nespadají do kategorie "veselý průjem" podle klasifikace průjmů u psů). Takže nečekej, že hygiena bude řešit přerušení dodávky vody.

Re: OT DOTAZ!!:
Autor: Jakub S. Datum: 3.2.2010 13:17

Jen skomný, zcela abstraktní (naštěstí, užili jsme si toho na novém sídlišti s miminkama, půl dne bez vody, dost): není překopnutí kabelu, potrubí atd. vis maior - ? Svého právníka (rodinného!) tu nemám. Amici, vero: quid est  v i s  m a i o r ? Nescio... vosne?