19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: O kočkách stájovýchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 15.11.2017 20:49, přehled diskusí

Děkuji:
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 20:49

za milou zpětnou vazbu, od vás všech, kteří máte rádi zvířata taková jaká jsou. Opravdová, nic nezastírající. Ano, kočky provázejí člověka pár tisíc let a chrání jeho domovy před invazemi hlodavců. Proto bychom k nim měli mít úctu, starat se o ně, nejenom co se týká stravy, ale i veterinárního ošetření. I když to zrovna nejsou kočky povalující se v bytech, ale jsou to zvířata žijící ve stájích nebo stodolách. Tam odvádějí denodenní důležitou práci.

Alex, to je moc milé povídání!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 15.11.2017 20:27

Kočky ke stájím patří, taky jsme je měli - a jaké potkany dokázaly ulovit! Což není nečekané, když vezmeš, co všechno se ve stájích skladuje. A když jsou ještě i opečované... ten rezatý kocour (tady hlídám já:)) je prostě úžasný!

Alex,:
Autor: Z. Tora Datum: 15.11.2017 20:06

krásně napsané. Čím víc znám kočky, víc nevěřím všem těm proklamovaným heslům o falešnosti, nevěrnosti, vázanosti na dům... Naše kočky se sice přesunovaly (mimo Tobiáše) jen kousek z domu do domu, ale nedělalo jim to naprosto žádný problém, prostě zůstaly s námi a do bývalého bydliště se nevracely.

Krabice s koťaty přistávají v koňských stájích nadále (z jedné z nich máme Rozárku), díky bohu za to, že jsou ještě místa, kde kočky mají prostor k žití - teplé místo na spaní a lidi, co je nevyhánějí. Doufám, že je tam i kastrují - myslím, že ve vlastním zájmu ano, jinak by místo koní měli plné stáje koček.

Díky za krásný příspěvěk, pohladil po duši. Jsem ráda, že jsem se sem zas probojovala, strašně dlouhou dobu jsem se sem nemohla dostat...

Re: Alex,:
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 20:33

Copak, problém s přihlášením?

Alex, moc hezké povídání:
Autor: M. Crossette Datum: 15.11.2017 18:56

A Darek v mlhovém oparu je úžasně povedená fotečka :)

Já jsem nikdy ve stáji plné koní nebyla, ale při různých procházkách s manželem vesnicemi, jsem často neodolala a nakoukla do otevřeného kravína (naštěstí se na mě nikdo nikdy nezlobil). A vždy jsem tam byla nějaká kočka - uvnitř, nebo posedávala venku. Jednou v Německu jsem šli kolem statku, kde paní zrovna vycházela s konví nadojeného mléka. Jak vyšla, zastavila se a něco zavolala. Koček se okamžitě seběhl celý hlouček, polovina vyběhla právě z kravína, ostatní odjinud. Paní jim odlila mléko do nízké mělké misky a kočky ji celou obtočily, jak se na mléko vrhly. Zřejmě dík za jejich službu, stejnou, jakou poskytují kočky stájové.

Re: Alex, moc hezké povídání:
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 20:36

Při jednom ustájení stáj s koňmi sousedila s kravínem a paní, které obhospodařovaly dobytek vždy přinesly mléko i pro naše "koňské" kočky, i když ty byly normálně krmeny. Ale čerstvě nadojené, ještě teplé mléko si rády daly. Zažívací potíže jsme nikdy nezaregistrovali.

kočky do stájí patří....:
Autor: Š. Matyášová Datum: 15.11.2017 13:58

je nesmysl je vyhánět, zastanou hodně práce..ale měli by je také kastrovat,odčervovat...prostě se o ně starat....a to ve všech stájích není....když se řekne kočka ve stáji,vybavím si slatiňanskou huňatou pruchatou Agátku, kterou jsme poznali na jednom Dubení....kočky mají rády svoje lidi a svoje místa...pokud jim jedno nevyhovuje,opustí to....

Re: kočky do stájí patří....:
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 16:50

Již kdysi dávno jsem razila kastrace hlavně u kocourů. Tenkrát se kočky-samice tak moc nekastrovaly.

A poslední roky, Zvířetnické, zpracovávám kde koho, aby se kastrovalo a až na pár vyjímek, zatvrzelých antikastrovačů, lidé už chápou o co jde. Můj bratranec u nich na zahradě, kam jezdí do chaty od jara do podzimu a berou sebou svého bytového dnes již 15-ti letého zrzavého, obrovského, rozmazleného, přežraného kočkoura Mácu, nechal vykastrovat maličkou kočičku, která tam v té zahradní osadě nepatří nikomu a všem. Stihnul to podle mých instrukcí včas, než ji zbouchnul nějaký místní donchuan. V zimě dojíždí kočičku krmit a udělal ji i bydlík z polystyrénu. Kdyby Máca nebyl tak rozmazlený a dovolil jim si kočičku vzít do Budějic, tak už byla u nich doma. Ale on i na zahradě ji prohání a vyhání z pozemku. Taky pacholek rozmazlenej. V zimě má problémy s váhou, ale na zahradě to hned shodí. Jejich pan doktor je s tímhle stavem spokojený, protže tuší, že bratranec by vykrmil i niť.

Re: kočky do stájí patří....:
Autor: D. Ruščáková Datum: 15.11.2017 20:25

Vykrmil i niť :)))) Alex, ty jsi ale číslo! :D

To se ví, že kočky mají rádi své lidi:
Autor: M. Sedláková Datum: 15.11.2017 12:53

My měli kočičáky vždy jen doma. Ve městě na sídlišti bych je ven nepustila. Toho posledního plánujeme vozit na chatu, pániček mu tam udělá " zabezpečenou voliéru " .

A s tou láskou k lidem. To by jste měli vidět, jak Daníček natahuje z mého náručí ke kolemjdoucímu páníčkovi pačičky a láskyplně na něj hledí.

Díky, Alex:
Autor: T. Zana Datum: 15.11.2017 12:24

za krásný článek a fotky vašeho Darečka.

Jednou jsme na dovolené bydleli ve stáji někde v Brdech, tam bylo koček :-)

díky Alex:
Autor: M. Beda Datum: 15.11.2017 11:57

za pěkný článeček a společně s Likou jsem ráda, co jsi napsala na závěr - je to mýtus a nepravda, že kočky o lidskou společnost nestojí!!! ostatně, zajděte si někdo do útulku, jak se na vás "navěší" kočky prahnoucí po teplé lidské náruči a pohlazení

Dareček spící na zádíčkách je prostě rozkošný!!!!!!!! :-))))))))

Re: díky Alex:
Autor: Š. Matyášová Datum: 15.11.2017 13:59

jo Bedo a je to prvně a na dlouho naposled...prootže jak to doneseš domů a dáš tomu najíst , projeví se po svém - dost bylo přetvářky, už nejsem v útulku :-D

Dotaz na Alex :
Autor: Z. Lika Datum: 15.11.2017 11:42

ještě ke včerejšímu článku: prosím, napiš, třeba časem, jak jste dopadli s tou boulí po pigáru, co zabralo. Určitě to bude zajímat víc lidí, ju?

Re: Dotaz na Alex :
Autor: Z. Maya Datum: 15.11.2017 12:27

Boule po očkování se dělají jednomu mému psovi, samo to zmizí tak za dva týdny.

Re: Dotaz na Alex :
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 13:58

Zatím se to zmenšuje plasticky, není to taková boule, ale zatvrdlé je to stále. Páneček tvrdí, že se to zmenšuje celé. Je to teprve třetí den, co se to maže Liotonem a užívá Aescin. Ale už běhá, hopsá přede mnou na vycházce s klackem v hubě a už opět "sjíždí" s dupáním ze schodů <3 .

díky:
Autor: Z. Jitur Datum: 15.11.2017 10:58

za hezký článeček a fotky k němu. Také jsem zažila před lety, že můj sice nalezenec kocour Adéla - ač tedy neměl praxi, když jsme trávili léto u tety na Smržovce v domečku u pole, hrdě nosil do ložnice a vyskládal na zem ulovené myšky...

Jsem ráda:
Autor: Z. Lika Datum: 15.11.2017 10:46

že v článku zaznělo, že kočky se drží spíš vlídného zacházení než domu. Pořád ještě přetrvává mýtus, že kočky o lidskou společnost nestojí.

Stájové nebo stodolové kočky jsou fajn, a stačí základní veterinární péče. Svoje si vždycky odpracují.

Alex, moc pěkný článek i fotky. Oba kocouři jsou pěkní kusanci!

:
Autor: Z. Maw Datum: 15.11.2017 9:37

dekuji za jrasny nahled z jine strany do kociciho sveta a krasne fotky:)

ja mela dvakrat venkovni kocku, obe asi umreli. teda tu orvni bud srazilo auto nebo ji ublizil clovek a i pres rychly veterinarni zasah pro ni bylo pozde a druha se po roce ztratila... obavam se, ze stizena podobnym osudem... dalsi sme uz neporidili, i kdyz v obou pripadech by kotata skoncila utopena, takze donov chvili mely, ale takovyhle kratky, nejsu si jista jestli to uz neni jedno...

Re: :
Autor: Z. Yga Datum: 15.11.2017 9:57

Milá Mawenzi - myslím, že u kočky se počítá každý dobrý den, kdy má domov s plnou miskou a bezpečným pelíškem. U venkovních koček je velice těžké jim zajistit dlouhý život, konečně i u polovenkovních - bohužel, to je daň za jejich svobodu.

:
Autor: Z. Maw Datum: 15.11.2017 11:43

presne tak, je to dan, kterou nesene my. bydlim na hlavnim tahu na hodonin, pro nemoravaky - sice to neni nejaka rychlostni silnice, ale jde pres nas veskera doprava brno - hodonin - slovensko, ktera nejede po dalnici a kamiony jsou pred nasim domem na beznym poradku. To me odrazuje nejvic, myslela jsem, ze kocka se bude drzet v zahradach na druhou stranu domu a tahle silnice je to, co me odradilo nejvic od dalsi cici...

Re: :
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 13:08

Maw, to je rozumné a zodpovědné. Kočky jsou velmi zvídavé, akže na jedné straně domu by nejspíš nevydržela. Brzy by si zvětšila akční rádius.... Ta zvídavost je obrovská. Před chvílí Ajvi odběhla někoho shulákat do předzahrádky a Darek ač už byl nastaven do polohy přeskočit plot k sousedům na zadní zahradě, zanechal této činosti a běžel zvědavě sledovat koho si vzala Ajvi na paškál. Čekám, že přijde čas a on se po jejím boku rozštěká.

:
Autor: Z. Maw Datum: 15.11.2017 13:33

mozna ze fakt nauci, jednou byla i nahravka stekajici kocky na internetu :)

Hezký povídání:
Autor: Z. Maya Datum: 15.11.2017 9:25

a krásný fotky. Taky mám kočky, taky venko-vnitřní, nejradši teda chodí ven v noci a přes den se povalujou doma, teda kromě nejstaršího, je mu 17 a ten už je spíš jen vnitřní, jen občas vyleze ven, sedne před dveře, koukne co je na dvoře nového a za 5 minut jde zase domů. :D

Re: Hezký povídání:
Autor: A. Lex Datum: 15.11.2017 9:59

Až na jmenovaného Kryšpínka se zatím naše kočky dožily také okolo 15-ti let.

Re: Hezký povídání:
Autor: Z. Lika Datum: 15.11.2017 10:48

Mayo, a nemohla bys je nafotit a krátce představit? Mně by se to moc líbilo, a myslím, že nás bude víc.

Re: Hezký povídání:
Autor: Z. Jitur Datum: 15.11.2017 11:00

také se přimlouvám za další kočičí povídání a pokoukání

Re: Hezký povídání:
Autor: Z. Maya Datum: 15.11.2017 12:29

Když já neumím psát takovýhle nefaktografický články.

Re: Hezký povídání:
Autor: Z. Yga Datum: 15.11.2017 12:38

Tak ho napiš faktograficky (:o))! My už se s tím popasujeme ...

Re: Hezký povídání:
Autor: Z. Lika Datum: 15.11.2017 13:02

Přesně tak: jméno, věk, barva, jak se k vám dostal, povahové rysy, nějaká příhoda, případné prodělané nemoci :-) A je to.