16.10.2021 | Svátek má Havel


KOČKY: Frontline pro koťata? V žádném případě!

6.9.2006 0:56

Černobílý dvouměsíční kocourek, kterého jsem dala loni v létě novým majitelům, zemřel během dvou týdnů. Až nyní jsem zjistila proč.

Noví majitelé už jednu, dobře opečovanou, kočku měli a tak jsem byla přesvědčená, že bude v dobrých rukou. Tím víc mě jeho smrt překvapila. Paní navíc měla smysl pro dramatické situace a z jeho smrti jednoznačně vinila mně - prý jsem jim dala kocourka už nemocného.

Minulý týden jsem ji znovu potkala a začala se dozvídat detaily. Tvrzení, že kocourkovi šla z plic růžová pěna jsem nejdřív považovala za přehnané, ale když veterinářka aplikovala antibiotika, asi tam něco být muselo.

Pak se však paní zmínila, že mu lékařka, hned při první prohlídce kápla mezi lopatky kapku Frontlinu - a bylo po záhadě! A při tom je to na příbalovém letáku výslovně napsané !!! Nepodávat koťatům do tří měsíců!

Já osobně si na Frontline troufám až u dospělých koček. Je to jed a člověk nikdy neví, na co může být ten kočičí mrňous citlivý. Kocourka Frontline spolehlivě zabil. A při tom stačilo si jen ten leták pořádně přečíst!

Zuzana Chlumská (Rpuť)