10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


KOČKY: Dvě prosby pro siamského Prince Dráteníka

27.8.2009

"Princ Dráteník" je záhadou, ke které nám chybí klíč. Kocourek, střední věk, může mu být šest, ale taky třeba čtyři. Je kastrovaný. Má typické zbarvení i stavbu těla, asi by nevyhrával tituly, ale siamák to je, to bez diskuse. Kolmanová - Princ Dráteník

Našel se na Praze 4 a stále nikomu nechybí. Dva týdny jeho nálezkyně hledala, čí by mohl být, včetně obvolávání veterin atd., neúspěšně.

Kocourek má dvě zlomeniny, které jsou obě zhojené, tzn. data staršího než 7 - 8 týdnů. A teď ta záhada. Přední tlapka je křivě srostlá, zdeformovaná, ale dle slov veterináře by v době čerstvého poranění šla bez problému zhřebovat. Byla tedy zřejmě neošetřená.

Ale druhá zlomenina, čelist, je zdrátovaná. Napadaly nás varianty jako "měl sádru, kast a sundal si to", ale pokud byla tlama drátovaná a noha "drátovatelná", řešilo by se to pravděpodobně najednou. Může jít o dvě zlomeniny různého data, ale nevypadá to pravděpodobně.

Netušíme, zda kocour utekl někomu uprostřed léčby, nebo jestli je třeba vyhozený, ale zkušenost praví, že investuje-li někdo do zvířete za kastraci a nemalé prostředky na drátování čelisti, obvykle ho pak nevyhodí. Snad po něm někde někdo brečí. Rozšiřte prosím tuhle informaci všude, kam se dostanou kočkaři a kočkomilové, ať se má "Princ Dráteník" možnost vrátit domů. Teď je nešťastný, smutný, naštvaný.

Kolmanová - Princ Dráteník na operačním stoleJeho náladám se není co divit, tlama ho musela už pekelně bolet. Dráty z čelisti totiž už měly být vyndané, dráždily spodek tlamy až vznikl absces, a celá dolní čelist byla v zánětu, podebraná, musela to být dost velká bolest. Kocour navíc není zrovna nakloněn ošetřování, má tedy depotní antibiotika a dostal i léky na bolest. Náš veterinář, teď už nepotřebné, dráty odstranil a tlamka se snad pomalu začne hojit, tak se, doufejme, kocourovi zlepší i nálada. Na nožičce už bohužel není co spravit, je špatně, křivě srostlá, ale kocourek ji může používat.

Teď ta druhá prosba, asi tušíte. Jelikož se nám teď zlámaní sešli hned dva - máme ještě malé koťátko se zlomenou nožičkou a nutnou operací - náklady už zase překročily obvyklé limity a nedostává se penízků na uhrazení zákroků.

Pokud můžete pomoci, přispějte prosím na účet 152335352/0600 s vs 37283645 (tzn. "dratenik" na klávesnici mobilu - příspěvky jsou odečitatelné z daňového základu).

Jak jste už určitě uhodli, tyhle dvě "zlomeniny", malé kotě i "Princ Dráteník", pobývají v péči kočičí tety Marcely na podbrdské marodce. Děkujeme velmi za pomoc, koupeme se teď v záplavě koťat a s tím, jak léto přejde v podzim, to bude už jen horší, do listopadu bude těch prcků už jen přibývat. I sama marodka má několik "lahvičkových"mimin a na takovéto nečekané katastrofy se peněz zoufale nedostává.

Omlouvám se za stručnost, podrobnosti napíšu později, nebo to raději nechám na jeho "ošetřující tetě". Teď bych o něm stejně nic hezkého nenapsala, já jsem tu spíš na manipulaci, která se kočkám moc nelíbí a on je velmi sveřepý...

Nedivím se mu, musí být i velmi nešťastný. Je poznat, že jde o dříve rozmazlované zvíře, snad jedináčka, milované. Zkuste prosím zapátrat mezi lidmi okolo sebe, jeho majitelé nemusí mít možnost přístupu k internetu, možná neví, kde hledat. Modré oči "Prince Dráteníka" smutně prosí o pomoc.

Více najdete zde

Kolmanová - Princ Dráteník - tahání drátů

Bára KolmanováKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !