Neviditelný pes

KOČKY: Dialogy s Kačenkou podruhé

21.7.2016

Chééééé!

Kačenka: Nuda, nic se neděje

Kačenka: Nuda, nic se neděje

Káčo???

Chééééé!!!

Kdepak jsi, Kačenko?

Plechové řinčení pokliček o podlahu mne směruje do kuchyně. V předsíni mi proletí okolo nohou žíhaný šedočerný blesk a zadním kopákem se mi odrazí od levého nártu. Bolestí stáhnu půlky a syčím: „Těš sssse Kááááááčo!!!“

Ošetřím nárt, posbírám pokličky, narovnám je do skříňky a uklidním vyděšenou a klepající se Norisku. Provinilý pohled malé bojácné kočičky mi říká, že ona ty půlky nestáhla. Tak setřu podlahu, na inkriminované místo cáknu z rozprašovače jakýsi enzymatický sajrajt, co eliminuje pach moči, a naleju si panáka. No co? Desinfekce zevnitř je nutná, na povrchu jsem nárt ošetřila, teď jsem to posílila i zevnitř.

Káča vysublimovala. Ve vejci není, pod gaučem není, na škrabadle není... jen deka je trochu vyboulená. Káča má dobrý schovávačky... sáhla jsem na bouli. Ozval se řev, jako bych ji na nože brala. Řvala pokořením, že jsem ji našla. Káča těžce nese svoje prohry.

Káča neví, jak se usalašit

Káča neví, jak se usalašit

Auuuuu! Kdo to byl?

Drápanec do lejtka, od kočičího tyrana, uprostřed spravedlivého spánku mne probral prakticky okamžitě.

Chééééé!

Kačenko, proč? Za co?

Húúúúúú! ozvala se nasupená lokomotiva.

Pohled na ztrápený obličejík Bezulky a škodolibý výraz Majolenky mi řekne, že spravedlivý spánek byl asi hodně hlasitý, a protože mužem činu je u nás Kačenka, tak to prostě vyřešila.

Kačenka: Budíš mě!

Kačenka: Budíš mě!

(Mimochodem, věděli jste, že chrápání, kdy ze spánkové apnoe, v té křeči bez dýchání, přecházíte do toho spásného hodně hlasitého nádechu, má hlučnost víc jak 80 decibelů? A hluk o síle 80 decibelů zabije čmeláka.)

Vrrrr uk a uk...

Káča se vine jak roztančená bajadéra, jen zaplápolat. Aha, mám v ruce Pramen zdraví z Posázaví. Proto ty tanečky. No jo, projevím dobrou vůli a do misky odeberu štědrý desátek (půlku) dobrého smetanového krému. Káča nakrčí černě orámovaný růžový nosík, zastaví zadní nohy a bez jakékoli grácie zaryje hlavu do misky. Bajadéra se změnila v pruhované čuně. Funí, mlaská, fousky zapatlané a z jazýčku lopatu. Ostatní jen smutně koukají.

Rozdělím zbytek z kelímku a Pidikočce nechám ten kelímek. Ona ho vylíže a roztrhá na malý kousky. Pak je šťastná. Já už méně. Olízla jsem lžičku a dala ji do dřezu. Proč ty Prameny nedělají větší??? Klidně půlkilový.

Nenelka, Pidikočka a Káča

Nenelka, Pidikočka a Káča

Kururu, kururu!!

Ne Kačenko, to není holub, to je sýkorka.

Hrrrk!

Neplaš ji, to je naše sýkorka, přišla si na slunečnici a napít se.

Kuikui...

To bylo čínsky? Podívala se na mne tak, že jsem byla v mžiku na prášek.

Káča se smířila se sledováním malého barevného ptáčka, co ji měl totálně na háku a ládoval se slunečnicí.

Kui kui kui...

Jo tři tam jsou! Kočka umí počítat???

Káča si zálibně prohlíží sýkorčí rodinku. Není na lovu, to by vypadala jinak. Zírám, Kačenka se směje.

Kačenka rozkošnice

Kačenka rozkošnice

Během setiny vteřiny však změní Káča svoji mimiku a flákne jednu kocourovi, co se přišel podívat na parapet a narušil jí kruhy. Chéééé! Ksss! Chudák Miňák je tak překvapenej, že se nezmůže ani na odvetu. Sýkorka, co hlídá, vydá varovný signál a ptáčkové odletí na keř rakytníku. Káče se to nelíbí, tak prožene kocoura... Sýkorky se mezitím vrátí a zobou a zobou. Káča se vrací na parapet a opět se tváří jak milius.

HUPS!

Kačice – vačice! Káčo divokáááá, praštěnááá ! Co to děláš?

Jsem si skočila z prádelníku na posssstel, to se jako nesssssmííí?

No, Kačenko, může, jen tam nesmím mít hlavu.

Kačenka klubíčko

Kačenka klubíčko

První povídání této charismatické kočičí osobnosti najdete zde.

Foto: autorka. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie!

Sharka Neviditelný pes


zpět na článek