9.3.2021 | Svátek má Františka


KOČKY: Bílý tygr

13.12.2007

Jmenuju se údajně Jarmil. Ale říkají mi všelijak: Jájo, Jájivče, Pupíku, Půpo, frajere, blonďáku, pusinko, panáčku, bubáku, Bobe a tak podobně. Ale považte, drzouni mě taky titulují Králíku, Kozlíku, Morče, a pozor-taky Frfáň a Pichtlik. Nevím, co to je a navíc mě tento druh oslovení hluboce uráží. Na Frfáně a Pichtlika reaguju pouze odfrknutím a záchvatem akutní hluchoty. týna - Jája 1

Jak jsme se našli? Prostě jsem přijel. Ale to už tady všichni víte, vlastně jste tak trochu spolurozhodovali o mém dalším působišti. Po transportu jsem byl předán nějaké osobě divné, pajdavé, leč co s tím nadělá jeden malý kocourek?

Osoba pajdavá mě odvlekla do druhého patra, zavřela dveře a otevřela přenosku. Přece nepolezu hned ven, to by si mohla myslet, že jsem na ni zvědav. Ani náhodou, hezky si počkej. Já mám času dost.

Kuk, čekáš? Tsss, nečeká. Jako by ji vůbec nezajímalo, že jsem nejkrásnější? Uááá, co to je? To ale voní, jdu se kouknout. Asi nějaká dobrůtka, jako na uvítanou. Jo, hlad mám. Žízeň taky. A čurání taky. Co dřív? No, tak snad nejdřív vyprázdnit, pak naplnit. Kde je tady záchůdek? Paráda, klídek, teploučko.

Tak kde je ta večeře? Masíčko, dobrý. Jogurtek by nebyl? Tak co, nebyl? Já rrrád jogurrrtek! Ha, funguje to.

Tý, brďo, parádní trubka s poličkama. Osoba říká, že to dělal nějakej Ferda. Neznám nikoho s tak divným jménem. Ale trubka je super, tak hezky se na ní visí! A když vylezu úplně nahoru, tak na mě osoba nedosáhne, ani když se šponuje na špičky.

A hele, postel. Hm, dobrá. Velká. Akorát pro kocourka. Polštářky jsou všechny moje, to si pamatuj osobo. Moje polštářky. Moooje polštááářky! 

Co je toto? Že by stůl? Hm, dobrý, je na něm papání. Jdu na to, voní to jako sýr. Jak není moje papání? To je moje papání! Mooojeee! Osoba mi to bere! To se musí pomstít. Tak, a máš to, nemá mě ten tvůj kotník tak provokovat.

Abyste věděli, asi je mi tady celkem dobře. Mám jídlo, pití, hygienu, zábavu volnou i vázanou, knížky, počítač, králíky Joshe a Kolju, postel, plyšmyši bez ocasu, papírový kuličky, dveře s dírou a spoustu dalších věcí. týna - Jája 2

Taky mám osobu a ta dělá všecko, co potřebuju. Dává mi dobrůtky, drbe bříško a uši, půjčuje mi polštář. Občas si sice trochu nerozumíme, ale to já umím použít kukuč opuštěnýho, malinkatýho, ubohýho zvířátka, a už to lítá, jak potřebuju.

Osoba na mě ale taky někdy hučí. Třeba minule, to když jsem údajně skoro zničil velkou kytku Boženu. Takový nesmysl, já a něco zničit. Jenom jsem se chtěl seznámit. Osoba našemu důvěrnému přátelství nepřála a velkou kytku Boženu odvezla neznámo kam. Malou kytku Boženu odstěhovala až pod strop, abych na ni nedosáhl. Spravedlivý hněv cloumal mým majestátem, když jsem to zjistil.

Osoba mě chtěla uplatit drbáním bříška. To si ale počká, než jí to dovolím. Zatím jí budu okusovat končetiny a psát drápkama vzkazy na záda. To já totiž rád, když osoba sedí nebo dřepí, tak jí vlezu na záda, vytáhnu drápky, pověsím se a držím se jako klíště. Je to docela sranda, osoba poskakuje, huláká, natřásá se a zkouší, jak dlouho se udržím. Musím zcela neskromně uznat, že jsem se velice zdokonalil a udržím se hodně, ale opravdu hodně, dlouho.

Osoba se mnou byla pořád doma, to bylo parádní. Pak ale musela odjet a nastěhoval se hlídací chlap. No to vám povím, to byl mazec. On mě moc rád neměl, to já poznám. Ale trvalo mi jenom půl večera, než jsem ho přesvědčil o tom, že mě vlastně rád má. Že je nutně potřeba, aby si se mnou hrál na schovku, prostrkoval ruku dírou ve dveřích, házel plyšmyši, drbal bříško a neječel pokaždé, když mu ulovím palec na noze. A dobrůtky mi nosil a taky se mnou spal, abych nebyl chudinka opuštěnej a sám.

A nechal mi ochutnat takovou věc, co se jí říká pivo. Ta bílá věc nahoře, páni, to je ale dobrota. Ne, že by mi dobrovolně nabídl, hamoun jeden, ale nechal to volně ložené a dostupné na stolečku. Sice brblal, říkal, že mrňata pivo nemůžou a že mi to vleze na mozek a bude ze mě jelito, ale já se nedal a tu bílou věc lovil tak dlouho, až spadla na zem a pak to parádně čvachtalo a vonělo a vyrobilo to úchvatně tvarovaný flek na koberci. A pak jsme ten flek čistili, drhli a likvidovali převelice důkladně. týna - Jája 3

A jak jsem se krásně čvachtal, tak mi to namočilo kožíšek a já pak náramně voněl a kožíšek byl po uschnutí trochu neprůstřelný. Po vyčištění fleku chtěl chlap vyčistit i mě, ale já se bránil ze všech sil. To tak, ještě by mi nateklo do čumáčku. Hezky se umyju sám. Jenom je mi záhadou, jak osoba po návratu mohla odhalit naše pivní orgie. Dokonce i ten krásně vyčištěný flek našla, i když na něj chlap fikaně položil kobereček a zatížil nohou od stolu.

Je to zvláštní, ale osoba mi vždycky všechno odhalí. A to se snažím, abych tajnosti utajil. Třeba pár lehce oslizlých granulek schovaných mezi knížky, na horší časy, kdyby náhodou. Kuličky z papíru si schovávám pod peřinu, ale to se osobě taky moc nelíbí. Takovou tu věc, jak zvoní a pak se do ní mluví, schovávám moc rád a pokaždé někam jinam. Osoba pak běhá po bytě, všude kouká, vyhrožuje někomu, kdo se asi jmenuje Mrcha, že ho utluče.

Mrchu jsem ale u nás doma ještě nikdy neviděl, asi je to tvor neviditelný. Pak se taky schovávám já. Třeba do pračky, ale to mě osoba vždycky vyhodí, říká mi jelito a vyhrožuje, že mi napráská, jestli tam ještě jednou vlezu.

Jednou jsem se schoval do takové skříně, kde bydlí sýr a jogurtek. A taky tam bydlel salátek s tuňákem, páni, to byla dobrota. Pak mi ale začala být zima a já volal o pomoc. Asi mě nebylo dost slyšet, protože jsem tam strávil strašně dlouhou dobu a pak jsem se musel schovat osobě za krk pod vlasy, abych se ohřál.

To si pište, že jsem jí pořádně vynadal, copak to se dělá? Chudáčka mě zavírat? Klidně mě dát k ledu? Taky jsem za to osobu zakousl do ucha, ale ani trochu se nezlobila. Osoba mě hezky hřála a dokonce se mi i omluvila. A vlastně si ani hned nevšimla, že v salátku chybí tuňák a v jogurtu je dírka.

Je toho ještě moc, o čem vám musím napsat. Ale teď končím, protože osoba prudí a že se budeme zase chvilku učit. Páni a dámy, já budu chytrý, vzdělaný kocour. To budou kočky valit oči, až jim budu s přehledem předvádět, jak se provádí výběr na základě vícekriteriální anylýzy variant!

Týna


Advantage Consulting, s.r.o.
PROVOZNÍ TECHNIK - SENIOR (35-40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč