27.9.2021 | Svátek má Jonáš


KOČKY: Azyl v nemilosti

7.2.2006 20:58

Spousta lidí ale vůbec neví, co to je! Najdou se konečně hodní lidé pro zvířata takto ošetřená?

Můj příspěvek je důsledkem návštěvy tří lidí, kteří si přijeli vybrat kotě, a každý z nich odešel s prázdnou. Ani nevěděli, o čem je řeč, až jsem usoudila, že jim je takové veterinární ošetření šumafuk. Jedna kočička se jim zdá moc plachá, jedna se nemazlí, druhá se mazlí až příliš (loudilka), další je moc velká, nebo nemá správnou barvu. Spousta promarněného času a zaplněný azyl. Hlásí se další kočičky, které pomoc potřebují, a tak musíme kalkulovat, kam je umístíme, a kde vezmeme prostředky na péči o ně, když ty k umístění se neumísťují, nebo se umístí a za krátký čas jsou vráceny.Kočky útulek

Velkou ránou pro nás je, když případní zájemci vyřknou větu: "U vás se mají kočičky moc dobře, vezmeme si kočičku radši jinde." Škoda, že si neuvědomí, že stejně „dobře“ se může mít kočička, která někde opuštěně strádá a má pro velký počet chovanců v Azylu a málo peněz útulku minimální šanci se k nám dostat. Lidé si neuvědomí, že každé uvolněné místo je místem pro tu novou chudinku.

Proč nebereme přes počet? Jak to někdy bývá, sejde se několik nečekaných výdajů – jako rozbitá pračka, nezaplacený telefon, kamna na vaření – spíš na odchodu, chybějící dříví na topení. To všechno je rub a zároveň nutnost pro řádný chod Azylu. Úřady jako každý rok mají nedostatek peněz a také málo zájmu pomáhat kočkám. A tak babo raď! Co dřív? Jsou lidé, kteří si nalezené nebo vědomě opuštěné kočky na krátký čas ponechají a krmí je, ale jaro přijde brzy a tím i nával nových koťat.

SOS Veselí

Pomozte, prosím, alespoň těm, které žijí opuštěny – v této chvíli bez šance na umístění v Azylu, když ty ošetřené a uzdravené u nás nějak nemají šanci a štěstí na nové majitele.

Obracíme se na vás s prosbou o pomoc 12-13 kočičkám a kocourkům, dospělým i odrostlým koťatům, které zanechal opuštěné bez jídla a pohlazení jejich majitel v obci Veselí u Štětí. Zatím mají sem tam nějaké krmení od bývalé sousedky, ale co dál?

Brzy začne jaro a propukne kočičí láska a spoustu nových nechtěných koťat. Prosím, zamyslete se, zda není ve vaší možnosti přijmout do svého domova některého z těchto bezdomovců. V současné době je udržují naživu spřízněné duše bydlící ve Štětí (nutnost dojíždění). Tyto kočky nemusejí být umístěné v bytě, stačí seník, teplá kůlna a pravidelné krmení.

Můžete-li někdo takto umístit aspoň jednoho z bezdomovců – prosím kontaktujete paní Janu Zárubovou, tel. 416 591 322.

Jak pomoci jinak?

Pokud nemůžete adoptovat některé z opuštěných zvířat ze Štětí – což z je z pochopitelných důvodů (mráz, nedostatek krmení, ...) aktuálně potřeba nejvíce -, můžete Azylu Lucky pomoci také následujícími způsoby:

  • adopcí některého ze zvířat, která jsou umístěna v útulku (koťata jsou vakcinovaná, dospělé kočky též kastrované)
  • materiálním darem v podobě krmení či steliva
  • poukázáním libovolné částky na účet číslo 1005659319/0800 – příspěvky jsou odečitatelné z daňového základu
Jana Zárubová (lucky@kocky-online.cz), vedoucí útulku
Jana Zárubová


Prodej bytu 1+kk 33 m2
Prodej bytu 1+kk 33 m2

Jindřicha Bubeníčka, Praha 10 - Uhříněves
3 897 000 Kč