4.6.2020 | Svátek má Dalibor


KOČKY: Aneškův den aneb strašlivý úděl bílého kocourka

3.9.2009

Bytomská - Anešek vzdoruje horku Protože nic, pokračuje kočičími tanci, postupně přechází na výskoky, přeskoky, prostná a vůbec nácvikem na spartakiádu po celé ploše postele. Nakonec umdlévá a rezignovaně zaujme místo na pečlivě přetažené peřině, v místech, kde se domnívá, že mám hlavu.

Když (!!!) konečně vstanu, radostně mě postrkuje směrem k misce, PAPÁ. Během mé snídaně oddaně sedí, nadějně zírá vzhůru a příležitostně jemným poklepem pacičky naznačuje, že je zde též a neméně potřebný. Když nic, vyskočí mi na klín a HAJÁ.

Po strašlivé a ničím neopodstatněné diskriminaci malých bílých kocourků (panička vstala a někam jde), odchází na dvoreček, nastavuje bříško rannímu sluníčku a HAJÁ. Po několika hodinách této usilovné a vyčerpávající činnosti odchází k mističce, zde řve, pak PAPÁ.

Bytomská - Aneškova BeobachtungstelleNa dvorku už je moc horko, přemisťuje se tedy na gauč a HAJÁ. Při této polední destinaci zde ovšem naprosto nutně vyžaduje můj svetr nebo triko. Není-li toto tam, uchyluje se k mým nejbližším botám, z kterýchžto mě dotčeně a ublíženě fixíruje žlutým pohledem a kničí. Dostane svetr, zalehne naň a do odpoledne HAJÁ. To se ze svých společenských návštěv vrací maminka Scarletta, jakmile dorazí k mističkám, Anešek se budí a spolu s ní PAPÁ.

Poté se odebéře samostatně do terénu. To jest - sejde k vodě, čichne k ní a vyleze na bylinkovej záhonek a zde ve vonném tymiánu a bazalce HAJÁ. Navečer se vrací, jak předstírá, zcela vyčerpán lovem. Jednou tedy přinesl ještěrku, a když mi ji hrdě složil k nohám, milá ještěra upustila ocásek a po ještěrčím způsobu urychleně odmigala.

Anešek teda dost čuměl. Potom seřval drze se smějícího brhlíka a znechuceně odkráčel k misce, kde očekával, že konečně dostane NAPAPAT. Podvečerní sluníčko je ale už příjemné, tak si ještě chvilku spočine na lavičce a trošku HAJÁ,

Večer je nejšílenější. Panička mu už nedá nic papat a dlouho sedí na terase a čte. Nebo něco někam mluví. Anešek ji musí tlapičkou dost důrazně upozorňovat, že je nejvyšší čas jít HAJAT.

Děsnej život, že?

Foto1 zoufalý Anešek v době veder
Foto2 Anešek a jeho Beobachtungstelle
Foto3 Scarletta a její Beobachtungstelle

 Bytomská - Scarlettina Beobachtungstelle

Alena Bytomská (abyt)


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!