27.7.2021 | Svátek má Věroslav


KOČKY: Krádež za bílého dne

14.8.2017

Sobota ráno u nás bývá časem, kdy se porcuje v pátek pozdě odpoledne koupené maso, což bývá Mušketýrova práce. A tak onehdy nakrájel pěkný kus vepřové kýty na plátky. V televizi zrovna běžel dokument o staré havárii letadla Scandinavian Airlines. Mušketýr se otočil zády ke kuchyni a začal diskutovat o příčině havárie.

Oriáš přistižen

Oriáš přistižen

Já jsem seděla na pohovce, odkud není na linku vidět, a v klidu popíjela kávu.

Když začala vztekle pípat indukční varná deska a Mušketýr dál vesele diskutoval, tak jsem se klidně optala, jestli náhodou nechodí kocour po sporáku a co tam asi dělá?

Mušketýr zařval: „Šmarjá, maso!“ a vběhl do kuchyně. Ozval se výkřik: „Dej to sem, potvoro!“ a plesknutí utěrky. Z kuchyně vystřelil Oriáš a za ním Karamelka. V patách jí šel Mušketýr s ožvýkaným plátkem masa v ruce a žaloval: „Oriáš si to maso hodil na zem a Karamel se mu ho snažila ukrást!“

Světluška a Karamelka žebrající

Světluška a Karamelka žebrající

Takže se přetahovali o plátek masa a následně jednali podle zkušeností, když viděli páníka planoucího spravedlivým hněvem. Oriáš maso pustil a zajel pod stůl, zatímco Karamel se ho usilovně snažila spolknout.

Páník jí napolo spolknuté maso vypáčil z krku a stěžoval si, že toho na prkýnku určitě bylo víc! Poradila jsem mu, ať ten oslintaný žvanec rozkrájí a spravedlivě rozdělí mezi provinilce, ale prvně dá Světlušce, která se k věci náhodou nepřipletla.

Oriáš, který vypadal, jako by spolkl míč, protože před krádeží sežral celou kapsičku, odešel do ložnice odpočívat. Ani jsem se mu nedivila, zodpovědně trávit je potřeba :)

Oriáš spokojený

Oriáš spokojený

Foto: autorka

Osobní stránky autorky: http://matyldin-svet.webnode.cz

Matylda Neviditelný pes


LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...