25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

KOČKY: Jsem Amanda

Mainská mývalí

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 6.1. 2020 8:43, přehled diskusí

Š. Matyášová 6.1.2020 8:43

Nádherná,majestátní Amando, to je dobře, že jste nám o sobě řekla....máte opravdu skvělý pozorovací talent.....V

E. Beranová 3.1.2020 15:53

majestátní chlupatá dáma, přímo lvice R^ osazenstvo Pětikočičína posílá slečně Amandě vybrané podrbáníčko a zdvořilou žádost jejím páníčkům, aby ji pravidelně nechávali psát vlastní tlapkou všechny zajímavé zážitky z mainského života ;-)

J. Muller 2.1.2020 21:01

Opravdu mám radost, že Vás můj skromný pokus o vylíčení dosavadního života jedné kočky potěšil. Rád bych stvořil ještě něco dalšího, ale je tady jeden problém: Amanda si žije poklidný, (a snad i šťastný), život stárnoucí kočky a nemyslím, že ji ještě nějaká dobrodružství čekají. Ještě tak přes léto sedět u okna až pod střechou a se zájmem sledovat rorýsy, kteří tam nalétávají do svých hnízd. My ani vlastně pořádně nevíme, kolik je jí let. Podle odhadu místní veterinářky by Amandě mohlo být až třinàct let, takže už to skutečně není koťátko objevující svět. Mě si doopravdy získala už v Třebíči. Ani snad ne tím, že je zrzka, i když se mi právě tyhle kočky líbí nejvíc. (Konec konců, i moje paní Ilona je přírodní zrzka, s vlasy barvy roztavené mědi). Amanda si zachovala důstojnost a odstup, a tím mě okouzlila.

Z. Lika 3.1.2020 3:33

Pane Müllere, moc děkuji za článek. A věřte, že zdejší čtenáře zajímají i poklidná líčení poklidného života spokojeného zvířete, a když jsou u toho fotky, co víc si přát. Třeba i takové detaily, jestli přede, jestli "mluví", kolik váží, jestli jí pomáháte s údržbou srsti a uší a drápků, jestli jste přišli na to, co to bylo za boláky nebo to bylo od toho zlomeného zubu, případné další veterinární příhody (ne že bych vám je přála!!!). Třeba Amanda (nebo Vy :-) časem zase něco sepíše, určitě se tu budeme těšit.

Za Amandu děkuji, takové příběhy opravdu zahřejí u srdce.

T. Zana 3.1.2020 12:10

Přesně tak :-)

Z. Yga 2.1.2020 16:38

Amanda je krásná a chytrá kočka (pro rezavé mám slabost). Děkuju, že jste se s námi o tento milý příběh podělil a doufám, že o Amandě ještě uslyšíme - tedy ještě si počteme.

M. Crossette 2.1.2020 16:02

To krásné povídání, spíše celá povídka V Kdybych neviděla jméno Amanda, podle kukuč kočky bych spíše hádala na kocoura. Ale jak hezky napsala Abyt, "mandle má silnou skořápku..." :-) A Amanda je překrásný kočičí exemplář !

Celé povídání "očima kočky", je moc hezké, ale mě se nejvíce líbilo tyhle věty : "Tak jsem zkusila, co to udělá, když vylezu ven a ukážu se jim. Nestalo se nic, jenom jsem uslyšela svoje současné jméno. Tak jsem se tam prošla, pozdravila zvednutým ohonem a udělala na něm pár háčků. Zase nic. Tak jsem k ní zkusmo přišla a otřela se jí o nohu. Natáhla po mně ruku a pak jsem radši zase utekla do skrýše".

To je totiž krásně a přesně popsaný zlom, kdy vystrašená (nebo naštvaná) kočka uznala, že "tady" se bude mít dobře ( fotky dokazují) V Ona i zlá kočka, stejně jako zlý pes potřebují druhou šanci. Protože kdo ví proč se takovými stali - možná člověk, možná letité zkušenosti toulavce, možná obojí dohromady (nejdříve první, pak druhé). Jsem velice ráda, že Amanda od vás tuhle šanci dostala a moc vám přeji hodně společné radosti a doufám, že s s name o ně občas podělíte.

Mezi námi je myslím jen jedna "mývalka" - Amálka od Apiny (hihi obě číči začínají na A :-)). Nebo tu má ještě někdo další tuhle óbr kočku ?

A. Zemanová 2.1.2020 14:19

Nádherná Amanda! Jsem ráda, že našla své laskavé a bezpečné doma. V

Z. Jitur 2.1.2020 13:41

Díky za krásný, kočičíma očima viděný a popsaný příběh!

A. Bytová 2.1.2020 12:58

Tedy Amando, na těch fotkách se tváříš opravdu výhružně, jasná kočka bitevní, ale vlastně tvý jméno znamená Mandle, a jak píšeš - nomen omen. :-)

Ona mandle má taky silnou skořápku, ale v ní je sladký jadýrko.

L. Bláža 2.1.2020 12:29

Nádherná Amanda a příběh se šťastným koncem.

Když prohlížím fotky, vzpomínám si, jak naše Mařenka vždycky celé Vánoce ráda lehala pod vánočním stromečkem.

E. Zvolánková 2.1.2020 12:27

Krásný den všem a taky vše NEJ v novém roce...dostávám se sem až nyní..

Pro mainky mám slabost...Děkuji za krásný příběh se šťastným koncem. Amanda měla štěstí a je báječné, že se našel někdo, kdo se nedal odradit. Já mám tuhle zkušenost osobně "jen" se psem, ale od kolegyně i od tchyně vím, že i kočky dovedou být opravdu vděčné a tu péči a lásku člověku vracet. A proto stojí za to dávat šanci i těm "bručounům" a "oškliváčkům", které v útulcích nikdo nechce. Odmění se nám pak o to větší láskou.VR^

Z. Kytka 2.1.2020 11:33

Díky za krásný článek a za nádhernou kočku Amandu,co konečně našla ten pravý domov. Já bych takovou chtěla hned, ale myslím, že kdyby se jí Čenda nelíbil, že by ho vdechla.....;-DV

Z. Lika 2.1.2020 12:02

Čenda? Taky máme Čendíka, kocourka bez ocásku V

Z. Kytka 2.1.2020 15:57

Liko, Čenda je tříkilový psí výtržník z útulku...;-)V;-D

Z. Lika 2.1.2020 16:45

A no jo, vždyť už jsi o něm psala, jsem hlava děravá. Takže zdravím Čendu :-)

Z. Mawe 2.1.2020 11:19

krasne povidani, i jsem se misty musela zasmat a je moc dobre, ze amanda nasla svuj novy domova zabydlela se v nem. je to moc krasna kocka:)

PS vsem preji hodne zdravi v novem roce

D. Ruščáková 2.1.2020 11:18

Krásné povídání o lásce a pochopení:)) Doufám, že se s Amandou nesetkáváme naposledy :)

A. Lex 2.1.2020 10:29

Tedy, Amando! Jsi krásná a svá! Je moc dobře, že všechno dopadlo dobře. A na ten svět venku moc nekoukej. Máš zahradu a svoje milující lidi. Co víc si přát.

Vítejte mezi námi, další zvířecí lidé. Věřím, že zase něco zajímavého napíšete. Ty krásné fotky mluví o tom, jak máte Amandu rádi.

Z. Jenny 2.1.2020 9:30

Všechno dobře dopadlo. Amando, jsi krásná ,osobitá bytost ! Myslím,že se hodně podobáš Amandě,co byla múzou Salvatora Daliho. Taky tak záhadná,jak to kočky :-) umí. Vítejte mezi námi a moc rádi si počtem i o dalších Amandiných dobrodružstvích.

T. Zana 2.1.2020 10:29

Aha, pořád jsem přemýšlela, odkud kočku Amandu znám :-)

Z. Lika 2.1.2020 8:55

Amanda je opravdu kusanec a je moc fajn, že našla milující a tolerantní lidi. A že se stalo to, co tak často: omotala si muže v domácnosti kolem své hebké, leč pevné tlapky :-) Děkuji panu Müllerovi, že se o tak hezký příběh podělil.

T. Zana 2.1.2020 8:34

Teda ta Amanda je ale krásná kočka! Je skvělé, že konečně našla svoje doma.

Díky za článek, jsem moc ráda, že tu je nový autor :-)

Z. Xerxová 2.1.2020 6:50

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Amando - krásně jsi to namňoukala. Je moc dobře, že jsi nakonec našla ten správný domov, kde ti rozumí. Jsi krasavice, musím pochválit hezkou fotodokumentaci :-)