28.11.2023 | Svátek má René


KOČKY: Konec myší invaze!

18.3.2016

Tedy doufám, že ano, i když, nikdy neříkej nikdy, obzvlášť když jde o myši!

Pokud to čte někdo, kdo nebyl s katastrofou obeznámen, tak zde jsou podrobnosti.

Co jsem nepochytala na oříškách, vychytala během několika dnů Čičulína. Po Evelínově odchodu myšule evidentně polevily v ostražitosti a promenovaly se mi po pokoji, jak se jim zachtělo, v pevném vědomí, že ta dejchavičná bába na ně prostě nemá. Což byla konec konců pravda. Než ale stačily zaregistrovat, že situace se zcela zásadním způsobem změnila, vyskládala mi je Číčula v úhledných řádkách k psacímu stolu. Pochválila jsem, zametla a lebedila si, že mi nikdo nedrásá čivy hrabošením v ořiškách a šmejděním po stole.

Číčula si drápkem odškrtla, že v pokoji úkol splněn, a přestěhovala se do kuchyně, kde ty mrchy sídlily za kuchyňskou linkou a byly k nechycení. Čičulína byla ovšem jiného názoru, takže během několika dnů byla kuchyň myšoprostá.

Tedy skoro!

Čičulína dál docházela do kuchyně, kde tiše seděla a monitorovala pohyb za linkou. Občas ozvala se rána a já našla něco převrženého či shozeného, co svědčilo o střemhlavém útoku, ale myš stále odolávala.

Svým způsobem jsem ji obdivovala. Poslední Mohykán vzdoroval v obklíčení a vzdoroval dobře. Vždycky, když se Číčula v pokoji nudila, vyžádala si otevřít a šla na hlídku. Fakt, že myš ještě nechytila, ji zjevně nevzrušoval.

Čičulína se opaluje

Až tuhle jsem vešla do kuchyně a chtěla něco vyhodit do koše. Vytáhla jsem ho a zdálo se mi, že cosi se mihlo.

Od té chvíle už chápu, proč had se komíhá, když chce ulovit myš. Myš je totiž neviditelná a jen rozvlněný pohyb molekul v prostoru dává tušit, kudy běžela. Vedu to v patrnosti a příště se taky zkusím komíhat. Třeba ze mne ještě bude myšilov!

V tu chvíli jsem však neztrácela čas komíháním a drapla jsem pytel. Byla tam! Seděla na dně kbelíku a zkoušela vyskočit. Kbelík byl sice dost vysoký, takže se nedařilo, ale přesto jsem trapovala ke dveřím a myšuli vyexpedovala na dvůr. Byla z akce tak vykulená, že hbitě vylezla po dvoumetrové zdi a zmizela k sousedům. A v mé duši rozhostil se mír. Konečně!

Odpoledne si Čičulína vyžádala otevření dveří do kuchyně a zaujala obvyklou monitorovací pozici. O půl hodiny později nakráčela do pokoje a fousy se jí ježily rozhořčením. „Mrm, mrm mňau – kde je moje myš,“ držkovala. Rázovala po pokoji a byla zjevně dotčena: „Vrau, mrm – někdo mi ukrad myš,“ stěžovala si.

A já konečně pochopila, co jsem to vlastně provedla!

Číčula měla myš místo televize. Nechtěla ji chytit, chtěla se bavit samotným lovem a myš si vyloženě pěstovala!

A já jí to zkazila!

Nevíte, kde se dá sehnat myš?

Vaše Rpuť

Foto: autorka
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !