30.9.2020 | Svátek má Jeroným, RáchelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VIDEOČLÁNEK: Maso aneb Kočka domácí jako šelmaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 83, poslední: 21.6.2014 8:06, přehled diskusí

Bedulko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 19.6.2014 20:43

bezva videa ! Sem se dívala jak Nynyška ten opulentní kousek zpracovala, to byl kóncert.

Naše Čita, když nemá naporcováno syrové, pokud ho vytáhnu, klidně od zlosti bací tlapkou do misky s granulemi a ty se rozletí na včechny strany, ona dobře ví , jak mně tím naštve, to mám za trest jak jsem pomalá. Miuška , ta zase na mně řve a chrochtá . zrovna před chvíli jsem dávala maso do ledničky a tak to tady stojí všechno ve frontě a myslí si, že ještě něco bude ale nebude, majó plné břušiska.   Jsem fakt tvrďák. Jdu do ledničky. :)

Bedulko:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 19.6.2014 7:51

a dostanu bludišťáka když jsem poznala použitou hudbu ve videu?? a dokonce vím, z kterého filmu :)

my jsme to hrávaly s holkama v práci než jsem šla na mateřskou, v rádiu začla písnička a kdo znala a myslela si, že ostatní neví tak honem zahlásila: otázka za x bludišťáků...a ostatní hádaly nebo věděly :) prostě sranda

tu "tvoji" melodii jsem kdysi dávno hrála na klavír, dokonce i 1x veřejně v hospodě s kamarádkou, která hrála na housle

děkuji za připomenutí

Re: Bedulko:
Autor: M. Beda Datum: 19.6.2014 15:48

ty Pájo - dostaneš cokoli, i když nevím co je bludišťák... a dokonce ani nevím, co je to za hudbu, už je to strašně dávno co jsem to video dělala a prostě jsem tehdy vybírala z toho, co jsem měla v počítači, aby se mi to k tomu hodilo

hele - a když dostaneš bludišťáka, povíš mi teda, co to je a z čeho to je????????????

děkuji všem:
Autor: M. Beda Datum: 18.6.2014 21:09

za pěkné komentáře a vlídné přijetí nového "formátu"

ale Nynyšce to neřeknu - moc by zpychla :-DDDDDD

Re: děkuji všem:
Autor: Z. Lika Datum: 18.6.2014 21:52

Ty jsi zlá. Koukej to Nynyšce říct, nikdy nemůžeš kočku dostatečně vynachválit a poobdivovat :-)

ještě OT:
Autor: M. Crossette Datum: 18.6.2014 19:20

Dneska ráno jsme na zahradě zabili jedovatého hada !!! Ptáci (jako vždy) na něj upozornili křikem. Tak jsem šla ven a automaticky se šla dívat do větví. Jenže vrabci nervozně poskakovali a rozrušeně štěbetali na plotě poblíž jejich budky, kde jsem věděla, že mají další mladé. A pak jsem ho uviděla - byl obtočený kolem budky, část těla už protáhl otvorem pod střechou dovnitř. Letěla jsem pro manžela, ten popadl takové teleskopické štípačky na větve, hada jimi chytil u té střechy, vytáhl ven a já ho majzla rýčem. Měl víc jak půl metru a tvar hlavy (do trojúhelníku) jasně ukazoval na jedovatého. Všechny kočky byly v té době take venku, naštěstí na opačné straně zahrady. Možná to byl stejný had, kterého jsem nedávno viděla vlézt do dutiny stromu po zdejším druhu malých datlů. Strom je u sousedů a dva mladé datlíky jsem pozorovala při krmení. Naštěstí v době, když had do dutiny vlezl už byla myslím prázdná. Ale ptáci také řvali celí diví a mě chvíli trvalo, než jsem "zacílila" pohled, hada našla a pak sledovala, jak se po větvi blíží k dutině až do ní celý zmizel. Kdyby tam datlíci ještě byli, nic jsem stejně dělat nemohla, strom je za polotem u sousedů, zádnou záchranu bych nestihla. Ale na naší zahradě nemáme s hady slitování.

Re: ještě OT:
Autor: Z. Štětinka Datum: 18.6.2014 21:47

Brrrrrr...!

Neumím si představit žít v místě, kde žije něco životu nebezpečného, co mě může překvapit. Na druhou stranu jsem dřív často koukala na Animal Planet, kde byly dokumenty o tom, že lidé často vraždí hady na potkání, místo aby volali nějaké ty speciální odchytávače. No, nevím, co bych dělala, kdybych viděla jedovatce, jak leze do budky s mláďaty, asi bych taky nevydržela nepomoct

Re: ještě OT:
Autor: Z. Lika Datum: 18.6.2014 21:49

Teda Maričko, jedovatého ploskolebce, či čo to bylo, na zahradě míti, rýč do ruky bráti. Tohle si budu pamatovat. Tímto Tě pasuji na Maričku Xenu.

Jelikož žiji v Česku, pořádně tu divočinu nedocením. Takový film "Za plotem" vypadá jako legrační selanka, ale váš kontakt s divokými zvířaty je na úplně jiném "levelu", než si já dokážu vůbec představit.

Těším se na články :-)

Re: ještě OT:
Autor: M. Crossette Datum: 19.6.2014 17:58

Štětinko,v mé staré domovině jsem klidně do ruky vzala úžovku nebo slepýše, ale tady je to jiné. Nejenže jsou zde ti jedovatí, ale často i jejich velikost nahání strarch (tedy nám)a velice rychle jsem si na hady vypěstovala téměř fóbii (tedy na jejich blízké setkání). Zdejší se o půlmetrovém hadu vyjadřují jako o "baby", zatímco mě polévá pot strachu. Přesto je tu jejich doména, takže v přírodě je třeba chodit opatrněji, ale nikdy by mě nenapadlo ho tam chtít cíleně zabít. Ale na zahradě si užívají naši mazlíčci a tam mají hadi (obzvláště ti jedovatí) vstup přísně zakázán. Pokud se odváží, bude je to stat život. Ono kousnutí i toho nejedovatého by mohlo mít pro kočku ošklivé následky. Naštěstí se tu objeví nanejvýš jeden za rok, dva. Nežádoucího hada jen tak odehnat pryč nejde, zahrada je hodně zarostlá stromy a keři, navíc tu máme lákavé zdroje vody (kašničky)a nemůžeme riskovat, že by se sem had vrátil, natož zabydlel. Pokud jde o odborný odchyt, tak ten se povětšině týká hadů, co lidé najdou v záchodové míse, pod sporákem či v šatně (případy v novinách). Kdybych zavoala, že ho máme na zahradě, pochybuji, že by sem někdo narychlo přijel (a do té doby by had mohl zalést bůhví kam).

A Liko, ve zdejším podnebí si jeden musí rychle zvyknout na jinou "faunu" a naučit se s ní žit. Ale na hady na vlastním pozemku si nezvyknu nikdy (a rýč pak bohužel poslouží nejen na záhoně).

Re: ještě OT:
Autor: Z. Štětinka Datum: 21.6.2014 8:06

Maričko, vůbec ti to nezávidím. Ač jsem byla hlavní šéf přes hady v pet centru (bylo jich tam tak 15), tak samí škrtiči. Nikdy mi nepřirostli k srdci, hlavně ti menší mrskající se....

Nedávno mi holky na chalupě ulovily slepýše, byla jsem smutná, mám je ráda, jsou chránění, i když jsou taky takový moc mrštní.... Pak mi ale došlo, že by byly schopný takhle lovit i zmiji, kdyby jí našly a to by při jejich váze bylo životu ohrožující (za hranici "přežití" se u zmije považuje 15 kg), tak se mi udělalo úzko a budu je to muset nějak odnaučit, což při jejich lovecké vášni bude problém. Neumím si to představit žít u vás, žila bych v permanentním strachu

Pokecník:
Autor: Z. Verenka Datum: 18.6.2014 18:59

sa zdá byť najbliž duchu "zvířetníkov",príjemná slovná hračka.Hlasujem za.

Re: Pokecník:
Autor: Z. Lika Datum: 18.6.2014 21:51

Ahoj Verenko, ráda Tě tu vidím, a děkuji za hlas. Jsem zcela rozpolcená - Víkendový pokec, nebo Víkendový pokecník?

Teď ještě co do něj... :-)

Bedo, moc hezké:
Autor: M. Crossette Datum: 18.6.2014 18:57

povídání i videjka. Moc se mi líbí, jak Nyny u toho prvního vrká, takový zvuk žádná z našich koček nevydává ať se šmajchluje sebevíc. Když jejich předení nabere nejvyšší obrátky, tak je to skoro zajíkání, ale u Nyny je to jiné, ten zvuk se mi moc líbí. No naše kočky syrovému masu moc nedají. Sice jim ho nabídnu, ale jeden, dva maličké kousky jim stačí, ostatní zůstane v misce a okorává. Mají stejný přístup ke všem druhům, dokonce i mletého masa snědí tak lžičku, víc ne. Nikdy jsem se jim kousky masa nesnažila brát, tak vlastně nevím, jestli by vrčely, nebo ne. Smoky někdy vypadá celá natěšená,když maso cítí, pak rychle slupne třeba tři menší kousky, aby je všechny o pár minut později "s díky vrátila". Zato, když zaselchnou "mlasknutí" víčka na skleničce dětské masové kašičky, zhmotní se vedle mě všechny čtyři. Dostávají ji jako "dobrotu pro rozmazlené", protože jedna miniaturní sklenička stojí víc jak dvě kočičí konzervy a když každá kočka dostane lžičku kašičky, je sklenička prázdná. Trixie syrové maso nedostává vůbec (leda ty okoralé zbytky po kočkách). Ona by ho jistě ráda, ale já u ní (vzhledem k rase) nechci podporovat chuť "krve". Ale dostane třeba kost z vepřové kýty (nebo šunky), to je pak extra pochoutka, kterou nedá. Měla ji zrovna nedávno, byla fakt velká. Jedla jí na verandě a když snědla polovinu, chtěla jí zbytek vzít a uložit na později. Když jsem se kosti dotkla, protestně zavrčela sice velice mírně, ale i tak byla okřiknuta. Vím, že by mě asi nekousla, ale přeci jen mručení a vrčení kočky se skoro směji, kdežto u psa mi rozhodně do smíchu není. Trixie po pokárání ztichla, ale kost odmítala dát, jen natáčela oči k mé ruce, tak, že jí z nich bylo vidět jen bělmo. Nakonec pustila, ale hlídala co s kostí chci, dožadovala se jí zpět. Tak jsem s kostí šla ven (Trixie v závěsu s hlavou u mé ruky) a tam jí tu pochoutku zase vrátila.

Víkendový pokec je fajn nápad. Nebo třeba Všehochuť - Všehochutník zní dost divně, že? :))

Re: Bedo, moc hezké:
Autor: M. Beda Datum: 18.6.2014 20:59

Maričko, to vrkání není předení, u toho se kočky taky "jenom" zalykají... jak píšu kdesi níž, vrkání je výsostně roztoužené - no a holt Nýna se nejvíc roztouží právě kvůli masu - a to už od malička :-DDDDDD

Nyny mi vyblinká většinou hovězí - má ho radši, ale zhltá ho a potom vyblije... je ale fakt, že právě to nadrobno nakrájené, paradoxně ten veliký kusanec jako ve videu, ten opravdu nevyblinká, prostě ji to přinutí, aby ho "rozžužlala" :-)))

Bedo, jsi skvělá! Já vím, že to s videem umíš:
Autor: D. Ruščáková Datum: 18.6.2014 17:12

a závidím - byť ne natolik, abych se to snažila taky naučit (jsem nějak zaseklá - připadá mi to složité to stříhat:)) A moc se mi líbí, že máš titulky a hudbu a tak...:))

Nyny je šelma - každá kočka je šelma šelmovitá a mají to pod kůží o něco víc než psi. Pokud jde o syrové maso a kosti - všichni naši psi o ně HODNĚ stáli a stojí, jen se u toho nevrčí, protože u nás se prostě nějak nevrčí. Všichni rychle zjistili, že to nemám ráda, používají tedy jiné zvuky, pokud mají pocit, že je potřebují:))

Re: Bedo, jsi skvělá! Já vím, že to s videem umíš:
Autor: M. Crossette Datum: 18.6.2014 18:58

...u nás se prostě nějak nevrčí. Všichni rychle zjistili, že to nemám ráda, používají tedy jiné zvuky, pokud mají pocit, že je potřebují:))

Hi,hi Dede, předpokládám, že tahle věta platí JEN pro psí krasavice :)))))

Re: Bedo, jsi skvělá! Já vím, že to s videem umíš:
Autor: M. Beda Datum: 18.6.2014 20:52

"každá kočka je šelma šelmovitá a mají to pod kůží o něco víc než psi" - asi ano a popravdě, Nyny je ještě šelmovitější než Zuzanka... zas ale psovi asi zakážeš to vrčení, hihi :-DDDDD

Dareček preferuje:
Autor: A. Lex Datum: 18.6.2014 15:20

poslední dobou "živé maso" . Od hadů a plazů, přes ptáky až po savce. Někdy si smlsne na nějakém broučkovi, či motýlovi. Každý den odklízím ze zahrady mrtvolky, různě ožrané, asi jak degustuje, která část těla je chutnější. Vedou hraboši. Na ty chodí k lesu na louky. Pokud se k úlovku nachomejtne Ajwi, tak Darek hrozivě mručí. Dokáže tím nenažranou Ajwinu zastavit a ta se neodváží ani očkem mrknout co to Pampalini zase přinesl. Už ho odčervuji po třech měsících, právě kvůli jeho zálibě v "divočině". Ale je to VELKÝ problém, náš miláček je naprosto neošetřovatelný. Jak mně u veterináře prokousl dva prsty, při preventivním očkování, jsem už myslím bonzla - na našeho kocourka. Veterinář mě musel ošetřovat. Takže odčervení se musí dělat pomocí pastičky, tu mu nakydám na předni tlapky a on ji s nechutí oblíže.

Jo a poslední video jsem spáchala v pondělí, je na konci fotek na rajčeti. To jsme s Ajwi potkaly v lese KRÁSNÉHO, JOŠTOMILÉHO, BAREVNÉHO jezevčíka. Stejně starého jako Ajwi - tedy 15 měsíců.

http://dig.rajce.idnes.cz/Lesnicka_NS

Re: Dareček preferuje:
Autor: Z. Lika Datum: 18.6.2014 17:21

Strakatý jezevčík tedy kmitá udatně :-)

Krásné video!

Re: Dareček preferuje:
Autor: M. Crossette Datum: 18.6.2014 19:02

Milá Alex, krásné obrázky I videjko !!!! A také žasnu nad zabarvením jezevčíka, já znám jen ty hnědé, takhle barevného jsem nikdy neviděla.

Re: Dareček preferuje:
Autor: Z. Xerxová Datum: 18.6.2014 19:43

jezevčíci můžou být (s výjimkou drsňáků) i "barevní" - ale myslím, že bílá barva v takové míře rozhodně standardní není... Merle jezevčíci jsou teď populární. Plesnivci jsou vidět docela často

Re: Dareček preferuje:
Autor: A. Lex Datum: 18.6.2014 20:04

Viděla jsem někde fotku i "drsného tygra", ale nevím, jestli je to už standartní nebo ne. Tady ta bílá barva se mi také moc nezdála. Ale krásnej byl a úžasně akční.

Mě se líbí  i barevní pudlové. Moc jich není, nejsou uznáni FCI, ale mají svoje výstavní šampionáty, i mezinárodní. Takový královský pudl bílo-černý, paráda ......

Re: Dareček preferuje:
Autor: M. Beda Datum: 18.6.2014 21:03

Alex, to je právě věc, kterou já se asi nikdy nedozvím - co by s nima udělalo "živé maso"... přesněji, co by ony udělaly s ním

ale asi jim živou myšku ve Zveráku nekoupím, abych se to dozvěděla :-DDDDDDDDDDDD

Re: Dareček preferuje:
Autor: H. Williamson Datum: 18.6.2014 21:15

Alex, ty lesy kolem tebe jsou nadherne, takove bukolicke

Bedulko,:
Autor: Z. Dalmi Datum: 18.6.2014 14:27

mojesousedovy kočky dokážou vrčet i nad granulkami. Ony se musejí hodně ohánět a každá potrava je důležitá. Je jich pět, to je někdy boj.

Re: Bedulko,:
Autor: M. Beda Datum: 18.6.2014 14:48

no vidíš Dalmi, to bude asi rozdíl mezi těmi našimi (mými) potvorami zmlsanými, rozmazlenými, které moc dobře vědí, že jídlo vždycky prostě bude

ale o to je to podivuhodnější, jak v nich dokáže syrové maso probudit onu skrytou opravdickou šelmu

Odbočka k víkendu:
Autor: Z. Lika Datum: 18.6.2014 13:08

Mohlo by se to jmenovat Poke.cz, nebo Pokedz, nebo prostě Víkendový pokec...? (Irský guláš by navozoval především vaření)

Re: Odbočka k víkendu:
Autor: Z. Lika Datum: 18.6.2014 13:21

Tak Poke.cz stahuju, vyrábějí ramínka :-)))

Re: Odbočka k víkendu:
Autor: Š. Matyášová Datum: 18.6.2014 13:56

co Keckov?

Re: Odbočka k víkendu:
Autor: M. Beda Datum: 18.6.2014 14:43

a to se hledá název pro rubriku, aby jakože byla tady v tom levém sloupci?? stejně jako Kočky, Psi, Pupíci.....?