29.9.2020 | Svátek má MichalDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Obyčejná ránaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 10.7.2014 9:29, přehled diskusí

Velice děkuji...:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.7.2014 6:39

za Vaše  příspěvky a přeji všem krásný den ....

O.T.:
Autor: Z. Kytka Datum: 9.7.2014 21:49

Sharko promiň, ale pohled na kočky dekorativně ležící na svých pelíšcích mi připomněl co jsem dnes viděla v centru a znovu mě to děsně nas..ejřilo.

Na chodníku - takovém jako schodu seděl nevidomý člověk a žebral. Vedle něj na tom schodu na jakémsi koberečku ležel zřejmě jeho VODÍCÍ pes, s těsným náhubkem, nohy mu trčely ve vzduchu, snažil se tlapky opřít o chodník a bylo vidět že je mu děsně nepohodlně ale evidentně se bál pohnout. Voda nikde. Mít v tu chvíli moc, ten člověk by byl bez psa!! :o/

Dělá mi problém vidět žebráky, kteří žebrají se psem po boku ale tohle mě dorazilo. Pes za desítky tisíc který je vycvičen k pomoci postiženému člověku.... dá se pro pejska něco dělat, někam zavolat???

Re: O.T.:
Autor: A. Bytová Datum: 10.7.2014 0:34

Kytko, myslím, že kdyby pesovi bylo nepohodlně, neváhal by se posunout. A pokud to byl pes vodicí, nikdo by ho neomezoval. Otázkou ovšem jest, jestli pán vskutku nevidomý byl.

S bezdomovci jsem pracovala řadu let a ze své zkušenosti ale mohu říct, že své psy většinou považují za svou současnou rodinu a hm, většinou je hýčkají daleko víc než tu svou původní.

Re: O.T.:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.7.2014 6:34

to máš pravdu

Re: O.T.:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.7.2014 6:34

stačilo poodejít a zavolat 156 a vyfotit si je na mobil..... a nahlásit...   ( a nemyslím to ve zlém)

Re: O.T.:
Autor: Z. Kytka Datum: 10.7.2014 9:29

Však se tam ještě půjdu podívat. Myslím ale, že policie s tím nic nenadělá. Zkusím se poptat jinde.

Sharko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 9.7.2014 20:30

bezva písání.Jenom by mně zajímalo jak se odděluje klubko kočind. To musela být mela.

Na fotkách je hnedle vidět, kdo u Vás doma šéfuje.

U nás doma chodí Ája zlobit Miu. Mia si hoví na MOJÍ rybářské židli a ještě si o tu celtu dělá manikůru.  Čita se ji snaží se židle odstranit ale pak se naplantá jak břečťan kole Miušky, většinou na závěr spadnou.Fógla mám na okně v klícce a obě kočí u něho leží a nic, pozorují naproti vlaštovky.Teď se mi přišla Čita vyvalit na ruku, prej mám okamžitě skončit nebo mi rozhází  klávesy  klávesy.   Tak si pěkně užívej se smečkou a piš. 

Re: Sharko,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.7.2014 6:35

jenny, jak začnou,tak přestanou, oni se neperou vážně, to jsou takové ty cvičební prvky..nikdy si neublíží, ani drápama proti sobě nejdou opravdová kočičí rvačka vypadá jinak..

Sharko hlavně obdivuji:
Autor: M. Crossette Datum: 9.7.2014 19:00

že se kočkám trefíš do jména (když máš navíc tolik mourinek) !!! Já vyjímečně pletla v oslovení Dixie se Smoky a naopak. Ale teď co se v domě motají 4 kočky ne a ne se trefit. Manžel říká "soustřeď se, než jméno vylsovíš" (hm, však on se také často plete), jenže se nemohu zamyslet, když potřebuji rychle okřiknout, že áno.

Jinak moc hezké povídání. Všechny naše kočky si při zahlédnutí opeřenců také hlasitě "brousí zuby". Na nic jiného takhle necvakají a nehudrují jako na ptáky.

U nás teď v poslední době nejvíce budí Lucky. Zvykla si tvrdě a pokojně spát celou noc v mých nohách. Ale jen do pěti do rána (má tu dobu v hlavně přesně nastavenou). Pak se probudí a začne zlobit. Chodí po domě a mňouká, takže se zvuk ozývá z různých koutů a nelze jí okřiknout. Smoky a Rusty na to nereagují, ale Woody mňoukání někdy bere jako výzvu ke hře. Kočky pak dusají chodbou domu a část dráhy si udělají s překážkami a k tomu použijí naši postel. Jedna za druhou nám žuchnou na břicha a jeden je okamžitě zcela vzhůru. Někdy to nelze vydržet, tak je vyhodím obě ven. Jindy honička po chvíli přestane a Lucky se hezky zadýchaná zase uloží na moje nohy. Ona hned usne, mě se to naštěstí po chvíli na další hodinu či vice také podaří.

Re: Sharko hlavně obdivuji:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 19:04

poznám je Maričko podle pruhů,každá je jiná i postavou,projevem..v noci podle váhy vím, kdo po mě třeba dupe nebo sáhnu a poznám je po srsti,každá je jiná.... spíš se musím hlídat venku,minule jsem čičí dělala na ovce....

Re: Sharko hlavně obdivuji:
Autor: M. Crossette Datum: 9.7.2014 19:25

No já běžně říkám fence Trixie "come kitty" a když jí hladím taká často utrousím "nice kitty, good girl". Holt jsem s kočkami žila podstatně vice let, než se psem. A kdyby se mi pod ruku dostala třeba ta ovce, asi bych jí take říkala kitty.

Re: Sharko hlavně obdivuji:
Autor: Z. Yga Datum: 9.7.2014 22:32

No já běžně členy rodiny oslovuju jmény, které patří někomu jinému. Zajímavé, že když někdo něco provede, řvu Jeni!

A pejskám říkám "ty jsi hodná kočička" a kocourovi "ty jsi zlatý hafínek".

Všichni zřejmě pochopili, že panička, matka i žena v jednom je poněkud místy momentálně zaostalá a je nad její mozkovou kapacitu si zapamatovat, kdo je kdo.

Re: Sharko hlavně obdivuji:
Autor: Z. Lika Datum: 9.7.2014 22:42

To jsou taková oslovení pomnožná nebo hromadná, všeobecně vhodná a každý si vybere :-)

Teda ale "Jeni"... to mě dostalo :-) Bude mít zřejmě pověst dvorního výtržníka.

...:
Autor: P. Pů Datum: 9.7.2014 18:04

Kdyby to byl skutečně kulomet, tak to Tě z postele nezvedne, to je dobré. :o))))

Re: ...:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 19:05

Pů, to mě neznáš, chtěla bych vědět kdo a odkud... :-D

Mas to ale povedenou smecku:
Autor: H. Williamson Datum: 9.7.2014 16:43

I kdyz, Sharko mila, si myslim, ze tvym kocickam by u mne psenka nekvetla tak pekne jak u tebe. Jejich veeelmi casne akce by u mne asi vyvolaly vychovne reakce. Nastesti na to nikdy nedoslo. Fakt nevim, cim to je, ale vsechny kocky, co jsem kdy mela a mam, respektuji muj spanek. Do oka mi nestouchaj, nelezou po mne, a jen obcas delaji rambajz. Soucasni dva kocouri mi casto spi v nohou na posteli; a I kdyz se rano kocouri vzbudi, tak hypnotizuji, ale neotravujou. A nervou na mne, kluci zlati. I moje prvni kotatko, schovavalo se mi v podpazdi, nosila jsem ji na krku jak limec a byla na mne velmi vazana. A rada skrabala a okusovala, ale nikdy,kdyz jsem spala. Byla na mne prilepena, ale srandy zacaly, az jsem otevrela oko. Jediny,kdo v noci vyrusuje, je Kuliferda - obcas chodi po pianu a hraje sve kocici pisne.

Re: Mas to ale povedenou smecku:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 19:02

Když já v týdnu v těch půlpátý Hani vstávám, abych všechno ráno stihla a odešla nejdéle v půlšestý , abych do šesti dojela do práce..takže šelmičky převzaly můj režim... a ve čtvrt na sedm na mě ječej kočeny u fabriky,kde sem, že maj taky hlad....

Roztomilé vyprávění:
Autor: Z. Dalmi Datum: 9.7.2014 14:32

moc pěkné. Jak je to jiné než u psů. Zvláště štěňat. Tam nepozoruji, tam zasahuji :-)

Krásná smečka:
Autor: Z. Jitča Datum: 9.7.2014 13:14

a krásně popsaná. Je moc pěkné si o tom takhle přečíst, ale po pravdě, to brzké buzení mi rozhodně nechybí! Mikulenky také rády sledují ptáky - mají u nás k tomu dost příležitostí, někdy dojde i na to cvakání zubů a poštěkávání. Ovšem, pokud se zrovna vyhřívají na balkóně a krvelačný kosák udělá přelet ze sousední antény k nám na okap, holčičky se raději urychleně evakuují do chodby a sledují cvrkot zpoza pootevřených dveří. Když se nic strašného nestane, vrátí se ledabylým krokem zpět a předstírají, že žádný kosák tam nikdy ani nebyl :-D.

Re: Krásná smečka:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 19:06

Jitčo,já se těším do penze, že se konečně vyspím :-D

Re: Krásná smečka:
Autor: Z. Jenny Datum: 9.7.2014 20:11

Buď v napvostém klidu, nevyspíš.  :)))))

Re: Krásná smečka:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.7.2014 6:37

To mi neřikej!! to mi prostě neřikej!!!

Milá Sharko,:
Autor: Z. Yga Datum: 9.7.2014 12:13

máš to ale krásná rána! Úplně vidím, jak po takovéto půlhodince čiré radosti zvesela jacháš do zaměstnání a celý den se ti daří ...

To u nás je taky veselo - a téměř celou noc. Před desátou poslední procházka s čerňuchou (mám ji na prázdninách), po jedné v noci musí nutně šedivka na toaletu, v pět ráno má zerzavec urgentní potřebu mazlení. Prožívám noci plné váchní ...

Počasohlásání - v noci něco jako pršelo, ale že by bylo zalito ... řekněme pokropeno. Chtělo by to ještě aspoň dvakrát - třikrát tolik. Je zataženo, ochladilo se (cca 18 °C) - TOŽ TOTOK JE TO LÉTO?!

Re: Milá Sharko,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 12:29

v 11 hodin bych si šla YGO lehnout....to se mi chce dospávat...

Do téhle ranní idyly zazní kulomet:
Autor: M. Beda Datum: 9.7.2014 12:05

když jsem to přečetla, pomyslela jsem si - jéžišmarjááááá, vona má na budíku nastavený střílení!!!!! a vona straka...

mně holky poštěkávají a cvakají zubama, teda poštěkávaly by, kdyby měly na koho... ptactvo už si mezi sebou asi rozkecalo, že hic sunt kočky, takže k nám na parapet něco doletí opravdu výjimečně - dokonce to ani nemám zdokumentovaný, to štěkání, protože jsem se vždycky tak královsky bavila, že jsem ani nepomyslela na foťák... ale vypadalo to zhruba takhle:

https://www.youtube.com/watch?v=dJxq6Napl_Y

jo a na oknech mám kvůli kočkám zasíťováno, takže už se k nám nedostanou ani mouchy, můry a podobná havěť, která rovněž bývala s oblibou lovena - a i poloslepá Nynyška uměla chytit mouchu i ve vzduchu, v letu... no jo, tyhle lovy mi pro ně trochu i chyběj....

sharko, skvěle jsem se pobavila, miluju hlavně tvůj přepis kočičích proslovů, hlasových a jiných projevů, taky popis jejich povahových rysů - je vidět, že je máš dokonale napozorované (srdíčko)... no a taky to teda umíš odít do slov, díky, díky!!!!! :-))))))

Re: Do téhle ranní idyly zazní kulomet:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 12:29

na buzení Mrtvou nevěstu, na smsky dávku ze samopalu.... ale Bedo, ty to umíš popsat taky, jen to hodit na papír....

Re: Do téhle ranní idyly zazní kulomet:
Autor: Z. Vave Datum: 9.7.2014 22:59

Bedí, vždyť kočenkám můžeš na vycházkách nějakou tu havěť nachytat - pár much a můr jistě zvládneš. ;o)

Sharko,:
Autor: A. Bytová Datum: 9.7.2014 11:56

chich, vy se tam tedy nenudíte!!! 

 Obzvlášť mě pobavily Majolenčiny ryčné povely. :)

Re: Sharko,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 9.7.2014 12:24

asi to mám nějak divně napsané, ale ty ryčné povely vydává u nás zásadně Kačenka.

K Miňákovi s Majolenkou, kteří vytvořili chlupaté pestrobarevné klubko, přibíhá za provolávání: „Neperte se, pusťte se, rozejděte se!“ Kačenka. Svoji výzvu několikrát zopakuje a pak se zapojí.

ale máš pravdu Abyt,nenudíme se....

Re: Sharko,:
Autor: A. Bytová Datum: 9.7.2014 15:20

Jo, blbě četla, promiň. Ale já si v tu chvíli představila tu koč se závažným výrazem opakující výzvu - rozejděte se - a popletl se mi ten tvůj 8?kočičín.