10.12.2019 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

KOČKY: A co Suzinka?

Jak to vypadá, když má jedna kočka FeLV a u druhé se neví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Tora 12.7.2019 17:25

Sezřralo mi to dlouhý příspěvek,

znovu to sepisovat nebudu, tak jen krátce - napsalas to velmi napínavě a já velmi dobře chápu, jaké to bylo, zažii jsme něco podobného, když se u nás zjistilo, že Jája a sSilver mají FIV...

Z. Tora 12.7.2019 17:26

Re: Sezřralo mi to dlouhý příspěvek,

aha, tak se omlouvám, nesežralo, to jen já jsem netrpělivá.

Omlouvajík!

Z. Tora 12.7.2019 17:24

Ach Liko,

to jste si taky užili. Připomnělo mi to mou beznaděj a hrůzu, když jsme zjistili, že Jája a Silver jsou FIV pozitivní, do doby, než jsme stihli nechat udělat testy ostatním. Ty už byly negativní. No a pak začalo oddělování stravovacích míst, aby náhodou nepřenesli virus slinami. Ono naštěstí to šlo docela dobře, protože ani Rozárka, ani Tobiáš s těmi dvěma nechtěli nic moc mít, takže jedli na svém okně a Čendu jsme uhlídali. Ale náročné to bylo i tak...

díky za velmi sugestivní popis situace, opravdu jsem napětím téměř nedýchala.

Z. Lika 19.7.2019 11:30

Re: Ach Liko,

Toro, jsou to opravdu náročné situace - vlastně období, tohle nejsou jednorázovky.

Držím palce pěsti, aby se vám všem dařilo opět dobře :-)

A. Lex 11.7.2019 14:12

Šmánkote, Liko

to tedy byla škola trpělivosti, jak píšeš a ještě k tomu s napětím. Doufám, že čtyřnozí členové rodiny jsou opět fit a celá domácnost ve svých kolejích.

Z. Lika 11.7.2019 19:01

Re: Šmánkote, Liko

Ano, Alex, podařilo se a v tuto chvíli je dobře :-)

Z. Jenny 10.7.2019 19:12

Ještě,

že už předem napíšeš,že se situace jaksi dorovnala a vše probíhá dále neb jsem z nemocných zvířátek vždycky děsně špatná a prožívám všechno,jakoby to bylo u mne doma.

Sím tě, nemůže dát odkaz na toho veta s fintou podávání léčiv,kdyby náhodou ať vím jak na to. U psů to mám vychytaný,u kočiček jsme to jakž takž zvládali, za cenu našeho duševního utrpení. Zaplaťpánbu,zatím jsou obě kočí dobrý a psi taky, to je výhra. Měla jsem strach aby si z předchozích bydlíků něco nedonesli,tedy koče ale dobrý, nesmím však zbytečně chválit. :-)

Tak a teď se budu těšit na ty bizarní záležitosti a do úvodu prosím napsat, že dobrýýý, díky Liko! :-)

M. Crossette 10.7.2019 19:53

Re: Ještě,

Jenny, vždy ráda čtu, že si veškeré zvířactvo užívá pohody. Posílám jim všem pohlazení (no opeřenci tedy jen pozdrav).

Z. Jenny 10.7.2019 22:49

Re: Ještě,

Maričko, opeřenec Pepa sice nemluví a je pořád plašoň ale reaguje na moje domluvy velmi dobře. Když skřéká a nezpívá, postačí moje výhrůžka,že půjde ven k vrabcům. :-) Krásně umí zpívat a cvrlikat a taky provádí denní výcvik umělohmotné partnerky,klove do ní,nadává jí a někdy se zase něžně tulí. Jinak vypadá velmi dobře a spořádá kvantum tyčinek se zobem, semínek z trávy a rochní se v misce s vodou,taky je kolem klece denodenní bordýlek. Kočky už na něj nereagují a v klidu dřepí vedle klece a čučí z okna.

Pohlazení ráda vyřídím. :-)

Z. Lika 10.7.2019 20:01

Re: Ještě,

Jenny, je to jeden kanadský veterinář, a důležitá finta je "squish" kočku, tj. přimáčknout (ne rozmačkat!!). Současně jí zabránit v couvání a podržet jí bradu nahoru... někde ta videa najdu. Suzinka předtím absolutně nespolupracovala a plivala prášky jako kobra, ale když mě pak jednou viděla blížit se s práškem a byla zrovna v krabici, zamáčkla (squish) se do ní, nemohla odtamtud ani vycouvat, ale cítila se tam bezpečně, takže mi stačilo jí jen jemně zdvihnout tu bradu, pootevřít dolní čelist, zašoupnout prášek, podepřít dolní čelist (bradu) na tři vteřiny nahoře (polkla) a bylo to. Vůbec jsem ji nemusela omezovat a mermomocnit.

Z. Jenny 10.7.2019 22:52

Re: Ještě,

Díky Liko, zapíši si za uši. =^..^=

Z. Lika 11.7.2019 8:09

Re: Ještě,

Až přijedeš, Jenny, předvedu :-) A pošlu ty odkazy, i když je to v angličtině.

O. Joklová 10.7.2019 11:40

teda Liko,

vy jste se docela dlouhou dobu (ještě i s Myšánkem) opravdu nenudili, bohužel zrovna tím způsobem, jakým si to člověk nepřeje - ještě že vždy víme, že to dobře dopadlo :-)))))

Z. Lika 10.7.2019 11:52

Re: teda Liko,

Ano, Bedo, a dávám si při psaní záležet, aby bylo hned z počátku jasné, jak to dopadlo - drasťáků si člověk užije dost i v reálu, že jo.

M. Crossette 10.7.2019 19:52

Re: teda Liko,

Bedo, zdravím a nadále na Tebe myslím. Fotka moc hezká, to je Emička, že? Jsem moc ráda, že sis ji, i přes veškeré kočičí neshody, nechala. Nezlepšílo se to ?

Liko, velice ráda jsem si tak podrobně přečetla "A co Suzinka"! Třeba to "před a před", než jste zjistili, že je "negativní" a lze začít očkování. To dlouhé čekání !! Zato poslední fotka, je výmluvná. Jak fešák Čenda skoro čeká, jestli Suzi seskočí a bude si hrát. Třeba na "hádej v které jsem krabici":) Budu se těšit na další pokračování a gratuluji, že vše tak dobře dopadlo a tahle krásná dvojice nemusí žít odděleně.

Spát delší doby na karimatce, to také byla z tvé strany obět! Ale co by jedna pro zvíře neuděla! Já před pár lety spala pro jistotu jednou noc s Trixie v garáži na zemi jen na tenké matraci, když vypadala najednou dost špatně (už si ani přesně nepamatuji od čeho). Teď od doby, co máme Ginger spím ve vedlejším pokoji a myslím, že nám to vyhovuje oběma. Já to už navrhovala dříve, abychom si nechrápali jeden druhému do ucha, ale choťi se to nezamlouvalo. Spala jsem třeba týden v 2. ložnici s každou novou kočkou, ale to bylo dočasně, než si na sebe zvykly. Jenže s Ginger to přivykání trvalo nezvykle dlouho a asi manžel sám poznal, že se lépe vyspí, když si chrápe jen sám sobě. No a teď, co jsou tu 4 kočky, by na společné posteli mohla být během noci rušivá mela (byla i jen se 3.), tak sám souhlasil, že dva pokoje jsou přeci jen lepší. Dveře pokojů jsou dokořán a kočky si samy vybírají, kde spát. Woody teď spí v mých nohách, Bobík a Ginger u mě na okně nebo Bobík někdy u manžela (Woody je z mých nohou vystrnadila, ale Ginger už sama začala oknu dávat přednost). No a Rusty sedí někdy u mě na okně, ale spíš noc prospí u manžela, k jeho velké radosti, každé ráno mi to hlásí. Když se já ráno probudím, všechny 4 kočky mám v pokoji - na posteli, na okně, na podlaze a čekají až vstanu a jdu jim do kuchyně otevřít konzervu :) A musím říci, že takové probuzení "pod dohledem čtyř koček" velice miluji :)

Z. Lika 10.7.2019 20:08

Re: teda Liko,

Maričko, to máte pěknou spací sestavu :D Vždycky mě udivovalo, že kočkám chrápání nevadí. Vadí jim ovšem mrskání nohama, takže když se obracím, cvičím úplná prostná, jen abych madam nevyrušila. A když počká, až se pracně převalím, a pak přece jen odejde, tak mě to tak mrzí, ó jé!

M. Crossette 10.7.2019 21:05

Re: teda Liko,

Liko přesně :). Manžel sebou v noci děsně mele, takže "na něm" kočky nespí, nebo jen prvních pár minut, než se začne vrtět. Já naopak spím velmi klidně, nejraději na zádech (a tak asi každý víc chrápe), nohy mírně roztažené. Vydržím tak bez hnutí spát dokud nemusím nutně vstát. Takže kočky samozřejmě dávají přednost mně (všechny od Dixie počínaje). Ťapkáním na přikrývce přesně najdou místo (tak u mých kolen), kde lehnutím vznikne ďulík, do kterého se blaženě stočí. Jenže každá chce to místo mít jen pro sebe. Vyjímkou byli právě Ginger a Bobík, obě kočky spaly v jednom dolíku (dokud Bobík nezačal Ginger mordovat, pak utekly obě). Takže když v noci musím vstát, také se všelijak soukám ven, abych kočku nerušila a zase se zpět protlačím co nejvíce do původní polohy. Tedy, když tam kočka stále je. Když ne, tak se znovu uvelebím a během minuty mi tam skočí kočky jiná. Jenže tím vrtěním holt nechtěně šťouchnu do chotě, nebo ho vzbudí ten pohyb a on má dost lehké spaní. Takže jsem vlastně Gigner velmi vděčná, že to spolužití s ostatními troche protáhla a manžel zjistil, že takhle to také jde k oboustranné spokojenosti :) A Rusty teď spí "na mém místě", ale těsně u něho.

Z. Lika 10.7.2019 21:13

Re: teda Liko,

Teď když u nás bylo horko i v noci, tak s námi nespaly, byly v pokoji u otevřeného okna a různě po podlaze - střídají místa na spaní. Ale včera už zase měly nástup - také mezi koleny nebo v podkolení (pokud spím na boku), Čenda na začátku u hlavy a pak spíš u chodidel - a ani se nehnou, když vstávám dřív než ony, blaženě si užívají měkký dolík v pokrývce. Naštěstí nás nebudí, jsou oba rádi, že jim dáme po ránu pokoj :-)

Z. Vave 10.7.2019 11:18

Milá Liko,

možná bys měla uvažovat o psaní detektivek. :) I když vždycky vím, že to dobře dopadne, stejně jsem vždycky při psaní napjatá jako struna. A moc dobře se čteš, takže se už teď těším na další pokračování. A kočičákům i vám přeju hodně zdraví.

Z. Lika 10.7.2019 11:28

Re: Milá Liko,

Díky, Vave, za pochvalu psaní. Je fakt, že se mi při tom vybaví ta nálada a vypíšu se z ní. A třeba to někomu pomůže i prakticky - co a jak se dá v takových situacích dělat (a nedělat). Hledala jsem tehdy informace všude možně.

Doufám, že se máte dobře a Netřebka taky :-)

Z. Janaba 10.7.2019 10:48

No jo!

Není jednoduché milovat zvířata, že ano. A pracné. Ale co bez nich! Nuda. A nestraš, že se ještě děly věci!

Z. Lika 10.7.2019 11:24

Re: No jo!

Nadále se děly věci, ale spíš už "jen" divné a už ne rozhodně fatální. Ale "bizár šou" mělo pokračování :DD

L. A 10.7.2019 8:18

Jméno

Potřebuji pomoc se jménem. Jaké jméno by se hodilo k velmi zvědavému a toulavému šedému koťátku?

Z. Lika 10.7.2019 8:41

Re: Jméno

A je pruchaté nebo celé šedé?

L. A 10.7.2019 8:54

Re: Jméno

Celé šedé a možná i papírové.

Z. Lika 10.7.2019 8:56

Re: Jméno

Hm, budu přemýšlet... třeba Lísteček?... No, budu přemýšlet :-)

Š. Matyášová 10.7.2019 11:04

Re: Jméno

je to kluk nebo holka?

Š. Matyášová 10.7.2019 11:10

Re: Jméno

v Posledním Mohykánovi, měl od Maguy přezdívku Šedý vlas jeho nepřítel plukovník Munroe.

pokud kocour tedy "Munrou" ...pokud je to kočena, tak Munroe měl dvě dcery, Coru a Alici...já bych si vybrala "Koru"..., ale "Elis" taky nezní špatně :-D

Z. Vave 10.7.2019 11:16

Re: Jméno

Šárko, to se mi moc líbí.

Z. Yga 10.7.2019 11:39

Re: Jméno

Jéžiš, tak pokud to bude kočka a odvozuješ od Munroe - lehkým překlepem přejdu na Monroe a je tu jasná vítězka MARILYN (:o))) ... U šedého kocoura váhám mezi Piercem a Seanem, ale koneckonců se mu může říkat Bond, James Bond (:o))).