29.1.2023 | Svátek má Zdislava


KOČKY: Fricko

11.1.2023

Věřím, že mnoho z vás o mně ještě neslyšelo a proto se vám tímto hodlám představit. Jmenuju se Fricko, jsem jednooký kocour a rozhodl jsem se, že se stanu jedním z kandidátů na prezidenta.

Už dlouho pozoruju, jak se můj člověčí táta i další lidé v mém okolí trápí. A to není správné. Musím s tím něco udělat, nestát lhostejně opodál. Vím totiž, jak důležité je, když se někdo rozhodne zasáhnout a změnit něčí osud k lepšímu. Já sám jsem si před lety prošel peklem, něco mě srazilo a nebýt lidí, co mi pomohli, dopadlo by to se mnou špatně. Takhle jsem přišel jen o oko, což mi naštěstí nijak nebrání ve štěstí a nezabránilo to ani mému adoptivnímu tátovi, aby mi dal domov. Chci se teď dobrým lidem za tu pomoc nějak odvděčit. Chci být prezident, který bude myslet na každého – kočky, lidi, i psy.

Fricko

Možná si říkáte, že kočka na Hradě se vám nezdá. Jenže lidských prezidentů už tu bylo spousta a vůbec nic se nezměnilo. Snad proto, že lidi nemají náš kočičí čich. Momentálně nám totiž vládnou sardinky – a sardinky smrdí. To je důvod, proč se jim kočky vyhýbají a proč je zapotřebí, aby se do politiky pustil kocour, jako jsem já, který je zvládne rozpoznat.

A protože správný prezident by měl chtít pomáhat nejen v politice, chci přiložit tlapky k dílu u jednoho konkrétního projektu a pomoct vybudovat centrum pro zvířata v nouzi. Místo, kde najdou útočiště psi a kočky s handicapem, nemocní, týraní, a které bude od začátku do konce uzpůsobené náročnější péči o ně. Místo, díky kterému bude moct vznikat mnohem více příběhů se šťastným koncem, jako byl ten můj.

Každé zvířátko si zaslouží šanci na štěstí. A lidé, kterým nejsou cizí osudy lhostejné, si zaslouží prezidenta, který bude myslet na všechny. Prezidenta, co bude hebký, bude milý, a pro všechny by se rozdal. Což já dělám. To může potvrdit každý, kdo se se mnou setkal osobně a odnesl si na sobě pár mých chloupků jako láskyplný suvenýr.

Jmenuju se Fricko a kandiduju na post prezidenta České republiky. Chcete mě v mojí snaze podpořit? Právě sbírám podpisy na tomto webu. Potřebuju jich totiž 50 000 a budu tedy vděčný za každou pomocnou ruku i tlapku. :)

A tady se můžete podívat na můj příběh: https://www.youtube.com/watch?v=PlUswg_b5-c

Foto: archiv M. Milarová

Martina Milarová Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !