26.2.2020 | Svátek má Dorota


PSI: Vousatý svět a já aneb Konečně sníh

22.1.2020

Neznám psa či dítě, které by nemělo rádo sníh. U nás „dospěláků“ už je to otázka do ankety, já jsem na straně milovníků bílého nadělení.

Letošní zima je na příděly sněhu velmi skoupá. Proto, když o víkendu napadl konečně sníh, vyrazili jsme honem všichni ven. Ne že bychom jinak ven nechodili, ale tentokrát to bylo skoro s vyražením domovních dveří a proražením kufru auta.

Knírači na sněhu, leden 2020

Sníh padal celý den a noc a kupodivu držel. Vždy, když je bílá zahrada, tak mi začne funkce dveřníka. Psi, jen co se ráno vzbudí a zjistí to bílé nadělení, tak se změní ve sněžné psy. Proběhají celou zahradu, udělají nosem do sněhu tunely, všechny sněhové rovné plochy nenávratně zdupou. Částečně unavení pak chtějí dovnitř. Otevírám a pouštím je ke kamnům, kde jim pomalu tají sněhové koule přilepené na chlupech. Jakmile jsou znovu rozmrzlí včetně sněhu na chlupech, tlačí se u dveří a vše se opakuje.

Knírači na sněhu, leden 2020

Jen naše kočka Anežka je trochu ze sněhu rozpačitá. Je to už starší dáma a má raději teplo a slunko. Aby se jí líp šlo k misce se žrádlem, umetla jsem jí ráno cestičku od naší branky, kolem auta až k její misce. Pozorovala mě a tajně doufala, že to vezmu nahoru k poli, kam chodí chytat hraboše, ale to jsem jí vysvětlila, že zase taková kalamita není. Anežka k misce našlapovala, jak se na správnou kočičí dámu sluší, opatrně a ladně, dokud jsem jí nechtěně nestoupla na packu. Nejenže to vyvolalo její okamžitou hlasovou reakci, ale vyvolalo to taky reakční psí odezvu z domu typu „spadne celej barák“.

Knírači na sněhu, leden 2020

S příchodem sněhu se taky naše procházky mění k větší pohodě. Vysvětlím. Naši psi v počtu čtyř kousků (pátý kus s námi nechodí) si vytvořili uzavřenou smečku. Celkem je chápu, jelikož jsou ve složení jeden pes a tři holky. Pokud potkáme pejska, který by se chtěl kamarádit s holkama, Goši to bere jako útok na jeho harém a je z toho dost nevrlý. V opačném případě, potkáme-li přátelskou fenku, z které by byl Goši nadšen, nejsou z ní nadšené zase holky.

Knírači na sněhu, leden 2020

Takže pro klid můj a klid psů se snažím čtyřnožcům vyhýbat. Což se v době sněhu daří o něco líp. Stane se ze mě totiž stopař. Například dnes jsme jeli na procházku k Ostrovu u Macochy, kde jsou na výběr dvě trasy. Koukla jsem na zem a dali jsme se doprava, jelikož po levé trase bylo hodně poťapkáno.

Knírači na sněhu, leden 2020

Sníh prostě k zimě patří. Je to zvláštní, přece jen je to zmrzlá voda a co nadělá radosti. Když prší, nedostanu ty psí lotry z baráku ani vyčůrat. Vyběhnou mezi dveře a jak jim kápne voda na čumák, začnou couvat zpátky. Hlavně se nenamočit. Ale ve sněhu by lítali celý den. No, jaký pán takový pes :-)

Foto: Petra V.

www.fortunamoravia.eu

Petra V. Neviditelný pes


TIP: Jak vybrat umělé mléko? Chtějte takové, které připomíná mateřské
TIP: Jak vybrat umělé mléko? Chtějte takové, které připomíná mateřské

Může se stát, že maminka ze zdravotních důvodů kojit nemůže nebo má mléka málo, případně má dítě problémy se sáním. Trápit se donekonečna tím, že vás maminka kojila do dvou let a vy už po pár měsících nemáte ani kapku, není nic platné.