13.4.2021 | Svátek má Aleš


PSI: Třetí hlášení z druhé bedýnky

15.5.2017

Předchozí hlášení si můžete přečíst zde.

Jako první odešla do nového domova v Polsku Dorotka. Zatím se neozvali, ale to je asi dobře. Na zbylá štěňátka jsem vážné zájemce neměla. Někdo zavolal a poptal se na štěně, ale nic závazného.

Olíček oslavil začátkem března třetí narozeniny a tím pádem mi skončily prázdniny. Krutá realita v podobě nástupu do práce. Ach jo. Začal kolotoč, ráno brzo vstát, uklidit kuchyň, vyvenčit smečku. Ještě že na pastvině nebyly ovce. Čtyři psy na vodítku bych asi nezvládla. Takto byla na vodítku štěňátka a zbytek volnoběžně. Po návratu nakrmit, obléct Olíka a hurá do školky a my do práce.

Deli (růžový obojek), Despíček (zelený obojek)

Deli (růžový obojek), Despíček (zelený obojek)

V práci dobré. Ve čtvrtek ráno (16. 3.) se vracím z procházky a doma křik, Olík má zalepená očička, začínající zánět spojivek. Očka jsme vytřeli a hurá do školky. Očko měl trošku červené, ale neříkal, že by ho řezalo nebo tak něco. Nicméně o víkendu se přidala horečka a já po týdnu práce zůstala doma na paragrafu s Olíčkem a angínou.

Ale!!! V neděli mail od slečny Lenky, jestlipak mám ještě štěňátko, že o kerrýčka přišla. Vybrala si Desperada, podkus jí nevadil, výstavy neplánuje. Tak fajn, už jen dva. Despíček byl můj miláček, ale neměla jsem a stále nemám v plánu si nechat štěně (haha).

Despík

Despík

V pondělí další telefonát a šuprup, zadaný další pejsek. Paní příjemná, taky měli už kerrýka a dokonce ze stejné chovky, ze které je Terry. A byla moc ráda, že bude příbuzný jejich pejskovi. Přijeli si ve čtvrtek. Byli příjemní všeci. Po příjezdu se ozvali, že cesta dobrá, pejsek jednou blinkal a že si zrovna prohlíží nový domov. V neděli jsem vezla Despíčka na půl cesty do Jihlavy. Nová panička sympaťačka. Despíčka jsem jako jediného obrečela. Byl (stále je) to prostě pan úžasný, dokonalý, miláček můj, vyroste z něho pan pes. Ještě že máme ty sociální sítě, tak vidím skoro každý den fotky... roste do krásy!! Hlavičky mají všeci po tatínkovi.

Honička malých kerrýků se strejdou

Honička malých kerrýků se strejdou

Doma teda zůstavá Delinka, nejmenší nejstřapatější nejžravější kočička. Má se výborně, hraje si maminkou nebo se strejdou nebo se mnou. Nechat si ji úplně jako nechci, ale zas tak lámat přes koleno to nebudu...

A jestli bylo poznat, že ubývali? A co na to domácí smečka? Poznat bylo, hlavně na kravále. A pak dva se taky lépe vedli na vodítku. Nastěnka na odchod dětí neříkala nic. Ale moc hezky si s nima hrála. A strejdovi Chickovi se to vůbec nelíbilo, co si má co hrát s jeho hračkami!! Teď si hrává s Deli máma a Chic chodí kolem nich a vrčí.

Deli hajinká

Deli hajinká

Co bude s Deli, se necháme překvapit...

Toto jsem napsala někdy koncem března.

A jak to vypadá 9. 5. 2017: Deli je doma, zůstala v rodném pelíšku. 2x se na ni ozvali podvodníci, jednou ze mě chtěli vytáhnout peníze, podruhé to byl nějaký překupník. Tak mi tu zůstala, možná se ona narodila první do mé postele... asi mi tím chtěla Nastěnka říct, že tuto si necháme :-)

A to je konec... teda zatím máme odštěňátkováno.

Vaše Pája

Deli - už je moje (vpravo strejda Chico, belgický ovčák malinois)

Deli - už je moje (vpravo strejda Chico, belgický ovčák malinois)

PS: o všech psích dětech mám informace, Artíček se má skvěle, Coltík perlí ve Slovinsku, byl na nějaké předvýstavě a posudek naprosto úžasný – i slzu jsem uronila. Z Dorotky jsou v Polsku celí nadšení, že tak chytrého pejska ještě neměli. D ́Artagnan a Despík jsou čerstvě ostříhaní a mají se taky skvěle. Co víc si přát?? Snad jen nějaké to hlášení, jak nám ta Conny lumpačí??? O Deli napíšu brzo, slibuju :-)

Foto: autorka. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie!

Pája Neviditelný pes