29.9.2020 | Svátek má MichalDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Prší a blechy k tomuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 1.9.2014 23:31, přehled diskusí

Matyldo ,:
Autor: Z. Jenny Datum: 1.9.2014 23:31

moc dobré počteníčko o smečce. Ále, blecha se, blecha tam, hlavně, že jste zdraví . :)

Daník je na blechy alergický a když občas nějakou přinesl od sousedů, tak jsme museli na veterinu,protože měl od jedné, jediné blechy lysiny. Teď už sousedům Benjí odešla za duhový most a tak na besedy se psí kamarádkou už nechodíme a zatím jsme bezblešní. 

Zdravíme celou smečku .

Matyldo!!:
Autor: H. Williamson Datum: 1.9.2014 20:18

"zatímco za ní běžela Borůvka a nadávala jí, že když všichni, tak kočka taky". Yupee, to je hezky. Mas ty zvireci holky, Matyldo, prohlidnuty skrz na skrz.

Re: Matyldo!!:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 20:37

Páč s nima bydlím :)

Týno, Kaštane,:
Autor: Z. Vave Datum: 1.9.2014 18:23

je to naprosto neuvěřitelné, že ta včerejší miminka už nastoupila do škol a školek. Tak ať se jim tam líbí. <3

Chichi:
Autor: Z. Dalmi Datum: 1.9.2014 18:20

Matyldo. Velmi hezký postřeh - jak pejsky litují kočku :-)))

Re: Chichi:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 20:38

A nepřeslechnutelně :)

Kaštan:
Autor: P. Kaštan Datum: 1.9.2014 17:19

Taky se po dlooooouhé době hlásím na značce. Naše kočka je taktéž zprchovací a oplachovací, nejspíš ze stejného důvodu, jako Matyldina. Prostě jsem jí bez dlouhých caviků frkla do vody a nepřemýšlela nad tím, jestli se to madam líbí, nebo ne. Zatím to bylo jen dvakrát, po prvé, když jsme jí přinesli a já se bála, co z ní doma vyskáče za potvorstvo a podruhé, když si nejspíš louděním u ostatních lidí na terase - je nás tu na střeše víc bytů a Prašivina prolézá volně - přivodila řídkou záležitost s hustým běháním. Vymáchala si v tom sukně, co má u zadečku a svůj štětkoocas. Tak jsem jí prdla  na umyvadla s teplou vodou, kde jen trpně seděla a sem tam utrousila na můj účet nějakou nadávku.

Dneska šli oba moji kluci po prvé do státní školky, všechno k mojí úlevě proběhlo v pohodě a kluci mezi děti zapluli a ani pusu mi pomalu nedali. Mávám všem ostatním spoluškolkařům a spoluškolařům, jakož i Kačce do Prostějova. Ať se jí tam slečně líbí a užívá si studentský život.

Re: Kaštan:
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 1.9.2014 18:04

Páni to to letí. Vždyť jsi měla včera miminka :)

Re: Kaštan:
Autor: H. Williamson Datum: 1.9.2014 19:10

No jo, miminka sla do sveta...

Matyldo, čtu až teď a moc dobře se bavím:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 1.9.2014 15:37

Tvoje zablácené gaučinky jsou k sežrání, hlavně, když je nemusím mýt:)) Sprchovací kočky - naše to taky snášely, pokud to bylo nutné. nerady, ale snesly. Tak nevím - není to tím, že i kočky jsem vychovávala "po psím"?:))

Jinak Liko přeju krásnou dovolenou bez mraku ve vleku:))

Dnes a zítra hlídám zcela samostatně, takže zrovně teď čekám, jestli se aktivnímu batoleti podaří nebo nepodaří urvat ty závěsy (dosáhne na ně z postýlky:))

Musím ho už vysvobodit z "klece", takže si jedme hrát na koberec a já zase zavírám počitadlo:))

Re: Matyldo, čtu až teď a moc dobře se bavím:)):
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 21:35

Chovat se ke kočce jako ke psu- jo, to bude ono :)

Hlásím příchod:
Autor: A. Lex Datum: 1.9.2014 15:15

až nyní odpoledne. Dopoledne jsem běhala po obchodech, protože se nám včera definitivně polámal už přes deset let starý vysavač, tak jsem jela nakupovat. Sice jsem vyhlížela na netu, ale  já si musím na některé zboží šáhnout :-).

Matyldo díky za článek, popisuješ krásně Tvůj "nový" domov a jsem moc

ráda, že Tvoje rodina zapadla do života vesnice. To se lidem

přistěhovavším (jejda) daří málokdy.

Takže, jak píše Matylda, letos po dvou naprosto suchých létech a třech naprosto suchých zimách, skutečně na JM i JJM vydatně prší a to nás zachránilo. Hlavně lesy a celou přírodu. Proto  také tak "bouchly" houby :-). Dvě léta nerostla ani žabinka a nyní tohle. Byly to kruté doby bez hub. (Díky Marsko, za balíčky sušených hub!!!). Zatím jsme nesušili, jenom málo, stačíme všechno pojíst, nemůžeme se nabažit :-))).

Re: Hlásím příchod:
Autor: A. Lex Datum: 1.9.2014 15:19

ještě dodávám, jestli se na nějakou dobu odmlčím, je to tím, že sami si zapojujeme settopbox na TV O2. Bylo nám sděleno, že to zvládnem levou zadní. Předěláváme domácí Wi-fi do jiného patra, tak se s Vámi zatím předběžně loučím :-(. Chjo.

Vítám mezi námi už i YGU, hurá, vrátila se celá a zdravá!!!

Re: Hlásím příchod:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 20:37

Alex, já na tom usilovně makám a jsem hodně tolerantní. Ale je tu spousta lidí, kteří nás ještě nevzali na vědomí. Jsme tu prý noví- na hody v srpnu to bylo čtyři roky, co jsme se stěhovali. Na vesnici prostě čas běží jinak.

Áno, znám ;-):
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 1.9.2014 14:01

Jó, co taková bleška tulačka zaviní. Mě to minule přišlo na dobrých 1500,- Kč Ráno koukám a Mína nespí, ale dělá hygošku. No, hygošku, ona vypadala jako by jí houklo a pucovala se jak o život. Když jsem ji obešla, tak jsem objevila na pozadí 2 krvavé díry do kožich ve velikosti padesátikoruny. Mimo té pohromy na pozadí jsem v jejím kožichu nic neobjevila. Až pívet ulovila jeden dospělý exemplář.Jiné utrouseno nebylo. Byly to dva spoty (Mourynovi by to bylo líto, kdyby nedostal) a pak následovalo léčení těch krvavých pleší,

Za těch 15 roků, co bydlím s kočkami, jsem je sprchovala myslím 5x. Většinou to byly záchranné akce. Třeba kočka kompletně opatlaná vrstvou vyjetého oleje. Jen obličejík a uši byly původní. Akce na celou neděli. :( A fakt jí šlo o život.

Re: Áno, znám ;-):
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 15:11

Zdeno, mně se žádná tolik nedrbe, to muselo být na zešílení. Ovšem u velmi zásadové Míny mě to až tak nepřekvapí.

Re: Áno, znám ;-):
Autor: A. Lex Datum: 1.9.2014 15:21

Šmánkote a čím jsi to odstranila. To se dělá u zvířat a ptáků, když nějaké hovado havaruje s tankerem plným ropy.

Re: Áno, znám ;-):
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 1.9.2014 18:01

Připadala jsem si velmi podobně. Vlažná ruční sprcha mírně tekla, já měla kočku na levé ruce a pravou jsem nabírala jar a s ním jsem odstraňovala chuchvalce hnusu. Asi 20 minut. Pak mě vzala záda. Mína šla do staré osušky, abych při utírání zjistila, že toho má ještě skoro polovinu na sobě. Tak znovu. To už byla tak vystresovaná a bolavá, že se mi zakousla do předloktí a chytila do tlamky křeč. Mě to příšerně bolelo a měla jsem strach, že jí tu spodní čelist zlomím, nebo vykloubím. Nakonec ta její tlamka povolila a já ji už neměla odvahu dát pod sprchu potřetí. Během dne mi přinesla kamarádka suchý šampon, kterým jsem zasypávala a vytírala mockrát. Pozdě večer si Mína vyskočila na pračku, ze které má únikovou cestu přes kočičí okénko. Seděla a ječela. Myslela jsem si, že ji bolí celá kočka a nechce se ani něčeho dotýkat, tak jsem jí okno otevřela. Podívala se na mne jako na nechápavce a mňoukla si znovu. Ona prostě chtěla další kolo pudrování a vytírání. Druhý den jsem ji viděla na střeše, čumák proti větru a automaticky zvedla přední packu, že si ji olízne. Než ji donesla k čumáku, tak se ucítila acelou kočkou prohlásila BLÉÉÉ. Prý se lízat nebude ani náhodou. Kousanec se mi hojil asi měsíc. Prostě drama, ale dobrý.

Kocoura? Do sprchy?:
Autor: Z. Týna Datum: 1.9.2014 12:54

Sprchovat blonďáka Pupo Jáju by mi teda neprošlo. A zkoušet to asi ani nebudu. Mám se ráda.

Ale jen tak mimochodem, OT - máme školačku prvňačku, děsně jí to slušelo a stále ještě se do školy těší a nechápe, proč zítra mají jen 2 hodiny, když už se mohli učit celej den. A taky máme mrňu školkáčka, ten zas pro změnu odmítl jít ze školky a v klidu mě poslal domů samotnou a vůbec ho nezajímalo, že nemá na dnešek objednaný oběd.

Re: Kocoura? Do sprchy?:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 13:57

Když se děti do školy těší, je to ta nejlepší situace, jaká může nastat.

Re: Kocoura? Do sprchy?:
Autor: Z. Inka Datum: 1.9.2014 14:21

Gratuluju, to je to nejlepší, co může člověka potkat. Též jsem měla štěstí na děti, které pro svůj život potřebují okolo sebe lidi, takže Kuba ráno cloumal klikou u jeslí a dožadoval se vstupu. Kačenka zase odmítla pochopit, že bratr musí chodit do školky a ona nemusí. Hned první den tam s ním musela zůstat alespoň hodinu a druhý den mne začaly s učitelkama přemlouvat. Bylo u nás tehdy málo dětí ve školce a tak ji vzaly ve dvou a půl s kočárem do školky. Když jsme pro ni přišli dřív než poslední, bědovala, že si ještě nepohrála. Přitom měli pokoj 25m2 jenom pro sebe

Re: Kocoura? Do sprchy?:
Autor: Z. Týna Datum: 1.9.2014 15:24

No, on má mrňa dva a půl skoro, ale jak chodil se mnou pro holky do školky, tak se mu tam prostě zalíbilo. A protože je chlapeček komunikativní, tak si oblíbil učitelky (všecky, ne jen jednu) a v lednu se rozhodl, že taky bude chodit do školky. Tak jsem to zkusila, přijali ho a je nadšen. A já můžu do práce.

Uf, Matyldo:
Autor: T. Zana Datum: 1.9.2014 11:54

...že by mne něco svědilo :-) Je to veselý čtení, i když realita je asi trochu méně zábavná.

Jinak ano, déšť na jihu Moravy jsme včera zkontrolovali (vraceli jsme se z víkendu v Rakousku, kde cestou na sever k nám pršelo tak velmi, až jsem se trochu bála, co nás doma čeká).

Večer musím dočíst a doprohlídnout nové fotky!

Doufám, že Lika bude mít na dovolené hezky, letos je to léto fakt nějaké netypické.

Re: Uf, Matyldo:
Autor: Z. Lika Datum: 1.9.2014 13:46

Zano, taky doufám, naštěstí tam budeme relativně dlouho a budeme popojíždět, tak se snad aspoň chvílemi trefíme do brázdy vysokého tlaku. Hlavně aby ten mrak nejezdil s námi :-)

Matyldo,:
Autor: A. Bytová Datum: 1.9.2014 11:31

máš to zvířectvo obdivuhodně vycepované. Zavřít se s namočenou kočkou do sprchy jsem do teď považovala spíš za počin masochistického krotitele lítých šelem. :)

Re: Matyldo,:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 11:38

Mně prostě nenapadlo, že by to nemělo jít, když takhle sprchuje kočky i Bubu. A pak si to u Macešky důkladně žehlím :)

Re: Matyldo,:
Autor: M. Beda Datum: 1.9.2014 11:39

no jo, ona mokrá koč vypadá opravdu velmi zuboženě...

Psice jsu dekorativní:
Autor: Ž. Eva Datum: 1.9.2014 10:46

i zabahněné. Já naši smečku nekoupu, snažím se většinu opláchnout v řece, pak jdeme po ulici, kde se tolik nezasviní. Pak jen otřu ručníkem, zbytek opadá. Jsou hodně samočistící.  Je méně náročné zamést, vyluxovat nebo vytřít, než mýt psy, protože  k tomu je nutné před koupelí zamést (chlupy) a poté vytřít, protože se utřít do sucha nedají. 

Blechy jsou naše noční můra. při 3 velkých psech se i asanace prodraží. Vzhledem ke klíšťatům máme obojky, které chrání i proti blechám. Naštěstí.

Podobně jako Pája hlásím návrat z výcvikáče. Tentokrát opět jako výcvikáři, ale chtěli jsme pocvičit i s našimi psy. Naši psi, znudění tím, že chodili se začátečníky a až večer mohli cvičit předváděli tak šílené výkony, ža jsem uvažovala, že zkoušky zruším. No asi nezruší, ale je mi lehce nevolno, jen si vzpomenu. Povedu 2 nevycválaná šílená hovada na vrcholové zkoušky. No, aspoň nemohu být nepříjemně překvapená. I když nás vyhodí, bude to očekávané. Pokud dojdem, bude to úspěch. Jsem starý blázen.

Re: Psice jsu dekorativní:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.9.2014 10:51

To je výhoda malých psů. Utřeš je dost. Navíc tu nemám řeku, kde bych je aspoň trochu opláchla. Prostě to všechno donesou domů... tak je ta sprcha jednodušší. Navíc do sprcháče samy vlezou, nemusím je tam tahat jako do vany. Ven vylezou, až jim na zem narovnám starou osušku. Tady na fotkách jsou zabahněné dost extrémně, obvykle meju jen packy a břicho.

Obě stály ve sprše trpně jako ovce:
Autor: M. Beda Datum: 1.9.2014 10:25

nejsem zlomyslná, nejsem zlomyslná... :-DDDDDDDD

i když vlastně se musím přiznat, že mě rozesmál spíše ten slovní obrat (díky, Matyldo) a hlavně okamžitá barevná vize tohoto výjevu... asi zejména jako kočičí mámě mi ta představa přišla veskrze mantasmagorická

ano, Macešku která jen jednou zdrhne a nechá se pak s tebou zavřít ve sprcháči(!!!), aniž bys ty musela mít neopren nebo brnění, a ona ti ani nevytvoří bohaté celotělové tetování, nezbývá než obdivovat

tos tam s ní šla úplně v ničem? nebo v čem teda??? (doufám, že to není příliš intimní dotaz, hehe)