15.6.2021 | Svátek má Vít


PSI: Prší a blechy k tomu

1.9.2014

Co to? Kapka? A další? Ale já jsem večer truhlíky na terase nezalívala!

Ano, na podpálavské Sahaře se nám přihodilo, že párkrát zapršelo. Dvakrát se mi povedlo přivolat noční bouřku tím, že jsem zalila muškáty v betonových truhlících na terase – jinak je obvykle přeškoluju na kaktusy, což celkem zdárně zvládají a dokonce i kvetou.

Na déšť obvykle hledíme dost nevěřícně. Kapky vody pleskající do zahradního jezírka působí zvláštně – tak neobvykle! Pokud jde o radost, že nebudu tahat konve na zalívání – máme automatickou závlahu, ujišťuji vás, že bez té tady neroste ani tráva.

Déšť mě dokáže přesvědčit k tomu, abych si po jeho skončení vzala foťák a zašla si něco vyfotit. Není totiž obvyklé, aby v odpoledním slunci stála na rostlinách byť kapka vody :)

Bohužel déšť taky vyhnal z úkrytů parazity. Tady na Sahaře v létě neznáme klíšťata. Asi radši horkem zdechnou.

Zabahnění psi

Zabahnění psi

Tentokrát nepřišla klíšťata, objevil se problém blešího charakteru. Na každé psici byla odchycena jedna blecha. Ani po důkladné prohlídce jsem nenašla další, nebo byť jediné zrníčko blešího trusu v srsti všech tří zvířat.

Nicméně došlo na klasická opatření – vykoupat, vyprat, vysát.

Pokud jde o koupání, Borůvka nastoupila docela radostně, protože netušila, co za křivárnu chystám. Světluška jako druhá koupající se už tušila a snažila se zdrhnout, nicméně byla napovelována do koupelny taky. Obě stály ve sprše trpně jako ovce a čekaly, až je našampónuju, osprchuju a utřu. Následně radostně lítaly po domě a schnuly prouděním vzduchu.

Macešku jsem si musela přinést. Když jsem zamířila ke koupelně, správně vytušila, co se chystá, a pokusila se zdrhnout. Vyškubla se mi z ruky a utíkala, zatímco za ní běžela Borůvka a nadávala jí, že když všichni, tak kočka taky. Seřvala jsem psa, ulapila kočku znovu a zavřela se s ní ve sprcháči. Už když jsem ji namáčela, kočka se zoufale rozmňoukala. Obě psice seděly před sprcháčem a hlasitým kvílením ubožačku litovaly. Nicméně prošla stejnou očistou jako psice.

Nakrknutá mokrá kočka

Nakrknutá mokrá kočka

Ani z jedné z nich jsem další blechu nevyplavila. Naštvaná kočka si sedla za židli v pracovně a rovnala namočené chlupy. Psice se účinně snažily pomáhat luxující Kačce – podle řevu bych řekla, že Kačka byla jiného názoru.

Viník celé situace je jasný– ten neobvyklý déšť!

Pár i podešťových fotek je tady

Matylda Neviditelný pes


Grafton Recruitment Praha
TECHNOLOG CNC, 40 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč