24.10.2020 | Svátek má Nina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hlavsová 27.9.2020 21:03

Prosím o palcodržení. Asi dva roky mě trápí ledvinové kameny. Dvakrát se rozhodly, že mě opustí samy, s obtížemi to šlo, muselo se jim pomoci. Jejich cestu jsem mohla sledovat na monitoru. Jeden odmítal odejít, tak v nemocnici rozhodli, že ho nechají rozbít ultrazvukem, za kterýmžto účelem mě v červnu odeslali do FN. Kamínek se hodně rozpadl na píseček a odešel, ale dva větší úlomky se rozhodly, že zůstanou. Takže za pár dnů opět do nemocnice, kde mi vložili do ledviny stent (trubičku), kterým měly úlomky odejít. Neodešly, zato stent mi působí příšerné bolesti. Kamínky se musí odstranit operativně. Dvakrát jsem byla v nemocnici škemrat, že mám bolesti, aby mě vzali na operaci dřív, ale nepovedlo se, teď konečně se přiblížil stanovený termín a v úterý nastupuji do nemocnice, ve středu bude operace. Takže prosím o ty palečky. Díky.

Z. Jajka 27.9.2020 23:28

Moc a moc držím R^R^

M. Crossette 28.9.2020 2:41

Tak0 R^R^R^

Z. Lika 28.9.2020 11:56

Držím pevně!

T. Zana 27.9.2020 19:54

Ještě přidám pár fotek ze včerejší botanické:

https://1234zana.rajce.idnes.cz/Botanicka_po_desti_26.9.2020

T. Zana 27.9.2020 16:13

Ani tady dnes neprší, před momentem dokonce vykouklo slunce. Myslím, že už zase zalézá;-).

Z. Lika 27.9.2020 18:08

Slunce bude, od jihu se ho blíží stále víc.

Z. Xerxová 27.9.2020 6:55

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Neprší, zahrada to včerejší množství vody vypila bez problémů... trávník nečvachtá, bahno se nekoná... Uvidíme, jestli ještě bude pršet

Z. Xerxová 27.9.2020 11:39

v lese bylo báječně - psisko vletělo do potoka plného vody a cákal tlapátkem jak zamlada... namočil si "kabát" - takže zbytek expedice musel zvládnout nahatý- i když ráno bylo 6 stupňů. Nevadilo mu to - lítal, klacky si házel, trýýýýskal, skákal přes příkopy... až jsem měla strach, že ho zpátky poneseme. Korunu tomu nasadil kdesevzaltusevzal nádherný chrt ve svetru... naběhl na Nighta, že si budou hrát a když se nad ním Night vztyčil...tak začal štěkat a hnal se zpátky za paničkou... že tak velikýho kámoše asi nechce... Night vzorný (asi i proto, že adopťáci chrti bývají kastráti), elegantně spolu poběhali (hezky se na to koukalo) , oba se nechali odvolat, připnout... a zbytek výletu (čerství hříbci jsou) už proběhl bez překvapení...

Poslední prášek měl v pondělí... překvapivě mu forma stále drží. Uvidíme, až se dnešní trysky a skoky rozleží...

T. Zana 27.9.2020 13:03

Ta honička s chrtem musela být úžasná :-).

Z. Lika 27.9.2020 16:44

Adoptované chrty - závodní vysloužilce, kteří by asi dopadli kdovíjak - potkáváme i u nás, na Folimance. Moc rádi se nechávají podrbat.

M. Crossette 27.9.2020 17:45

Hezky se čte, jak si Najtík stale užívá :-)

M. Crossette 26.9.2020 20:08

Tak jsem si přečetla komentáře a zjistila, že Trixie byla v tomto směru zlatíčko (no byla jím ve všech směrech), protože si fakt nemohu vzpomenout na nic, co by psí zuby zničily. Ani kočky vlastně nemají nic na svědomí. Jediné na co si vzpomínám je okousaný syrový řízek, který Dixie stáhla z linky pod lavici a rozbitý kalíšek (ten klasický) na becherovku, který schodila kopnutím zadníma nohama při úprku z linky. Možná tím, že všechny naše kočky měly a mají možnosti chodit ven a domu si chodí oddechnout od horka, nebo jen lenošit a spát.

Ale Liko, zaujal mě ten "tankový pás" :-) Tedy musela jsem si ho vygooglit, zda název nemá nějaký jiný výzam - nemá:-). Ale možná šlo o "modelářeký pás", tedy v měřítku podstatně menším, než jakou představu jsem měla já a potvrdil mi google :-). Jinak totiž dumám nad tím.... za prvné, na co Franta něco takového potřeboval a za druhé jak kocour Myšák dokázal něco takového ukradnout a odtáhnout do dostatečně tajné skrýše a pak nečekaně dovléci zpět do středu obýváku :-).

Z. Matylda 27.9.2020 9:03

Tak mě to jasné bylo :-) neb Mušketýr je taky modelář a zmenšeniny bojové techniky v poměru 1:xxx se u nás potulují po domě. Vláčky si ovšem ostře hlídá, protože ukradené cokoli by šlo do velkých peněz- analogové vláčky vyšly z módy a ty digitální jsou drahé jak bestie.

M. Crossette 27.9.2020 17:44

Matyldo, díky a vysvětlení. V tom případě Myšánka chápu, že se mu taková - asi chrastící - hračka zalíbila a šlohnul ji. A je mi jasné, že pro modeláře ztráta sebemenší součástky "stavebnice" může být velmi nepřijemné a jak píšeš výdaj navíc.

Naše Ginger má také podobný "tankový pás".. Delší řetízek-korále. Kovové hranaté korálky, vůbec nevím, jak jsem k němu přišla. Ale krásně chrastí. Je obtočený kolem trnože židle a vždy je slyšet, když si s ním Ginger hraje (odstaní dvě kočky nezajímá)

Z. Lika 27.9.2020 18:08

Ta součástka - tankový pás - musela být pro Myšánka neodolatelná: "živá" jako některé náušnice, lehká a přitom ne úplně malá. Opravdu půvabná. Ovšem jeden pás se nedá koupit, leda v páru, takže vznikla potřeba dalšího tanku :D Netušila jsem, jak obrovské ekonomické odvětví je modelářství. Budiž jim přáno. Jejich společníky jsou kočky.

M. Crossette 27.9.2020 20:08

Liko, znovu jsem vipák přečetla a asi poprvé moc rychle, jelikož jsem jasne tvojí vsuvku "jasně, v měřítku 1:1 by k nalezení určitě byl :-)" dokonale přehlédla :-). Tím je náznak "modelářství" jasný a můj komentář s dotazy dokazuje, moji nepozornost 8-o. Omluvou mi budiž to, že během dne k PC chvilkově odskakuji a tak někdy rychle a blbě čtu :-) Právě teď jsem si přišla odfrknout z venku (a udělat pro nás zmrzlinový pohár). Hráběmi jsem tam hod. "boxovala" naši "jasmínovou pagodu", kterou choť chívli před tím el. nůžkami sestříhal. Shrabalala sem odpad a pak se snažila odspodu vymlátit z hustého porostu nahromaděné staré suché listí, aby se pagoda trochu provzdušnila (vše pršelo nejen na zem, ale i mně do vlasů). Bylo tam i staré suché, zetlelé veveří hnízdo, vypadávalo po částech a byla to nahonec pořádná hromada.

E. Žampachová 26.9.2020 18:14

No, asi každá z holek měla něco na svědomí, jak říkám, obřas bych je zabila, ale nikdy nedala. Ája prokousla displej u mobilu a nových lodiček udělala pantofle. Ginny byla poměrně hodná, škody nyly asi zanedbatelné. Derča je zloděj hlavně pamlsků. Když jsme doma, může být kdekoliv i mimo náš dohled a dozor cokoliv. Jamile odejdu, dospěje k názoru, že jsem ji opustila a pokud si sama nenajde něco k snědku, určiě uhyne hlady (vzhledem k její nadváze by to muselo být dost dlouho). Nebezpečně jsou spíš zezadu, z konferenčního stolku smetou ocasem cokoliv (takhle skončil jeden tablet, pachatel nezjištěn). Skye mi vždy připravovala bojovou hru najdi si boty. Roztahala je po bytě i zahradě, ale kupodivu je nezničila. Jen má na svědomí jedny brýle (moje). Jednou jsme museli volat na nějaký úřad, co že to máme zaplatit a kolik - že nám účet sežral pes... Ale pořád převažuje hodnota psa nad hodnotou zničených předmětů. Se ztrátami se počítá. U štěňat si dáváme víc pozor, ale někdy "rupne v bedně" i dospělé a něco musí nutně požvýkat (ty brýle zničila skoro ve dvou letech...) Prostě člověk musí volit, zda zvíře nebo dokonalý byt a věci.

Z. Yga 26.9.2020 16:08

Tak já se musím pochlubit - MOJE zvířátka byla a jsou zanedbatelnými ničiteli. Za to Terčin pejsek toho zničil za tisíce - asi nejhůře jsme nesly sežrané Jeníkovi brýle, protože ty nešly nenápadně nahradit (za to hokejky jiných brýlí jsme promptně nechaly vyměnit a Jeník ani nepoznal, že každá postranice je jiná ;-D). Naštěstí vzápětí na to jsme se stěhovali, tak jsme ztrátu brýlí svedly na to - doteď si sem tam na ně vzpomene, a to je už devět roků zpátky. Inu, pes k nezaplacení...

Z. Xerxová 26.9.2020 15:05

ještě jednu věc měla Betka na svědomí... Lišku tety hOlinky... ;-D Ta měla na zimním kabátě liščí límec po své babičce. Liška měla i hlavičku a tlapičky... A přijeli v zimě na návštěvu - tetinka i s liškou... A Betka z lišky udělala kousky kožešinky tak centimetr na centimetr... kabátu se ani netkla... Zametli jsme lišku, hOlinka to nesla statečně... stejně pravé kožešiny vyšly z módy ;-D ;-D jen babičce jsme to zatajili (přeci jen to byl límec po její mamince)

Z. Lika 27.9.2020 18:10

Aaach, kožešinky... to to je neodolatelnost pro všechny savce.

Z. Janaba 26.9.2020 14:30

Třeba tam lítala potajmu kouřit.

Nepamatuji se, že by naše straka kradla. Byla spíše barový typ a opíjela se upíjením campari z našich sklenic. Blbý bylo, že si tam namáčela celou palici, na které pak měla z toho sajratu slepený peří. Ale tvářila se vždycky vítězoslavně a hlavně přiblble blaženě.

Kocour je celkem slušňák, jenom si oblíbil brousit drápky na opěradle černé, kožené sofy. Takže opěradlo je kůže, zdobená bílou výplní. Co naděláme!

Pes také není ničitel, má svoje oslintané plyšáky, jenom jako mladistvý mi rozkousal moje nejlepší boty! Jak oni si vždycky dovedou vybrat to nejoblíbenější z oblíbených, je mi záhadou!

A. Bytová 26.9.2020 13:06

Mívali jsme straku odchovanou od mláděte, ta sice nepřinášela zlaté předměty, za to odnášela vše červené. Mizely mi také načaté krabičky cigaret, podezírala jsem půl rodiny, až jsem zahlédla stráče, jak radostně třepotaje křídly plachtí v zobáku s krabičkou cigaret, (červenou), směrem k lesu. :-P

Z. Matylda 26.9.2020 12:39

U ratanové židle jsem rezignovala, byla levná z IKEA, no a škrabadlo by vyšlo dráž. Víc mi vadí podrápané pohovky, jenže Oriáše to nešlo nijak odnaučit, musela bych ho zabít. Psice nikdy tolik škod nenapáchaly, ohryzaná bota při prvním hárání se vždycky počítala mezi započitatelné ztráty. Požírání látkových kapesníků beru tak, že s věkem se to lepší a aspoň máme pořád nějaké nové, Karamelka asi lepší nebude. Každou psici jsem odnaučila kousat oblečení, akorát u těch kapesníků to vždycky jde hodně ztuha... pokud vůbec :-)

A. Zemanová 26.9.2020 11:30

Mikeš mi dírkuje trička. Stále si myslí, že je malé kůťáto a lehá mi na hruď - i teď, kdy píšu, mi tam leží, hlavu na mém pravém rameni. zadní nohy mezi prdy, ocásek na levém předloktí. Je přilnavý, samodržící, ale raději má, když ho levou jistím a pravou hladím.

Škrábou křesla, jen ta malá kulatá křesílka, pacholci. Taky záclony nemilují. Ale já miluju je a tak dělám, že nic nevidím.

Z. Yga 26.9.2020 16:02

Zadní nohy mezi prdy?! Teda to je dlouhý kocourek, když dosáhne až mezi tvé ty... rozštěp páteře!!! ;-D;-D;-D

A. Zemanová 26.9.2020 20:48

Šiškote, to je překlep! A spoléhat na To, že právě Tobě unikne, to je naprostej nesmysl. ;-D

Z. Jenny 26.9.2020 9:49

Nám doma někdo okousal nohy od židle a udělal z nich oštěpy,doteď nevím,kdo to byl,nikdy jsem nikoho nechytla. Ája I. mi zlikvidovala nazouváky do sprch,jinak žádné velké škody. Z ratanu mám celý můj pokoj a zatím se neškodí. Damík objevil takový modrý silonový hadřík,co jsem vymotala z nějakého dárkového koše.Hadřík se pravidelně objevuje a mizí,většinou ho najdu v posteli, v noci, kdy mne silon škrábe do krku a pod. Mrštím s hadrem na zem ale ráno je zase pryč. :-) V

Z. Lika 26.9.2020 10:04

Hihi, silonový hadřík, ten se musí kočkám líbit. A díky za tip, dosud jsem netušila, co s ním (na mytí mi nějak nepasuje), takže půjde kočkám.

Jinak co se týče ohlodaných noh u židlí - byl u vás bobr!

E. Žampachová 26.9.2020 18:22

Jo Skye mi nosí v noci dárky, takže ráno obřas najdem v posteli oslintaný tenisák, bavlněný uzel, hadr na hraní (blbé je, když prší a přinese nám ho z venku pěkně promočený). Teď už mi ho cpe do obličeje jen výjimečně, tak nějak pochopila, že jsem natroublá a neaportuju.