22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Čtvrté výročí.

Založení osady Echidna

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 12.12.2017 19:10

Jirko úžasné fotky a moc hezké povídání

tedy tu zahradu plnou přímo exotické květeny závidím. No a mít "živou sekačku" v podobě klokanů a takové barevné ptactvo na krmítku - tak to bych se asi od okna celý den neodtrhla.

Zajímalo by mě, jak jste se všichni seznámili, dali se dohromady? To se u vás vydávají nějaké česko-moravsko-slovenské noviny, nebo dokonce máte celoaustralské radio, či český kostel? Nebo jste dokonce všichni přiletěli tenkrát do Austrálie stejným letadlem ? Vždyť i na ty vaše další potlachy se sjíždíte z blízka i daleka, někdy je to fakt pořádná štreka. Je mi jasné, že za ta léta jste se různě rozeli do jiných mist (za prací, být blíže dětí, žit mimo město atd.), ale mě by zajímalo, jak jste se v prvopočátku vůbec vzájemně našli? Dneska se možná "svoláváte" už i přes Facebook, ale tenkrát před těmi desítky let. Třeba jak jste se seznámili se těmito současnými hostiteli, kteří bydlí takhle romantickz, "stranou do ruchu velkoměsta"??? Nechtěl bys o tom napsat článek? Každopádně vám všem přeji ještě mnoho a mnoha dalších setkáná "u Ježury".

G. Švehla 13.12.2017 2:01

Re: Jirko úžasné fotky a moc hezké povídání

Milá Maričko,

lidé stejné krevní skupiny se seznamují kupodivu rychle a lehce. První zdejší potlach v roce 1969 spáchali kamarádi co spolu přiletěli a nebo ze začátku spolu bydleli v hostelu - lágru pro immigranty. Pak to už šlo lavinovitě přes Sokol, ČS klub, ČS mše svaté a podobně. Jinak děkuju ti za námět, apoň zase provětrám paměťové záhyby mého líného mozku.