27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

PSI: Prázdniny na Šeráku

Tady se pořád píše o Jeseníkách, to se snad ani nedá vydržet!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 20.2.2017 7:50

Re: hezký den

Ony už existují vědecky podložené studie, že dítě potřebuje náročnější úkoly a odpovědnost včetně důsledků. Aby mohlo růst, nebyl z něj v pubertě (pouze) nesnesitelný spratek a dokázal se osamostatnit dřív než v pětatřiceti. Což bohužel ochranářská rodičovská politika nedokáže.

Z. Lika 20.2.2017 7:46

Správné prázdniny

Moci se pořádně vyřádit, skamarádit se se psem... a to všechno v krásných Jeseníkách.A ty záběry! Čuvač a spol. mi všichni splývají s Bellou - symbol spolehlivého přátelství s dítětem.

Vyprávění jsem jenom zhltla, díky, Rputi. Určitě ještě přes den nakouknu.

Z. Rpuťová 20.2.2017 7:40

Re: hezký den

JJ - nic proti bezpečnostním prvkům!

Ale tak ti mám dojem, že jsme byly jako dítka mnohem samostatnější a šikovnější - tedy, přesněji, že jsme k té šikovnosti byly více vedeni. Zkus dneska požádat 6leté dítko, aby si zavázalo tkaničky - přiváže si leda tak ruku k botě. Ještě starší aplégr si uměl boty zavázat ve 3 letech, když šla do školky.

O Xerxovic trpajzlíky ve směru šikovnosti teda fakt strach nemám! :))

Z. Xerxová 20.2.2017 6:37

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Rpuť krásně vzpomínkově rputí ... Hezké jarní prázdniny jsi mívala... Moc hezké.

K té bezpečnosti - bylo nám tak deset, když jsem vzala spolužačku, klíče od garáže (nebyla u domu) , před ní nazula běžky a vyrazily jsme do podhůří Jizerek. Samy dvě. Vracely jsem se za šera (někdy i za tmy - ale to jsme dostaly vynadáno). A dotaz zněl jen jestli jsme dobře zamkla tu garáž... Bruslili jsme už od věku předškolního - helmu na hlavě neměl nikdy nikdo - ani na kole...

Ale vnoučatům jhelmy na hlavu dávám. Čert nikdy nespí - a koneckonců spolužačky sestra se zabila po nárazu do stodoly... když ta možnost bezpečnostních prvků je... tak je to fajn