15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 28.2.2021 18:32

Tak jsem se rozhodla, že si udělám jaro a otočila oba kalendáře (myslím nástěnné). Jeden je čistě z botanky (ten, co byl v Akci) a jeden tak různě. Takže už mám březen - na prvním mi kvete zlatý déšť, na druhém u plotu hřbitova bláznů planá třešeň :-).

Z. Lika 28.2.2021 19:46

Březen je vlastně už zítra! Únor byl opravdu krátký :-)

Z. Janaba 28.2.2021 11:27

Tady na severu má jaro nástup pozdější, ale zato rychlý. Jak má rok vymezen roční období, tak má holt na svou práci málo času a musí se tumlovat. Hodně toho stíhá v noci a tak se jedno ráno probudíte a nevidíte k sousedovi.

Letos to vypadá, že přijde dřív. Kocour se vrátil z vyluftování s poškrábaným nosem, jak se s jiným lufťákem jarně popral. Snad nám neudělal ostudu a vyhrál! Ptáci své ranní motlitby také už vyzpěvují, vypadá to nadějně!

Z. Matylda 28.2.2021 11:21

Na JJM je střídavě oblačno, občas vyčouhne sluníčko, skoro osm stupňů, po ránu byly dva. Dneska jsem rozdávala odčervení- u kocoura už nutné, tak jsem je odčervila všechny. Adéla byla v takovém šoku, že to omylem spolkla hned. Oriáš dostal odčervení ve spotu, je neošetřitelný.No, na chvíli zas bude klid.

M. Crossette 28.2.2021 17:56

Hezký zbytek neděle přeji. U nás teprve 10.30, venku +22 ale nebe skoro vypadá bouřkově, takže je dusno.

Píšu pod Matyldu, protože mám dotaz. Jak poznáš, že Oriáš už potřeboval odčervení? Já tedy když jsem zrovna u toho, kočkám kontroluji hovínka (tedy jen pohledem, žeáno:-)) . Tak se jednou loni stalo, že jsem venku pozorovala Rusty a měla na "tom" bílá hýbající se zrníčka. O nich vím, že jsou to články tasemnice (u bývalého Kotěte jsem tenkrát našla "zrnka rýže" na jejím pelíšku, a pak i jak z ní jeden "článek" i vylézal ). U veta jsme koupili prášky a dostaly je pro jistotu všechny kočky. Pak ještě jednou, když Trixie začala "drhnout zadek po zemi", tak jsme na vet. odnesli vzorek a pak prášky dostala jak ona, tak pro jistotu i kočky. A naposledy, když k nám přišla Ginger, také dostaly všechny. Žádné jiné červíky apod. jsem u koček - současných i minulých- neviděla. Žádné příznaky, že by je svědilo či tak. Tak by mě fakt zajímalo, jak nejen Matylda, ale i ostatní, poznáte. že je třeba odčervovat - psy i kočky? Nebo je to jen pravidelná prevence?

Z. Lika 28.2.2021 18:45

U nás to beru podle kalendáře, čili preventivně. Ale místo pipet nebo prášků podnikáme "flotaci", která není nijak invazivní. Zato je intenzivní ;-D

M. Crossette 28.2.2021 19:28

Liko, čemu říkáš "flotace", asi mám jinou představu významu slova, než co provozuješ s kočkami:-) Jinak pipety proti blechám dávám kočkám také podle kalendáře preventivně, ale mě šlo hlavně o vnitřní parazity, protože ani proti tasemnici nedávám převentivně a žádné jiné červíky naše kočky neměly. Ale vzpomněla jsem si, že jsem o tasemnci, kterou kdysi měla malá Smoky napsala článek do Dumky. A úplně jsem si ten zážitek znovu živě vybavila :-) Jestlipak jste někdo zažil něco podobného?

http://dumka.info/dumka01/0521dum.htm

Z. Lika 28.2.2021 19:45

Maričko, flotace je koprologické vyšetření trusu. Sbírám vzorky tři dny a pak se vyšetří všecko naráz. A pokud se nic nenajde, nemusím jim nic dávat. Zároveň se tak dá vyšetřit, jestli mají v pořádku trávicí enzymy apod.

J. Fialová 28.2.2021 20:01

Také to tak dělám, když se mi nezdají psí hovínka. Tři dny, a na rozbor. Má to dvě výhody - jednak že se necpou do psů odčervovací léky zbytečně když důvod není, druhak že při koprologii vet přesně zjistí který parazit tam je, a dá prášky přímo na něho. (Jinak by dal odčervovák "univerzální" a kdyby nezabral tak pak postupně zkoušel další...)

M. Crossette 28.2.2021 20:06

Liko, Jarko, tak to jsem neznala, že se tohle dělá a dává to smysl. Takže díky "za osvětu" a povedu v evidence do budoucna.

J. Fialová 28.2.2021 20:08

Já bych to taky neznala, kdyby mi má veterinářka neporadila že to mám tak dělat :-)

Z. Lika 28.2.2021 20:16

Taky mi to na veterině poradili - mám vždycky aspoň jednoho kočičího dědečka nebo babičku a ty odčervovací prostředky jsou vždycky pro organismus záhul, tak pokud to není nutné, tím lépe.

Z. Matylda 28.2.2021 19:42

Maričko, naše kočky loví. Takže hlídáme a když najdu placatého bílého červíka kocourovi na zadku, je nejvyšší čas. V tu chvíli odčervím celou smečku.

M. Crossette 28.2.2021 20:09

Díky Matyldo, takže já to dělám stejně tak - nahlížím a prohlížím :-)

E. Zvolánková 28.2.2021 11:12

Přeji všem hezkou neděli. Praha hlásí sluníčko. Na zahradě mi kvete čemeřice, lezou hyacinty, ptáci zpívají, ovšem nad hlavami jim krouží káně a "mňouká" tu o 106, tak jsou opatrní a na krmítku se nezdržují. Káně sice drobné ptactvo neloví, aspoň co vím, ale ty mrňousky to znervózňuje a víc jsou slyšet, než vidět. Včera jsem si hrála s jarní výzdobou, vyrobila jsem dva věnečky. Jeden už velikonoční, druhý jen jarní, květinkový. Sehnala jsem levně hezké umělé květiny, tak mám jaro aspoň na brance. Zbylo mi jich pár, tak jsem si řekla, že je píchnu do květináče, co mám na zídce nad záhonem. Loni v něm byly lobelky. Tak jsem tam píchla tu bílou kytku. Fousisko se sice zajímal, co dělám, ale kytky si vůbec nevšímal. Tak jsem si řekla, že ji možná pak třeba maximálně poznačí, pokud tam "dostřelí"....No a když jsem pak šla vyhodit odpadky, našla jsem po celém dvorku rozházené lístečky a kvítečky z té kytky. Fousisko zaúřadoval.... Myslela jsem, že ho přerazím...Nicméněm protože nebyl přistižen in flagranti, tak jsem mohla jen nadávat sama sobě. Nečekala jsem, že ve skoro 6 letech, kdy už několik let nic nezničil, udělá takovou pitomost...Ale něčím takovým si nenechám zkazit den. Je slunko a dnes jsem se rozhodla, že ani ta vládní paka mě dneska nenaštvou, a to i přesto, co si na nás zase vymysleli.

Z. Jenny 28.2.2021 12:13

Ten je ale mazaný všemi mastmi! Správný frajer,napřed nezájem a pak..... A my jim na to naletíme! ;-D;-DV

Z. Matylda 28.2.2021 12:49

Karamela by tak zaúřadovala ve chvíli, kdy by byla toho názoru, že je jí ubližováno (byla jsem pryč, proběhla je a zas odjela- nejčastější prohřešek).

Z. Jajka 28.2.2021 9:43

Blížící se jaro... jednak lezou sněženky (a talovíny) a pak, v šest večer už není úplná tma :-).

Byla jsem zvědavá, jak u Liky dopadly hyacinty v misce. Totiž i by mě zajímalo, jaká byla nejnižší teplota na balkóně v době těch mrazů.

Mám v pařeništi velkou misku s tulipány - už nebyla síla je na podzim zasadit někam do země. Už lezou... Nejmíň u nich bylo -15°C. Zato tuhle jsem zapomněla včas pootevřít okna a bylo tam chvíli +20°C...

Z. Lika 28.2.2021 10:38

Hyacinty, loni koupené v květinářství v takové té mělké misce, pět jich bylo, jsem nechala po odkvětu zaschnout a někdy začátkem října jsem je jako "koláč" přendala do hliněného vysokého květináče se zeminou. Moc hluboko se nezanořily a už od prosince jim lezly špičky. Po ochlazení jsem je zasypávala zeminou, nakonec pomohla vrstva sněhu. Na balkoně bylo až minus dvanáct, a minus deset bylo několik dní v kuse. Přežily krásně.

Z. Jenny 28.2.2021 12:14

Dobrý poznatek! R^

V. Verenková 28.2.2021 8:59

Dobré ráno,prave som dojedla cisársky trhanec,dala som si naň marhuľový džem a šlahačku!!,To zase dostala moja cukrovka nálež-ale idem upratovať špajzu,tak to zmetabolizujem.Vďaka Nelinka,ešte mám aj na zajtra na ráno.

J. Fialová 28.2.2021 8:51

Mezinárodní den ledních medvědů včera - Liko, dík, jsem se pokochala :-)

A pozor, brzy by měl být 30. 2. - Mezinárodní den omylů v kalendáři!

Z. Jenny 28.2.2021 12:15

Mchm, to mám celoročně! ;-D

Z. Xerxová 28.2.2021 6:36

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Ode dneška jsme sami... takže jdeme vyzkoumat, co dělá sníh a led v lese za humny... Psík už tady kvílí, ať zvýšíme rychlost při snídani, že se jde vééééén ;-D Je nula stupňů, na východě se šedé mraky perou s červánky...

M. Crossette 27.2.2021 20:57

Tak nám v garáži zase hnízdí střízlíci. Asi se loňskému páru místo zalíbilo:-) Celou zimu jsme nechávali garáž přes noc do spodu pootevřenou, protože jsme zjistili, že v ní střízlici v noci přespávají. Včera odp. jsem jednoho vyplašila, vyletěl ze stejného rohu, kde střízlící měli loni hnízdo. Odletěl na tůji u garáže a usedl hned vedle dalšího střízlika - jasně partner(ka). Tedy určitě loňský párek, že by si tohle místo vybral jiný se mi nezdá. Koukla jsem na krabici s nářadím na které hnízdili loni a opravdu, už tam bylo několik základů hnízda. Tak jsem krabici s nářadím vytáhla a dala jinam, abychom mohli případné šroubováky a kleště používat. Nahradila jsem ji jinou, podobné velikosti jen papírovou. Tu jsem vyplnila zmačkaným tvrdším papírem, nechala volný jen zadní levý roh(kde loni bylo hnízdo), kam jsem přendala těch pár kousků ptačí vystýlky. A na papíry položila tři rezavé kousky, které stejně nepoužíváme, abych tu novou krabici "zamaskovala". A jako loni jsem před krabici zavěsila druhou možnost hnízdění - starou budku, která jim ale nakonec sloužila jen jako zástěna hnízda. Právě před chvíli jsem šla do garáže a jeden střízlík vyletěl ven. Nakoukla jsem "za budku" a už se v krabici neomylně rýsuje hnízdo. Jsou to paličatí ptáčci, nedá se nic dělat, zase vyhrávají:-) Snad se jim podaří vyvést mladé, jako loni

Z. Jenny 28.2.2021 12:17

Maričko, jsem četla"aby je mohli používat" ty šroubováky atd. musela jsem se zamyslet nad kreativitou Vašich ptačích usídlenců . ;-DR^Vl

M. Crossette 28.2.2021 17:57

Jenny ;-D;-D

Z. Lika 27.2.2021 20:05

Jelikož je dnes Mezinárodní den ledních medvědů, přidám stylové video chrupkajících "ledňáků" ze zoo Praha:

https://tinyurl.com/4a6tvsh3

M. Crossette 27.2.2021 20:16

Moc pěkně svorně hajají :-)

M. Crossette 27.2.2021 18:39

Ano, americký svišť (groundhog) "Punxsutawney Phil" ve státě Pennsylvanie předpovídá jaro už mnoho let. Budí ho vždy 2. února. Když uvidí svůj stín, zima potrvá ještě 6 týdnů. Letos stín viděl, takže buď ještě jaro zaleze, nebo "i tesař se někdy utne, že?".

MMCH možná znáte starší am. film "Groudhog Day". Dlouho je to dost ztřeštěné, ale pak se "hrdina" polepší a pointa filmu je moc pěkná. Tenhle výraz se tu dost používná v běžné mluvě jako přirovnání. Když se vás třeba někdo zeptá, jak se vede a co děláte, odpovíte, že prožíváte "Groundhog days" - prostě furt to samé dokola.

Na záhoně krásně kvetou narcisy, svádí mě to pár si jich utrhnout do vázy, ale neudělám to, ve váze zvadnou za pár dnů, venku vydrží mnohem déle a hezky se na tu žlutou řádku kouká.

Pouštěla jsem si mailem došlé youtube a zahlédla v dalším výběru to, které přikládám, jako "úsměvy na víkend" (snad smím) :-). Na netu je "psích"videí nespočet, ale mě se tenhle obzvláště líbil. Protože, jak jsem občas psala (a nejen já), že Trixie radostně vrtěla celým psem, tak tady jsou krásné důkazy ;-D. Už jsem si to pustila několikrát, snad se budete usmívat stejně jako já

https://www.youtube.com/watch?v=lizFW9L100s