25.2.2021 | Svátek má Liliana


KOČKY: Oriáškovo předjaří

8.3.2017

Já si myslím, že by jaro už přijít mohlo. Ta zima mě nijak nebavila. Doma byli toho názoru, že v noci nemám v mrazech venku co dělat, ale já jsem jim to teda osladil. Takhle ve čtyři ráno jsem ven fakt už chtěl a řval jsem a drápal na všechno kolem tak dlouho, až je ty ochranitelský vtípky přešly.

Oriáš na půl oka

Oriáš na půl oka

Tak mi na nocování poskytli garáž, kde se dalo dlouho zkoumat, až jeden kocour únavou usnul a na to spaní mi věnovali pořádnou flísovou mikinu a pohodlnou židli.

Teď už nemrzne, tak si vycházku vyřvu ještě před půlnocí. Snažili se, snažili, ale já si svoje noční rejdy sebrat nenechám. To tak. Jsem největší kocour v okolí a nikdo mi nebude vykládat, kdy mám chodit spát!

Oriáš pomáhá při šití

Oriáš pomáhá při šití

Ovšem přes den nejsem vládce místních zahrad, ale Šípková Růženka. Tady se pořád mluví o gaučových psech, ale já jsem přes den gaučový kocour. Dokážu účinně vypomáhat i při takových činnostech jako je šití, ale jedině v případě, že jsem už odpočatý a s tou strakatou hubenou psicí jsme se ráno už popackovali.

Lovit pořádně není co, ale zajímavosti se najdou vždycky. Onehdy jsem byl viděn, jak prolízám skrz plot k tomu kocourovi odnaproti. Je starší a už mě nebije. Asi si to rozmyslel.

Drobeček kocourek hladově hledí

Drobeček kocourek hladově hledí

Teda co mě štve, tak je to rozmrzající jezírko. Už se po něm nedá jen tak běhat a onehdy jsem skočil na tu kru uprostřed a dělal trosečníka. Psicím se za mnou nechtělo – musely by přes vodu na mělčině a asi je studila :) Trosečníkování mě za chvíli přestalo bavit a radši jsem šel studovat ptactvo na sousedovic keřích.

Jsem obrovský kocour, ale ráno a večer umím dělat malého ubohého chudáčka žebráčka, aby ta kapsička dopadla do misky celá. No a tu vrchovatou misku granulí dejte vedle, a přistrčte ji pořádně! Jak jinak bych ten den přežil?

Foto: autorka. Další obrázky si můžete prohlédnout přímo tady na Rajčeti.

Matylda Neviditelný pes