22.9.2020 | Svátek má DarinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: RutinaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 4.9.2014 11:39, přehled diskusí

Maricko:
Autor: H. Williamson Datum: 3.9.2014 23:42

krasne povidani. Kote byla krasna kocka. Ovsem nejvetsi kocka na fotce je Maricka.

Zvireci rutina u nas? Jakey to ma jednoduche. Je tam,kde jsem ja. Muj zlatej ochrance. Zajimavy je kocour Kuliferda - ten si sve rutiny a oblibena mista meni. Ted uz asi tyden a pul prevazne sidli na deklu od zachodu a kdyz potrebuju, tak ho z toho musim silou sundavat,protoze se drzi pacenkama vsi silou za dekl a kdyz je sundan, tak je urazeny. Tuhle Chet experimentalne nechal dekl zvednuty a to bylo smutku v kocicim zivote. Stal prednima packa opreny o zachod, ziral dovnitr, a vydaval zvuky "kocka v tisni".

Hankoooo:
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 4.9.2014 11:39

Mám nádherný den :-D Tvoje líčení potíží kocoura Kuliferdy, mi dodal chuť do života. Moc ho ode mne pozdravuj <3 :)

Děkuji :
Autor: Z. Tora Datum: 3.9.2014 21:43

za krásný článek o kočkách, opravdu z něj dýchá láska ke zvířatům a domácí pohoda. Mám tvoje články moc ráda, a nejen proto, že jsou o kočkách.

Naše kočky až tak rigidní rituály nemají, ale mají nás rozdělené. Kocouři milují mně a kočička Rozárka miluje mého muže. Zcela jednoznačně ho preferuje přede mnou.

Ale já mám zato těch milujících kocourků víc!

Díky:
Autor: Z. Zdena-B-P Datum: 3.9.2014 21:38

Maričko za pohodové čtení. Taky o rituálech něco vím. Víc si na ně potrpí Mína. A snad čím je starší (v dubnu už 15), tím víc na nich lpí.

Milá Maričko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 3.9.2014 21:37

rituály tvoří jeden ze základu rodin. Dobré rituály jsou potřebné. U nás to probíhá nyní následovně. Malá, stará Babu mi chodí stále za zády a jak zalehnu v obyváku, v tu ránu mi leží u zadele. Hádá se s kočí Miou, ta tam chce také, je zvyklá. A tak ležíme jak vláček, Mé nohy, pak v kolenou Mia, dále Babu. Jednu ruku mám v rohu sedačky na Áji a druhou pod sedačkou na Daníkoví, Čita leží nade mnou na opěradle a ducá mně do hlavy. Jakmile se zvednu a odcházím do věčných lovišť snů , do patra, stíhá mne Čita a Ája, Kdo dřív příjde , ten dřív mele, zejména u mé hlavy. Posléze se to srovná, Čita mi leží na hlavě,pak přicupe funící  Miuška, zalehne, jak jinak než do kolen. Ája vydrží jen chvíli a pak se přemisťuje, dle chuti. Babu, leží do rána dole na sedače a ráno, když máme jít ven, ji musím stavět na nožky, páč chrní a nechce se jí stávat.  Mnó, mně taky nééé. Ale když je miluješ, tak musíš. : ))

Jste strašně moc hodní, že se tak staráte o všechna ta zvířátka a Kotě je mou slabostí od té doby, co jsem o ní četla poprvé.

Rituál :
Autor: Z. Dalmi Datum: 3.9.2014 21:24

má Sorbon a stejný měl i Rony. Večer nás nutí jít spát kolem desáté. Honem, je čas se odebrat nahoru do ložnice, pejsek je unavený. Co na tom, že na křesle chrápe už od osmi :-)

Naši psi :
Autor: Ž. Eva Datum: 3.9.2014 21:07

mají své rituály. Třeba tyčinku na dobrou noc. Nebo nás večer doprovázejí do koupelny. Jen tak, lehnou si a sledují. Našlo by se toho víc,

Ája je po operaci. Měl nádorky na mléčné žláze. Hlídali jsme, ale začaly se zvětšovat. Zatím byly ohraničené, neprorůstaly, metastázy nemá, takže spíš zhoubné nebyly. Ale odebrali jí celou mléčnou lištu (řez od slabin až skoro do  podpaží) a při té příležitosti kastrovali (ono se to hormonálně stimuluje, tak aby se jí to neobjevilo v druhé). Je chudák vyřízená, ošetřuji ji a jsem s ní doma. Ale odpoledne už přecházela po bytě a něco málo snědla (ráno odmítla i milovaný lipánek). I když pícháme injekce proti bolesti, je vidět, že jí není moc dobře. Ale je znát zlepšení proti ránu. Tak snad se to nijak nezkomplikuje. Člověk si uvědomí, jak mi na ní záleží...

Jinak ritualizované chování má většina zvířat i lidí.

Re: Naši psi :
Autor: Z. Matylda Datum: 3.9.2014 21:09

Držím Áje palce. To zvládne, má odbornou péči i doma.

Re: Naši psi :
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.9.2014 21:22

Moc držím palce, takhle rozpáraná, chudinka! Ono zítra bude o kousek líp a za tři dny pravděpodobně zapomene, že jí něco moc bylo, ale to nepomůže, když je zle teď, já vím. prostě na vás obě moc myslím.

Jo a samozřejmě, že ti na ní záleží - všechny tři máš v srdci dobře zakořeněné:))

Re: Naši psi :
Autor: Z. Jenny Datum: 3.9.2014 21:24

Evo, držíme tlapky, vím dobře o čem mluvíš, tohle máme taky u předhozích boxerek za sebou.

Tenkrát to dopadlo velmi dobře a  pejska se z toho pěkně dostala. Áju sleduji, taky mám podezření a indicie na nějaké výrůstky.

Re: Naši psi :
Autor: Z. Vave Datum: 3.9.2014 22:44

Takže chudinka Ája je "na zip a na knoflíky"? Moc a moc jí držím palce, aby to zvládla, z celé vaší smečky mám právě pro Áju největší slabost. <3 Je dobře, že jste to hlídali a chytli v začátcích, Evi.

Re: Naši psi :
Autor: Z. Dalmi Datum: 3.9.2014 23:31

Taky držím palce. Dej vědět.

Re: Naši psi :
Autor: M. Beda Datum: 4.9.2014 0:36

Áje moc držím palce!!!!!!!!!!

Re: Naši psi :
Autor: H. Williamson Datum: 4.9.2014 3:22

Evo, drzim obdivuhodne Aje palce.

Milá Maričko,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 3.9.2014 19:39

díky za další půvabné a pohodové povídání. Kotě byla kočka - dáma! U toho stolu sedí skutečně vznešeně:))

Rituály - nenapadají mě žádné, na kterých by psi opravdu lpěli. Sned jen naše loučení: "Čekejte, hlídejte a já přijdu!" a potom, když jim přeju dobrou noc:)) Ale to jsou rituály, které iniciuji já. Musím se nad tím víc zamyslet:))

děkuji za milé komentáře:
Autor: M. Crossette Datum: 3.9.2014 18:41

jsem ráda, že se povídání líbilo a že i vaše zvířectvo má své rutiny. Do Dumky jsem skenovala papírové fotky a už tenkrát jsem nemohla najít tu, kde andulka sedí na nožičkách manželových brýlí. Dělala to také často a pak zobáčkem ťukala do skel. Asi v ních viděla svůj odraz a chtěla se kamarádit. A Kotě klidně ležela dál na klíně.

Kotě byla moje osudová kočka, dožila se 18 let a moc často na ní stále vzpomínám. V domě jsou její tři fotky a máme jí i navždy "v kamenné podobě", takže když plavu v bazénu, koukáme na sebe -

http://naszviretnik.net/2010/07/02/kocky-jak-vznika-portret-kocky/

Alex, Bedo, Pů - s vnímáním barev je to zajímavé. Ale Pů jak to, že všichni vnímáme délku světla stejně (tedy vidíme stejné barvy(vyjma barvoslepost)? Chutě také vnímáme stejně, ale je to myslím méně přesné než barvy.

Xerxová vítej zpět, doufám, že sem později napíšeš Rozcestník, kde jste si všichni tak skvěle a v pohodě užívali.

Re: děkuji za milé komentáře:
Autor: P. Pů Datum: 3.9.2014 19:49

Nejsem evoluční biolog takže nevím. Ale domnívám se že prostě proto že V TOMTO SMYSLU máme mozky a oči "konstruované" všichni stejně.

Re: děkuji za milé komentáře:
Autor: M. Beda Datum: 4.9.2014 0:29

doplnila bych to asi tak, že ta vlnová délka je daná - a co je zelená a co třeba žlutá se přece v dětství učíme, nerodíme se s tím

a stejně je dost sporů o některých barvách - např přechod mezi modrou a zelenou, nebo modrou a fialovou apod. :-))))))

Maričko,:
Autor: Z. Lída Datum: 3.9.2014 15:45

to je krásné povídání o krásném Kotěti! Nejvíc mně uchvátila ta fotka tvého manžela, jak má na klíně kočku a na hlavě andulku. A pak, že kočka loví ptáčky, hihi!

Re: Maričko,:
Autor: A. Bytová Datum: 3.9.2014 16:40

Maričko, toto foto zvětšit a nad krb! Dokonale vás to vystihuje. :)

...:
Autor: P. Pů Datum: 3.9.2014 15:10

To se Kotěti nedivím, já mám taky oblíbenou židli. Jo a víte všichni co ? Vlčí populace žijící na českolipsku má vlčátka. Nejmíň 3.  :o)

Re: ...:
Autor: A. Bytová Datum: 3.9.2014 16:39

To je opravdu prima zpráva. Po té včerejší, sdělující že na Moravě zastřelili samičku tam vysazeného chráněného orla.

Re: ...:
Autor: P. Pů Datum: 3.9.2014 19:51

No já právě doufám že vlk se spíše ukryje před debily s puškou. Letící orel se přeci jen moc neschová. :o(

Re: ...:
Autor: M. Crossette Datum: 3.9.2014 18:59

Předevčírem jsme se vraceli z procházky s Trixie. A na volném prostranství u jednoho domu pobíhala liška. Nejprve jsme mysleli, že je to zaběhlý pes, až když jsem dojeli blíže poznali lišku (ten krásný ohon). Máme zde šedé lišky a kojoty. Asi před dvěma roky ležel jeden mrtvý kojot u silnice, takže sem si ho prvně mohla opravdu zblízka prohlédnout (krásné zvíře). Kojoti jsou zde prý velká škodná a lidé je bohužel všemožně likvidují. To co jsme viděli ale bylo menší zvíře, takže jistě liška. Občas ji vidíme mrtvou při silnice, tohle bylo poprvé, co jsem ji viděla živou takhle poměrně zblízka. Vzteklinu tady pokud vím nemáme, tak možná chudák liška byla buď hladová, nebo žíznivá (jsou tu teď velká vedra a i sucha). Nebo krmila někde mladé a kvůli nim se odvážila hledat potravu blízko lidských příbytků. Skoro to vypadalo, že se snaží dostat na oplocený kus zahrady, kde často volně pobíhá pes. Sice tam zrovna nebyl, ale možná tam měl zbytek žrádla v misce a ona to cítila. Bylo mě jí dost líto a kdybychom byli měli s sebou nějaké granule, tak jsem alespo%n ty někde poblíž vysypala.

Krásně jsem si početla:
Autor: Z. Vave Datum: 3.9.2014 13:17

už ráno, ale bohužel nestíhám k Tvému článku nic připsat, milá Maričko. Jen chci rychle článek alespoň pochválit, je láskyplný a hladivý jako všechna povídání od Tebe.

Naše košky také mají své rituály, každá jiný. A Anka taky. Je to docela sranda, jak má každý svůj vyhraněný názor na svět.

Přeju všem krásný den s úsměvem. <3

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 3.9.2014 11:33

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Ráno v pět jsem dorazili domů. Krásně bylo, všichni jsme si to užili. Peru, vybaluju... Najtík spinká jak špalek. Byl neuvěřitelně hodný, společenský, k dítkům opatrný... chicht - a měla jsem tam na něj i kupce  :o)

Re: hezký den:
Autor: Z. Matylda Datum: 3.9.2014 12:46

Vítej :) Ale neprodalas, že ne?

Jo, výřečnější hlásání se podávají jinde, člověk musí chodit loupit do jiné bajdy...

Milá Maričko,:
Autor: Z. Yga Datum: 3.9.2014 11:10

máš pravdu, zvířátka mají ráda určité stereotypy a jsou docela nerada, když se poruší. Zikmund každý večer přijde do obýváku, obejde sedačku a s mňoukáním zatočí k počítači a vyžaduje se večerního hovoru se mnou (sedám na židli u počítače, neb na sedačce už není pro mne místo - chi). A tuhle jsme ho dost zaskočili, protože na té sesli seděl Jenda a s ním Ziki nekomunikuje ... nadobro jsme mu zkazili večer (:o))).

Těším se na další tvá vyprávění o Kotěti a další vaší zvěři.

A ještě OTéčko - jestli chcete vidět, jak vypadá dostih pohledem žokeje Bajuržána, kloukněte se na videjko.

http://www.novinky.cz/koktejl/346621-exkluzivni-zabery-pohledu-zokeje-na-dostihove-trati.html

milá Maričko,:
Autor: M. Beda Datum: 3.9.2014 9:10

budu opakovat "předřečníky", tvoje psaní je balzám na duši - je plné lásky, porozumění a pohody... děkuji za dnešní krásné ráno (srdíčko)

a nikoho asi nepřekvapí, že speciálně kočičí článek mě zahřál na duši, navíc ty dobře víš, že mám pro Kotě určitou slabost, tak o to víc

a hlavně fotky!!!!! ono se říká, že obrázek je za tisíc slov a teď si nejsem jistá článkem, ale ty dnešní fotky si z Dumky rozhodně nepamatuju... božínku, na té první má Kotě sedící u stolu dokonce vlastní talířek (to podle mě NENÍ kočičí miska) a na páté má dokonce nalito do skleničky :-DDDDDDDDD a šestá je krásný portrét!!!! (srdíčko) (srdíčko)

plus - na té páté ti to moc sluší :-))))))))

Maričko,:
Autor: A. Lex Datum: 3.9.2014 8:41

díky za krásné ráno s Tvým povídáním. Takhle na manželově klíně lehával náš Dareček I. Byl Kotěti hodně podobný. Dareček II., který oběma jako když z oka vypadne na klíně nelahává, ale leží na protějším křesle u manžela, když se dívá na TV. 

Kočky vidí barevně, narozdíl od psů. Má to co do činění s tyčinkama v sítnici.