21.6.2021 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

KOČKY: Odlož hřeben, vezmi kartáč!

Z maličké Rusty rychle vyrostl pořádný kus kočky. Při jednom návratu domů jsme v naší čtvrti zahlédli mohutného, bezocasého kocoura. ..

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 2.12.2015 21:08

Maričko,

máš moc hezké fotky i videa a především moc hezké kočky ! Vypadají tak pohodově, spokojenost z nich přímo prýští!

Na Denise mám kovový kartáč se zakroucenými zuby. Nevyčesávám ho často, většinou když líná nebo když si zrovna vzpomenu. On je poměrně trpělivý, ale i jeho trpělivost má své meze :))). Takže při kartáčování chvíli stojí a když to podle něj trvá moc dlouho, popochází. Začínáme vyčesávat na verandě a končíme uprostřed zahrady. :))

M. Crossette 2.12.2015 21:36

Re: Maričko,

Hančo děkuji. Hihi takhle češu všiváčkem Woody. Začnu na stole, kočka se párkrát blažené protáhne, po třetí už začíná ustupovat. Jakmile dojede na ocas, který bývá nejvíce zacuchaný, většinou to skončí tak, že kočka prchá s všiváčkem zatnutým v konci ocasu a nenechá se jen tak chytit, abych jí ho vyndala :)

Z. Lika 2.12.2015 21:02

Ještě k Indy

jsem chtěla podotknout, že to zvířátko mi připadá jako mimozemšťan. To je těma očima. Je moc krásná a jemná. Aspoň na pohled:-)

M. Crossette 2.12.2015 21:42

Re: Ještě k Indy

Liko dík, ano Indy je fakt krásná kočička. A jemná take je, umí se krásně mazlit - no krásně ?? Raději než klín má lidskou hruď (jako na té fotce)a natáhnout se co nejblíže obličeji. Pak blaženě přede, šlape a buď přímo do brady, nebo alespoň do krku zatíná drápky a já se snažím alespoň povytáhnout tričko přes bradu, abych to píchání trochu ztlumila. Protože když jí překazíme její radost (česání, mazlení), její "něžnost" bleskově vezme za své a kočka ťafne nebo kousne :) Většinou je okřiknuta, uraženě uteče, ale naštěstí na to rychle zapomene a za chvíli se chce zase mazlit.

Z. Tora 2.12.2015 20:47

Česání

jsem provozovala s našimi krátkosrstými kočkami k oboustrannému uspokojení, protože jim jsem ulevila od chlupů a my jich neměli až tolik po bytě. Co je neštěstí, je venkovní dlouhosrstá kočka. Já si je nepořízovala, ale přitoulali se dva, černý Jája a Silver. Oba už prošli fází totálního ostříhání, protože ty dredy z dlouhých chlupů se prostě nevyčešou. Silverovi se dokonce jeden rok na zádech udělala z chlupů taková šílená plsnatá krusta, pomalu jsem ji vždy přitom, když se krmil "odloupávala" a odstřihávala, nakonec se toho naštěstí zbavil, ale byla to fakt hrůza. Jáju češu pravidelněji, jak je už u nás doma, ale popravdě dlouho to nevydrží, není na to zvyklý. Takže když donese semínka, svízel nebo svlačec, stejně časem nastupují nůžky. Nebo holicí strojek, podle rozsahu dredu...

Z. Lika 2.12.2015 21:00

Re: Česání

Jak píšeš o dredech, tak mi přijde divné, že kočkám evidentně vadí a můžou způsobit vážné kožní potíže, zato lidi nosí dredy s velkou chutí. Možná teda při tom musejí dlabat kortikoidy?

M. Crossette 2.12.2015 21:45

Re: Česání

Toro aby Sliver nedopadl jako ta aurstralská ovce, co na sobě nesla tu děsnou váhu vlny (kolik kg už jsem zapomněla) :))

Naštěstí ani jedna z našich koček dredy netrpí, tedy ani Woody, která má ze všech nejdelší kožich. Jsem tomu ráda, nevím, jak dalece bych se stříháním a nutným silným pročesáváním uspěla.

H. Williamson 2.12.2015 20:37

Jdu do sebe

a prekartacuju Kuliferdu Chlupateho. Zejmena ocas a zadni suknicky. To zas bude piskat a pujde se urazit. Ale ma utrum - koupili jsme novou postel a ta nema "zalezaci" prostor, neb ma dole suplata. Zver tuto novinku nese s nelibosti, neb jim chybi trucovna. Kulich se jeste obcas rozbehne fofrem jakoby pod postel a narazi do suplete.

Z. Lika 2.12.2015 20:40

Re: Jdu do sebe

Ale broučkové beztrucovní! Ti naši se do těch šuplat dokážou nějak narvat, mají tam snad třícentimetrovou škvíru, takže udělají ploskolebce placaté a nějak se procedí dovnitř.

Ale před česáním se u nás neprchá, mizí se před domovním zvonkem a přepravkou v předsíni :-)

Hanko, hezky zdravím!

M. Crossette 2.12.2015 21:47

Re: Jdu do sebe

Chudák Kuliferda s naraženým čumáčkem, protože nečekal "zradu" že ho připravíte o schovku !!!

M. Crossette 2.12.2015 19:06

a ještě OT

Když jsem včera převedla Trixie z vedlejší zahrady k nám, během chvilky vystartovala k magnolia za bazénem a začala zuřivě štěkat a skákat na strom. A to tak vehementně, že strhala skoro všechno pletivo, kterým je strom obtočený, aby tam nemohly lezt kočky (a narušovat jarní hnízdění). Občas takhle skáče na veverku, ale když ta přeskočí jinam, vzdá to. Teď vyváděla jako divá, nedala se uklidnit. Koukala jsem do větví, ale nic jsem neviděla, přesto tam "něco" muselo být, protože Trixie nepřestávala vyvádět. Až po důkladném prostudování stromu ze spodu a všech stran jsem ji zahlédla - na krajních tenčích větvičkách seděla skrčená vačice, ocas omotaný kolem větve jako opička. Ani se nehýbala, nevydávala žádný zvuk, jen koukala dolů svými korálkovými kukadly. Trixie jsem na obojku téměř uškrtila, jak protestovala, když jsem jí táhla zpět na její zahradu (v domě by určitě skákala na sklo, že chce ven). Kočky byly v naší ložnici, tak jsem pod strom nastražila klec k ochytu, v naději, že se vačice nechá lapit a odvezeme ji do lesa. Kočky zůstaly pro zbytek večera uvnitř, ale bohužel vačice ze stromu neslezla. V noci se spustil déšť, klec do rána zůstala prázdná a vačici jsem už na stromě neviděla. Zkouška, zda přelezla na jiný náš strom byla při příchodu Trixie - sice okamžitě letěla k magnolia, ale jen čmuchala kolem a pak běžela do domu. Tak doufáme, že vačice v noci přesídlila úplně jinam, kde jí nebezpečí od psa nehrozí.

M. Crossette 2.12.2015 18:50

děkuji za komentáře

a vidím, že i mezi vašemi kočkami (a psy) jsou přístupy k česání(kartáčování) různé. Furminátor mám také, ale neosvědčil se ani u koček, ani u Trixie. Mám i kočičí kartáč s těmi tenoučkými drátky, co se pak zmačkne spodní destička a chlupy se "vysunou" nahoru a snadno sundají. Ani ten kočky nepřijaly, ale češu s ním Trixie. Ta má hladkou a nízkou srst, takže pravidelné česání netřeba. Ale když ji koupu, tak srst řádně s mydlinkami prodrbu a tím zřejmě uvolním chlupy. Pak ji pročesávám tim drátkovým kartáčem a žasnu, kolik se do něho zachytí. Trixie tuhle procedure přetrpí. Ale naopak vééélice miluje drbání na zadku, přesněji u kořene ocasu. Jakmile jeden z nás sedí (na židli, kanapi)a má natažené, nebo přehozené nohy, Trixie přijde, otočí se zády a blaženě si o naše nohy drbe zadek, pohled jak v tranzu. Myslela jsem, že ji udělám větší radost. Tak jsem sundala z násady nově koupeného koštěte dlouhý poctivý rejžák a přibila na něj pásku, abych si kartáč mohla navléknout na chodidlo. Takto "odděná" jsem Trixie nabídla nohu s kartáčem. Což o to, jí se to líbílo, jenže se začala otírat s takovou vervou, že mi nejprve div nezlomila chodidlo a nakonec jsem stejně rejžák na noze neudržela, Trixie ho doslova servala. Jinak kočky občas pročešu malým "všiváčkem", abych se ujistila, že nemají blechy.

Sharko, přeji tvým kočkám radost z drbacího dárku :) Naše kočky stale milují a používají (hlavně Rusty) kartáčévý oblouk, kdysi koupený pro Dixie.

Dede, představa, jak Ari kvílí s Berry bolestné duo,mě fakt rozesmála. A dodatečně gratuluji k narozeninám tobě i Louk !!!

T. Zana 2.12.2015 18:24

Milá Maričko

to se tak hezky čte! Všechna vaše zvířata se mají skvěle a láskyplně!

Ještě mě zaujala zmínka, jak používáš "staré" kartáče. To je radost číst v dnešní době, kdy je jedna pořád nabádaná, ať už konečně vyhodí ty starý dreky a koupí si nové, lepší, moderní (dražší)...

D. Ruščáková 2.12.2015 18:02

Ještě díky

za přání k narozeninám - od včera jsem byla na cestách, nemohla jsem odpovědět.

Ale ráda bych připomněla, že se mnou měla narozeniny i Louk (srdíčko:)) a určitě jí přeju všechno nejlepší, zdraví a radost ze života:))

D. Ruščáková 2.12.2015 17:59

Maričko, zase jedno pohodové čtení a krásné fotky!

Kočky nemám a když jsem je měla, tak je nečesala. nebylo to nějak třeba - byly krátkosrsté a uměly se držet v čistotě samy.

Psy bohužel kartáčovat musím a to je něco, co bychom si všechny rády odpustily:P Huňatá a dlouhosrstá Berry (měřila jsem jí jednou chlupy a pod břichem je má bez stříhání 13 cm dlouhé, ve spodničce na zadních nohou i přes 15 cm) nenávidí česání úplně odmala, přišla s tím už od chovatelky. Během česání se snaží utéct a celou dobu hlasitě kvílí. Ari s ní odmala kvílí dueta, byť česání jen přihlíží. Bohužel v poslední době se taky začíná česání bránit, byť jí to předtím nevadilo - holt chce být celá Beruška.

Furminátor jsem věnovala Daně, protože se použít nedal, mám hřeben s otáčivými zuby a na nejhorší svinčík velký kartáč na koňské žíně:))

Popravdě jsem letos rezignovala na Berrin hezký vzhled dlouhosrstého ovčáka a brutálně ji ostříhala zadní nohy a pod břichem. Vypadá divně, ale obě jsme mnohem šťastnější!:))

A. Lex 2.12.2015 16:55

Ajvi

češu každý den. Když je ostříhaná, tak nemusím tak často, ale nohy a vous každý den. Vous musím každopádně každý večer ještě i umýt ve vodě nebo v šamponu, záleží na zaprasenosti.

Dareček to je naprosto nečesatelné zvíře. Jak jej začnu i lehounce kartáčovat, tak vytáhne drápy, sekne mě a zmizí, takže už ze zásady nečešu. Je zajímavé jak je bílý tak je čistý. Tedy pokud nedělá automechanika a neleží v garáži pod autem a nekontroluje podvozek auta. Ale to potom nejde ani vykartáčovat, protože je od olejnatého šmíru a pár dní chodí s další tmavou skvrnou navíc :-).

Video s Indy je kouzelné, jak si to pěkně užívá!

Z. Jitur 2.12.2015 14:52

Hezké odooledne všem...

...tak, co se kočin týká, Terezka i Maggie drží rády a nechají se česat. Ozzymu není česat co - zato musím čistit ušiska od hory mazu. No a pes, Quicksík, česání strpí, tedy spíše se snaží najít sebemenší příležitost, jak zdrhnout, no a když náhodou nejsem dost opatrná a vidí kartáč v mojí ruce dřív, než ho polapím, tak mám smůlu, protože lovit psa pod postelí, odmítám :-)(

Z. Matylda 2.12.2015 12:24

Psice češu často

no, často- tak jednou za týden :) Pokud češe Kačka, prootže ta češe pomalu, třeba Borůvka u toho i usne. Kočičáky jsme už přečesala taky a prej dobrý. Používám jen furminátor, dost to minimalizuje chlupy v domě.

Z. Lika 2.12.2015 10:53

U nás se taky kartáčuje

ale takovým tím kočičím drátkovým kartáčem. Museli si zvykat pomalu, ale když přišli na to, jak je to príma, tak drží jako hluché dveře. Myšák se pokaždé ještě zahákuje předními packami za okraj židle, abych mohla pořádně zabrat, a užije si to labužnicky. Furminátorem taky češu, ale jen občas a málo, jen jím prostě projedu srst, není z něj takové potěšení jako z kartáče :-)

Maričko, video s Indy mi zvedlo náladu!

Š. Matyášová 2.12.2015 12:31

Re: U nás se taky kartáčuje

ano,furmáč jednou za měsíc,kartáč s ocelovejma jemnejma drátkama - furt!

Z. Dalmi 2.12.2015 10:53

Nemám kočku,

mám pravidelného návštěvníka, kocoura Adjunkta. Je to línej kočičák, nepečuje o sebe. Na jaře je celý dredovatý. Páníčky to nezajímá. Vezmu hřeben a jdu ho česat. On je rád, že se s ním někdo zabývá, tak drží a přede. Vyčešu chlupů na tři kočky a jeho to přestane bavit. Je hodný, nesekne mě, jen hodí nadávku a nohy na ramena. Dredy ho "zdobí" i dále, ale jak mě vidí, že beru hřeben do ruky, tak prchá. Tak vezmu nůžky a cucky ostříhám. Chvilku má naplešlý hřbet, ale pak je celé léto frajer.

Sorbon to pozoruje, občas chce pomoci, někdy to bývá dost drama. Úsměvné drama. Já si vezmu Xyzal, Sorbonovi vytahám kocouří dredy z huby a všem je dobře na těle i na duši

H. Williamson 2.12.2015 19:27

Re: Nemám kočku,

"Já si vezmu Xyzal, Sorbonovi vytahám kocouří dredy z huby a všem je dobře na těle i na duši". Tak to je pohodarsky pristup. :)

M. Sedláková 2.12.2015 8:55

Česání kočičáků

Hepinka je dlouhosrstá a česání nemá ráda. Ale prostě občas to musí strpět, i když mě mě za to nemá ráda.

Kocouři Honásek a Fousek si česání užívají. Honásek ho měl moc rád. Nastavoval záda i bříško. Fousek to dělá nemlich tak.

Míša z Plzně

Z. Rpuťová 2.12.2015 8:16

Gumové hřebílko nebo furminátor

Blesan si vyloženě užíval.

Včera přiklusala Čičulína po hodinové procházce a kapalo z ní, jak vodníkovi ze šosu.

Tož jsem chytla froťák, ale Číčule se nejdřív poděsila, zřejmě není zvyklá. Ale když pak přišla na to, co s tím teta dovede !!! Joj, takhle drbat záda froťákem, tak to je NĚCO! :)))

Z. Xerxová 2.12.2015 6:45

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Dogy mají hladký a lesklý kožíšek. Krátkých chlupů se z něj ale (hlavně dvakrát ročně - ale padají i jindy) vyčeše hodně. Používám gumové hřebílko, furminátor mi moc nevyhovuje. Přeleštím vlhkou prachovkou a je to

Š. Matyášová 2.12.2015 6:23

milá Maričko,

mám doma 5 x Indy, 2 x ty, co to teda vydržej jen proto, že mi můžou chytat ruku a hrát si a 1x exemplář, co pro něj česání znamená projít 2 x pod kartáčem a dost..

Potřebovala bych mít více rukou nebo česací robot. A tak jsem jim k vánocům koupila tohle: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/catit_design_senses/154806

snad to bude dobrej dárek..