Neviditelný pes

ČLOVĚČINY: O vodě a kbelíku

1.6.2020

Milé Zvířetnice a Zvířetníci,

ondynoj jsem u sebe na stránkách vydala povídání o Vodě a kbelíku (odkaz zde).

No a od tý doby pořád přemýšlím, jak ešče víc udělat osvětu o tom, kterak s vodou šetřiti můžeme. A hlavně - to je to zásadní v projektu nazvaném Kbelík vody - kterak to, co ušetříme, smysluplně využíti můžeme! :-) Protože tenhle projekt, na který jsem narazila a o kterém můj článek je, člověka dokáže neuvěřitelně inspirovat.

Pokud vám záleží na naší přírodě a na vodě, zjistíte podle jejich rad velmi rychle, že toho, co můžete udělat, je relativně málo, a přitom to nese veliký výsledky. Bez přehánění. Snad se na mě nebudete zlobit, když vás poprosím - tentokrát ve vší vážnosti, což u mě nebývá zvykem :-) , zda byste si o tom nemohli přečíst. Ne ani tak můj článek, ten je v tenhle moment naprosto podružný, ale hlavně stránky toho projektu samotného:

https://kbelik-vody0.webnode.cz/kbelik-vody-do-prirody/

Pro rychlé nahlédnutí, abyste si bez listování stránkami mohli udělat představu, vás nasměruju rovnou sem:

https://kbelik-vody0.webnode.cz/l/co-vsechno-patri-do-kbeliku/

a... hlavně snad se na mě nebudete taky moc zlobit, když vás poprosím, zda to můžete aspoň zkusit. Zjistíte pak, že se v malém dají dělat taky pěkně velký věci. A je úplně jedno, v kterým státě bydlíme a zda v paneláku, nebo v domečku. Zkrátka zapojit se můžeme opravdu úplně všichni včetně malejch šprčků, kteří se tak naučí už od malinka o přírodu pečovat. A to je jedna z věcí, která může pomoct přírodě. Že se budoucí generace naučí o ni pečovat.

Kapka vody

Kapka vody | foto: José Manuel Suárez, wikimedia

Tak. Tentokrát to prostě nebylo ohaří povídání, nicméně to bylo veledůležitý povídání a já vím, že právě na Zvířetníku padne na úrodnou půdu.

Jak to říkávaj takový ty řečníci na schůzích?? Vážené dámy a vážení pánové, děkuji vám za váš čas. A já přidávám rovnou - i za vaše úsilí a snahu přírodě pomoci.

P.S. Já to jedu už ve velkým a stala se z toho pro mě zábava a prestiž :-) :-) . Tak se třeba taky budete bavit.

Osobní stránky autorky: https://zrzavec.com.cz/

Petra K. Neviditelný pes


zpět na článek