5.8.2020 | Svátek má Kristián


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 1.6.2020 13:32

Milá Petro, jsem ráda za Tvůj článek. Snažila jsem se vodou šetřit už v Praze, ale co bydlím na vesnici, jsem s tou vodou až úchylná. Máme čtyři byty dohromady jednu studnu a všichni máme zahrady. Recykluju většinu vody použitou v domácnosti, pokud to je teda technicky možné. Sprchuju se stojíc ve škopíku, tou vodou splachuju. Dtto pokud peru v ruce, šup šup, všechna použitá voda jde do kýble. Myčku na nádobí mám úspornou a co myju v ruce, tak jen to nejhorší znečištění jde do kanálu, jinak vodu odchytávám, na splachování je skvělá. Samozřejmě voda ze sušičky se dá použít také. Když odpouštím vodu, aby tekla teplá, vždy ji zachytávám. A na zalévání se snažím chytat dešťovku, máme šest 200 l sudů a možná se někdy dopracujeme i k 1000 l nádrži. Zatím to je skoro zbytečné, protože tu prší opravdu málo a sudy nám bohatě stačí.

Vodou se dá šetřit, je to trochu nepohodlné, ale rve mi srdce, když se pitnou vodou plýtvá a teče jen tak zbůhdarma do kanálu.

E. Šusová 1.6.2020 13:39

Jo ano , může se to jevit nepohodlné, ale...když si z toho člověk udělá výzkum a zábavu, aby si zjistil kolik tak asi nasyslí, tak to vůbec nevadí.

A. Zemanová 1.6.2020 15:46

Přesně tak! Těší mě, když dokážu, aby do kanálu odteklo méně vody, než použiju. Čím toho je méně, tím mám větší radost.

E. Šusová 1.6.2020 15:59

Že jo? :-D :-) Mě to prostě bavčí!