26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

KOČKY: Jak jsem ztratila kočku

Onehdy jsme s Mušketýrem vyrazili ven se psicemi až navečer. Bylo horko, navíc ve vinohradu přes den jezdil traktor s postřikovačem (a podivnou alergickou reakci týkající se chroptění a kašlání jsme u Světlušky už zažili), tudíž navečer naše cesta mířila kolem obilného lánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 19.8.2014 21:19

To se dějí věci!

Je mi jasné, že člověk může ztratit klíče, snubní prstýnek, půjčenou knihu či hlavu, ale aby ztratil kočku ... to se může stát jenom výjimečným jedincům (;o).

Náš venkovně-domácí Zikmund má zakázáno chodit "před naše". Tak hlavně kvůli tomu, že nemá odtud volný přístup do domu (mohl by to vzít sice přes zahrádky sousedů, ale nejsem si jistá, jestli na to už přišel), kdežto ze dvora sklepním okýnkem a pootevřenými dveřmi ze sklepa se dostane do bezpečí téměř po celý rok (zavíráme až po příchodu mrazů, tudíž minulou zimu se nezavíralo). Na druhou stranu už dávno jsem odvolala pátrací akce, když zrovna teď není doma - většinou se zřejmě zdržuje u sousedových slepic (poznám po čuchu) a na zavolání přibíhá. A je-li venku sychravo, tak jde ven jen udělat potřebu a pak honem do teplíčka.

A opravdu není urážlivý ani škodolibý - nikdy nám neprovedl nic na potvoru (např. že by načural do postele) a v každé situaci s náma mluví - holt ví, že někdy nastanou situace, kdy není na prvním místě ...

Z. Hanča 19.8.2014 20:52

Příběhy

z Matyldiny smečky si pokaždé přečtu moc ráda a kočka, která chodí se psy na procházku, je skvělá! Já bych si asi těžko zvykala na kočičí režim a z delší nepřítomnosti kočičáka bych měla nervy nadranc. Taky když jsem u našich mlaďochů, kontroluji stále jejich kočku a jsem nejspokojenější, když je doma. Eventuelně zahajuji různé pátrací akce. Vím, že jsem s tím otravná, ale je to prostě silnější než já.

M. Crossette 19.8.2014 16:52

tedy Matyldo,

každý pejskař se pilně snaží, aby naučil toho svého poslouchat na odložení (viz soutěž ve Všetíně)a tvoje KOČKA Maceška se to naučila úplně sama - sedne a trpělivě čeká, než si pro ní přijdeš. Jenže tys jí chudinku nechala čekat přes celou noc. No bodejď by ti pak nevynadala - ona tam poctivě čeká a ty na ni zapomeneš !!!:))

Bezva sepsané a Macešku za mne za její trpělivost pohlaď.

Z. Jenny 19.8.2014 16:23

Ach ta Maceš,

ještě, že se našla. Noc v křáku, jaký to hrůzostrašný zážitek.. Myslím, že pěkně lašovala po okolí a když tě viděla , dřepla zpět na místo, aby mhla seřvávat. Chytrý je to jak všichni čerti. Hlavně když jsou ty návraty šťastné.

Dnes jsem hledala Daníka, jak on neslyší, staruška, tak jsem přišla domů a Dan nikde.Volám,chrastím, nic. Tak jsem šla do patra a oko mé vidí psa zavrtaného v mých krásných bílých peřinách až po uši,chrápe jak na vídrhole. Ani se nehnul. :)

A. Lex 19.8.2014 14:36

Malé OT- fotky,

konečně se mi podařilo usadit do Rajčete album z klubovky dog. Byl to moc hezký den, s příjemnými zvířátky i lidmi.

http://dig.rajce.idnes.cz/Dogousci

Z. Xerxová 19.8.2014 15:26

Re: Malé OT- fotky,

bylo tam móóóc hezky. Dík za pohled zase jinýma očmama  :o)  Jen ta žlutá kamarádka od modrého mimíška byl žlutý pejsek - vítězné štěně celé výstavy. Na svůj věk měl neuvěřitelně "dospělou hlavu" - vdospělosti bude mít obrovskou palici...

M. Crossette 19.8.2014 17:12

Re: Malé OT- fotky,

Alex, moc hezké fotky. Ale..kdybych se takovéhle výstavy zůčastnila a doma jsem měla čivavu, tak si po návratu nebudu jistá, jestli náhodou nevlastním myš - ty psí proporce jsou neuvěřitelné !!! A už chápu, proč Xerxová (a další na fotkách v posledním týdeníčku) má stále při ruce ručníček :) Čím to je, že dogy tolik slintají ? Naše Trixie má občas také trochu pěny u pusy, ale takhle hustě (jak je na jedné fotce od Alex) jsem to u ní nikdy neviděla. Je to stejně běžné i u jiných druhů s hodně převislými pysky?

Z. Xerxová 19.8.2014 18:49

Re: Malé OT- fotky,

Dogy (a nejen dogy) mají velké "volné" pysky. Všechny sliny tečou ven. A protože je "kudrnatý" neuzavřený i spodní "ret", teče to i spodem... prostě jsou to slintáci a bez ručníčku (či utěrky či plíny) žádný správný dogař nevychází z domu...

A. Lex 19.8.2014 19:53

Re: Malé OT- fotky,

Chicht. Už odpověděla Xerxová. Víš, já si vůbec neuvědomuji, že by kdysi dávno za mých mladých let tehdejší dogy tak strašně slinily. NEBO?! Jsem já byla takový čuně, že jsem si toho nevšímala. Jen si matně vzpomínám, že moje maminka, která si mne moc ráda strojila bývala dost na nervy z toho, že jsem stále užgryndaná. Také je fakt, že tehdejší dogy neměly tak mohutné, těžké hlavy, takže asi nebyly tak volné plandavé a kudrnaté pysky a tím pádem tak moc neslinily.

Z. Lika 19.8.2014 14:09

OT: chválím obecenstvo!

Děkuji přispěvatelům, kteří společnými silami zaplnili publikační okýnka článků až do konce září.

Takže přátelé, začněte přemýšlet o článcích, které budou zapotřebí tak od zhruba 10. října. To je taková hezká pohodlná lhůta... krou vám koncem září připomenu :-)

Z. Xerxová 19.8.2014 14:23

Re: OT: chválím obecenstvo!

Klasicky na začátku měsíce poprosím o chlíveček Najtíkovatý...

Z. Lika 19.8.2014 14:37

Re: OT: chválím obecenstvo!

Samozřejmě už tam je :-) Započítávám totiž i pravidelné články jako "zboží na cestě".

A. Lex 19.8.2014 13:03

Matyldo,

Dareček s námi také chodí na vycházky směrem k lesu, ale v polovině, v takovém zarostlém hájku má své stanoviště a tam na nás čekává. Jenomže! Nedávno se s námi nevrátil, nějak se tam zaseknul, já se zasekla večer také, když nepřišel a nešla jsem pro něho. To jsem si dala! V noci jsem nespala, budila jsem se snad každou minutu a hned s ranním kuropěním jsem vyrazila s Ajvinou k hájku. Tam se s ublíženým mňaukáním vyřítil Darek, brblal celou cestu zpět domů. Od té doby, když večer nepříjde, tak pro něj chodím. Chci se vyspat.

Z. Matylda 19.8.2014 13:29

Re: Matyldo,

Alex, ani nevíš, jak mě potěšilo, že praštěnou nadávací kočku mají i jiní.

M. Pajakerryková 19.8.2014 14:30

Re: Matyldo,

tak nám nadává jen Mourek a to když není dostatečně rychle vpuštěn domů a když není plná miska granulí. Prostě musí být misečka plná - jiné množství granulí nechce

Lindička mňouká velmi zřídka a to takovým tenoučkým hláskem a když nejsou granulky tak se plantá pod nohama až mě to napadne :)

Z. Jjana 19.8.2014 19:54

Re: Matyldo,

Je prima vědět, že v tom nejsi sama, což? :)

Maceš je opravdu číslo (a ten její kousek s křovím neměl chybu).

L. Vaňková 19.8.2014 11:42

Taková urážka!

Takhle se vždycky tvářila Xena, když jsme odmítli čekat, až se slimákovi uráčí zanechat vyhrabávání myší a šli jsme napřed :-)

Zato na její nástupkyni čekat nemusíme. Neustále je někomu přilepená na patách a plete se pod nohama, prostě ocáskoid přísavný :-) Nebojí se skoro ničeho a patnáctikilový lev před tou čtyřkilovou tlustou chlupatou koulí občas zdrhá. Jako správná drsná australačka ho totiž Cookie nahání a organizuje, kam lev může a kam ne. Akorát surikaty zatím mají velkou převahu, to totiž mrňavka nechápe, že jí kouše někdo, kdo má tak třetinu její váhy. Ale myslím, že si co nejdřív udělá pořádek.

Z. Matylda 19.8.2014 11:58

Re: Taková urážka!

Ježiš, to se krásně čte, jak si mrňavice dělá pořádky se lvem :)

Z. Yga 19.8.2014 11:59

Re: Taková urážka!

Tak mne napadá, že to u Vás bude opravdu jako v Noemově arše - krajem bude putovat ucelená skvadra lidí a zvířat - lev vedle surikat spolu s mangustou a lišákem, nějaký ten kůň a člověk a všecko v uclené skupině bude udržovat malá australačka (:o)))

Z. Xerxová 19.8.2014 12:25

Re: Taková urážka!

však ti koule rychle vyroste. Moje maličké miminko právě mělo na váze 49,80...A tak hezky se choval v náručí před pár měsíci...

Byli jsme pro preventivní odčervení (srdeční červivost), neb za týden jedeme na jih...

Z. Zdena-B-P 19.8.2014 12:38

Re: Taková urážka!

No, z fotky lze sopudit, že pro tebe je hračka hodit pytel brambor do yardy ;) Ale nevytvoříte tomu štěňátku nástupní šikminu? On nebude mít těch "sladkých" 50 kilíček furt :P

A. Lex 19.8.2014 14:39

Re: Taková urážka!

Jejda, tak to se tedy nedivím, že jsi měla plné vlastní tělo práce, když jsi ho nakládala do Jardy. Než bude moct skákat do kuférku sám, tak budeš jak Frištenský :-).

Z. Zdena-B-P 19.8.2014 12:41

Re: Taková urážka!

Lucko, někdo tady prosil o inventurní seznam vaší zvířeny. Já bych si taky ráda početla :)

L. Vaňková 19.8.2014 20:26

Re: Taková urážka!

Ono to zase není tak strašné, dost těch, co nám projdou domácností, odcházejí k novým majitelům. Například Matěj Liška už se prohání v obrovitánském lesním výběhu u mého kamaráda, který má takovou menší lesní ZOO. To je mimochodem ten člověk, co má Elsičku. Papoušice Drákula u nás měla zůstat, ale v práci se mi do ní zamilovala mladá slečna, která následně po bouračce skončila na vozíku. Její rodiče za mnou tenkrát přišli, jestli bych jí papuchu na nějakou dobu nepůjčila jako psychoterapeuta. Už je tam rok, užívá si se svojí kolečkovou kámoškou i procházky venku a chodí s ní i do koupelny, takže jim to rozhodně nebudu kazit. Takže náš momentální zvěřinec se skládá z jednoho koně (Ráchelka je zapůjčena dceři našeho skvělého kamaráda a trénují spolu, neb z Péťi  je juniorská rychlobruslařská reprezentantka a kromě bruslení a školy už fakt nezvládne nic jiného), surikatkyTiminky a jejího kámoše Timona, dvou mangust trpasličích - Intiho, krasavce importovaného z Peru a konečně jediného nepříbuzného samce ke všem holkám tady a Majdy, kterou jsem si vzala z práce místo nabízené perspektivní půlroční mangusty, protože už jsme toho spolu spoustu zažily a navíc si s Intim padli do oka na první pohled. Dál je tu pár Promyk červených, Ron a Ginny, původně ze ZOO Plzeň. Měli jsme je v práci dva roky a nějak se pro ně v expozici nenašlo umístění, takže byli v zázemí a postupně jsme se skamarádili. Když pak hrozil jejich prodej, radši jsem jim zařídila obrovskou voliéru doma, protože by změnu majitele těžko snášeli. Péťa má v pokoji tříčlenné hejno malinkých papoušků Aymar, sice nejsou ochočení, ale krásně se na ně kouká :-) No s tím vším mi věrně pomáhá Buffinka, která právě zaškoluje malou Cookie. Mimochodem drsná australačka byla potupně vykoupána, jelikož je to bláteník a v té louži si vyválela i záda. Vypadala jak Jožin z bažin a měla tu drzost tvrdit, že je malinký štěňátko a mám ji domů donést. No šla po svých, smrděla jak stoletej vodník a já měla bílé tričko. Je úžasná!

Z. Yga 19.8.2014 21:06

Re: Taková urážka!

Pravda, zvířátek téměř zanedbatelné množství (:o))).

Z. Lika 19.8.2014 21:16

Re: Taková urážka!

Tak to čtu, valím oči a culím se od ucha k uchu.

Z. Hanča 19.8.2014 22:09

Re: Taková urážka!

Pane jo, to  musí být zábava s tak pestrou smečkou (ale samozřejmě taky starost, klobouk dolů!).

A. Bytová 19.8.2014 10:12

Tedy Matyldo,

to sis dovolila opravdu DOST!

Buď ráda, že ti Maceš nezarazila vycházky.

Z. Matylda 19.8.2014 11:13

Re: Tedy Matyldo,

No a kdo jinej by ji bral s sebou aspoň na večerní proběhnutí kolem hřiště? Maceš to ví :)

D. Ruščáková 19.8.2014 9:20

Milý Georgi,

včera jsem přijela domů až pozdě, takže až dnes mávám a děkuju za článek. Ty orchideje jsou nádherné (a fotky taky:))

A díky za zmínku o té opeře... Terezín, děti, koncentráky, to je děsivé téma a musí být připomínáno. Vždyť se podívej, jak ten svět vypadá teď, jeden aby se zase bál. ¨

Tak děkuju a zdravím ke klokanům!

A ještě Helenám i Toscám vše nej ke svátku:))