18.1.2021 | Svátek má Vladislav


KOČKY: Jak jsem ztratila kočku

19.8.2014

Onehdy jsme s Mušketýrem vyrazili ven se psicemi až navečer. Bylo horko, navíc ve vinohradu přes den jezdil traktor s postřikovačem (a podivnou alergickou reakci týkající se chroptění a kašlání jsme u Světlušky už zažili), tudíž navečer naše cesta mířila kolem obilného lánu. Přes den tam rejdil kombajn a sklízel, navečer byla právě ta správná doba na procházku.

Maceška byla ve vlídné náladě, protože už byla po večeři, a tak se rozhodla, že vyrazí s námi. Poněkud ji zmátlo, že na křižovatce cest u trati jsme nešli do vinohradu, kde to zná, ale kolem pole. Urazila se a zalezla do křoví, když jsme takoví nezdvořáci a nejdeme na procházku podle přání Její Kočičí Výsosti.

Psicím to bylo jedno, poletovaly po cestě, ňuchaly myší díry ve strništi a obecně byly ve velmi dobrém rozmaru.

Cestou zpátky jsme na rozcestí Macešku volali a pátravě nahlíželi do křoví. Po kočce jako by se země slehla. Usoudila jsem, že cestu zpátky zná, a tak vyrazila někam za svými záležitostmi.

Pozdě večer Maceška nepřišla. To nebylo nic divného, v létě to tak prostě bývá. Jenže kočka chyběla i u snídaně.

Podotýkám, že když mě v noci probudilo dítko, které hraní počítačových her vyčerpalo a lovilo ve dvě v noci něco k jídlu, moje jediné myšlenky se kromě ublížení na těle vlastnímu potomkovi týkaly zmizelé kočky.

Tudíž jsem ráno pobíhala po zahradě a podbízivě čičala, zatímco kolem se starostlivým výrazem rotovala Světluška: „Není, ta kočka tady není! Když dolítnu ke zdi, třeba přijde... vyleze na plot... ona tady prostě není!“

Vzdala jsem to a čtvrt hodiny, které jsem před odjezdem do výuky hodlala obětovat na úpravu svého zevnějšku, jsem využila na výlet se psy k tomu rozcestí. Z křoví se vynořila hodně naštvaná Maceška a seřvala mě na tři doby: „Jak to, žes mě tady nechala? Celou noc tady sedím ve křoví! Trpím! Hladovím a žízním! To sis dovolila hodně!“

Nasměrovala jsem psy i kočku k domovu – Maceška se nenechá nosit, něco takového je na veřejnosti trapné – doma vydala kočce snídani, lajdácky jsem namalovala obličej na ksicht a začala jsem do auta ládovat učebnice a notebook.

Maceška ulehla na chladnou dlažbu v chodbě a výraz velmi ublížené kočky, která běžela domů s povyplazeným jazykem, ji neopouštěl. To budu žehlit ještě dlouho!

 

Maceška

Maceška

Matylda Neviditelný pes


Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...