7.12.2019 | Svátek má Ambrož, BenjaminDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ČLOVĚČINY: ŽidleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 99, poslední: 16.2.2018 22:51, přehled diskusí

add jezdící židle:
Autor: Z. Svobodová Datum: 16.2.2018 22:51

Dalmi, já mám v kuchyni jezdící židli od úplného začátku, kdy jsme dostali ještě nový byt v Mostě. stará pojízdná židle na plynové péro se s námi stěhovala z Mostu do bělé. Bohužel tahle stařičká chudinka už nevydržela. před cca 5 lety jsem zakoupila v Pluni pojíznou židli novou, taky s plynovýn pérem. Židle byla sice trošku dražší o dopravu, avšak mohla jsem si při jenjí koupi přesně vybrat, jak potřebuju n mít židli přesně složenou. nová židle je fakt skvělá a slouží mi stále skvěle. proti té staré má jednu nevýhodu v tom, že se musí vždy držet, aby pod zadkem náhodou neujela. ta stará byla šikovnější, jelikož byla těžší. I když jsem mívala maličké kuchyně, pojízdnou židli jsem měla a mám stále. Popojíždím na ní po kuchyni sem a tam, dojedu na ní k lednici, sedím při mytí nádobí nebo při žehlení. obě bašde vnučky používají židli jako kolotoč. Obě dcery se jako malé holky vozily nahoru dolů, točily se jak na nejlepším kolotoči a zkrátka židli využívala nejrůznějším způsobem. Vzhledem k chromé a bolestivé kyčli židli používám stále. i můj Jioří si na ni v poslední době taky zvyká. no, musíme se dophodnout, kdo ji právě bude používat.Zkrátka jezdící židle mám u pc i u šicího stroje. Jsou to vše velicí pomocníci

k tomu novému kolu dodám jen:
Autor: Z. Svobodová Datum: 16.2.2018 22:38

vave, je veliká škoda, že nežiješ blíž.Můj Jiří je na seřízení, konstrukci kol na míru a na všechny potřené udržovací práce fakt machr a odborníkDokonce mu pár lidí dovezlo úplně nová kola s tím, že se jim nevyplatí dopravit kolo do značkového servisu a čekat, až bude hotové a pak o zas odvézt domů.Jiří má opravdu obrovské zkušenosti a hlavně moc šikovné ruce. Hlavně ho ta práce kolem kol velice baví a dělá to i rád.O náhradní díly nemá nouzi, a pokud je třeba cokoli vyměnit ,zná Jiří spousty cyklo prodejen, kde se dá vše sehnat o moc levněji než ve znač.servisewch a prodejnách.Zkrátka, kdyby Jiří fakt chtěl, mohl by se těmi koly i docela dobře uživit. Bělští pyciklisti si na jeho služby rychle zvykli a chodí za ním často.

Já nejvíc :
Autor: Z. Dalmi Datum: 15.2.2018 18:19

milovala jezdící židli na kolečkách, když jsem měla zlomenou, vykloubenou nohu s přetrhanými vazy. Jsi doma sama, chceš si uvařit kafe. Dobelháš se do kuchyně, uvaříš kafe a hele! Jak ho donést ke stolu když máš francouzské hole. Nijak, nelze!

Byla mi zakoupena židle na kolečkách a já na ní strávila půl roku. Úžasná pomoc.

Re: Já nejvíc :
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 18:49

No, to ti věřím, já ji taky užila, když jsem měla zlomený kotník (i když - naštěstí - ne tak dlouho a taky ne tolik - prahy ve dveřích mi trochu krátily křídla).

Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 15:46

Než pořídím kancelářskou židli, potřebuju vymalovat a vyhodit staré koberce. A dát tam něco nového.

Já koberce miluju a nejraději bych koupila zátěžáky. Jenže Franta (a prodavači v příslušných krámech) mě přesvědčují, že jestli chci výhledově koupit ten chytrý vysavač, co jezdí sám, je třeba pořídit vinyl.

Máte v tomhle oboru zkušenosti?

Vím určitě, že nechci laminátku, nesnáším tvrdé pod nohama. A chtěla bych něco, co by mělo víceméně vlastnosti koberce - teplé, měkké... Nechápu, proč vinyl dělají s dekorem dřeva. Já mám dřevo ráda, ale nesnáším napodobeniny.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Maw Datum: 15.2.2018 15:52

myslím, že dekorace dřeva je prostě oblíbená, vypadá pěkně a zakreje kdejakou šmouhu, protože to není jednobarevné.

Ale existuje hromada dekorů, určitě by šlo vybrat takový, který není jako dřevo. Já jen nevím, proč by vysavači měl vadit koberec?

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Lika Datum: 15.2.2018 16:00

Myslím, že ten samojezdící vysavač především zametá, takže je nejefektivnější na hladkých plochách.

Na netu jsou obrázky vinylu s parketovým vzorem, vypadá to pěkně.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Iva Datum: 15.2.2018 21:21

Protože z koberců prach nevysaje...

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2018 16:20

Mám měkčený vinyl s dekorem dřevěných prken. Sice bych radši pravá prkna, ale... Vypadá ovšem skvěle, věrně. V předsíni mám dekor dlažby a dtto. Nechtěla jsem tam dlažbu, protože je tvrdá a studená, stačí mi iluze. :)

Běž do nějakého velkého obchodu a poraď se. My jsme byli v A1 PODLAHY v Kunraticích, předvedli nám různé druhy vinylových podlah, mohli jsme si po nich i chodit (měkčený vinyl, zacvakávací systém i klasická skládaná podlaha), měli tam mraky vzorků. I když jsme pak brali podlahu od místní firmy, vybrala jsem si to své právě tam.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 16:43

Děkuju. Byli jsme se podívat u nás v Letňanech, ale jestli se tady po tom dá i chodit, tak to je lepší!

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2018 18:16

Naskládají ti na zem pochozí vzorky, chicht, chodili jsme po tom v ponožkách i bez, abychom zjistili, jaké jsou rozdíly. Měkčený vinyl nám přišel nejpříjemnější. A navíc byl nejlevnější. :)

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2018 18:17

A opravdu jsme dostali všechny informace mimořádně laskyvým způsobem. Kvůli podlahám jsme byli ve víc prodejnách, ale tady byli bezkonkurenčně nejpříjemnější. Mrzelo mě, že si nakonec podlahu od nich nebereme, ale doprava by ji prodražila.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 18:47

Děkuju, určitě tam zajdeme.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2018 19:07

Doufám, že tam v mezidobí nenastoupila nějaká jedubaba. :)

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2018 19:15

Jo, a ještě něco. Na vinyl patří pod židli ochranná podložka. Dostaneš v IKEA. Je fakt dobrá a není drahá. Měli jsme levnou z nějakého e-shopu, a ta stála za prd. Jinak jsou k sehnání dobré a drahé, takže IKEA je dobrá volba.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 19:32

Píšu si! Dík :-)

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Yga Datum: 15.2.2018 20:26

Jo tu podložku pod počítačem mám taky. Poznámka - zatímco podložka na zem z IKEA dobrá a téměř beze změny, na stůl (ten samý matroš? a ten samý obchod) se po pár týdnech začne vlnit.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Iva Datum: 15.2.2018 21:23

Jestli to nebude tím, že si na to dáváš hrnek s teplým čajem, a nebo to není stejná hmota.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Iva Datum: 15.2.2018 21:26

Jako že je to jiný materiál - na stůl je to EVA plast, na podlahu PET plast.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: A. Rgova Datum: 15.2.2018 18:51

Měkčený vinyl taky preferuju je to vlastně takový lepší lino, zkušenost mám s materiálem tl.3mm a nášlapnou vrstvou 0,35mm. Mělo taky dekor dřeva, prkna a povrch nebyl úplně hladký. Hezky vypadalo. Překvapivě dobře se udržovalo čisté, nábytek nenechával otlaky a zvířátka byla úplně spokojená, já taky. I psí nožky se držely jak na koberci a drápky necvakaly. Prostě skvělý. Pošlu Ti Zano odkaz budeš-li chtít. Až budu dělat svou podlahu do ničeho jinýho nejdu. Dá se pořídit za 200-350m2.

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 18:54

Jasně, budu ráda - beru každou inspiraci!

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Yga Datum: 15.2.2018 17:07

No dobře - mám s dekorem dřeva. Na druhou stranu je třeba podotknout, že normální návštěva, která tu podlahu zas tak moc nezkoumá, je přesvědčená, že chodí po dřevě. Na údržbu je to jedna á - já bych se už nikdy nevrátila ke kobercům - brrrr. Ale jsou na tom vinylu i jiné vzorky ... dá se fakt vybrat. Akorát mám dojem, že s kytičkama "jako živé" jsem neviděla (:o))))

Re: Nakonec jste mne dovedli (-y) k dotazu :
Autor: Z. Jenny Datum: 15.2.2018 18:12

V koberci je zašlapán veškerý prach a taky ty polétavé chuchvalce, které my majitelé jiných podlah tak dobře známe.

Už koberec nechci neb z něho kašlu.

Zano, dík, ulevilo se mi.:
Autor: A. Bytová Datum: 15.2.2018 13:10

Montování čehokoliv dle návodu mě pravidelně vede k silné frustraci. Po fázi zoufání jak jsem blbá, že tomu textu vůbec nerozumím, nastupuje prudké zvýšení adrenalinu, kdy do rozložených součástek kopu a vykřikuju nepublikovanosti. Ve fázi třetí (nejdelší) vyhledávám rozkopané matičky a šroubečky atd., z koše vyjímám a skládám roztrhaný návod a nalévám si uklidňujícího panáka. Á znovu nahoruposchodištidolu. :D

Re: Zano, dík, ulevilo se mi.:
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 13:17

Abyt, my to tentokrát naštěstí stihli dřív, než potřeba alkoholické podpory dostoupila neúnosných mezí :-))

Ale zaslouženej panák po skončení teda byl!

Když jsem:
Autor: Z. Jenny Datum: 15.2.2018 10:01

ještě byla v ouřadě, odmítala jsem nový nábytek a tak mi byl za pětset kč, pořízen jetý z nějaké fabriky. Kolečková židle se zhroutila i s mou osobou, zrovna v době návštěvy zástupkyně pojišťovny. Když jsem vylezla z pod stolu, dáma se mne zeptala, zda jsem dobře pojištěna,ó jak milé. :-)

Zano, dobré téma, zvláště,když v návodu je :

把錘子敲進椅子裡, tak hned víš , co s tím. Tu čínštinu jsem vzala z překladače a zadání bylo " tluč kladivem do židle", tak nevím, snad to není nic horšího. :-)

Re: Když jsem:
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 10:23

Hezká představa, co všechno by nám mohl Číňan psát ;-)

Vida, co je tu lidí, kteří spadli z židle... Já padám, když zakopnu, to dost nemilosrdně, než najdu rovnováhu, obvykle už ležím :p

Čeká mne nákup ještě jednoho kusu - chci kancelářskou židli k počítači (zatím sedám na podobné trosce), ale to musí ještě chvíli vydržet, protože kromě spadlé Trojské lávky nám taky ve stejné době asi na půl roku zavřeli tramvajovou trať do Libně (k zavřenému Libeňskému mostu, takže to vlastně asi ani nevadí, že). Tam je totiž taková dobrá speciálka.

Ale v ruce ji neponesu. Ach jo - třeba je dodávají složené (tzv. zbožné přání).

Re: Když jsem:
Autor: Z. Lika Datum: 15.2.2018 10:51

Kdyby měla dobrá kolečka, mohla bys na ní jet, Zano.

Re: Když jsem:
Autor: T. Zana Datum: 15.2.2018 10:54

Je to do kopce :DD

Re: Když jsem:
Autor: Z. Yga Datum: 15.2.2018 11:15

František by mohl tlačit... (:o))