Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

105 PLUS: Hubnutí

Minule jsem psala o tom, jak se postavit k větru, a tak mě napadlo, že bych se mohla zmínit taky o tom, jak se stavím k hubnutí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak na toto téma bych snad mohla napsat knihu.;-) Zamlada jsem bývala celkem hubená, ale stresy mi vždycky přidaly. Když jsem neudělala na závěr VŠ dvě státnice ze čtyř, přibrala jsem přes prázdniny šest kilo. Dlužno podotknout, že mamka studentce při učení vydatně podstrojovala. Pak to šlo léta tak různě nahoru, dolů, celkem snesitelně. Změna k horšímu nastala v těhotenství, které jsem převážně odležela na tzv. absklidu (absolutní klid - člověk nesmí vstát z postele, hygiena apod. se zajišťuje na lůžku), posledních pár týdnů zas v mamčině péči - no přibrala jsem skoro třicet;-( a a už přes třicet let s tím bojuju, ale ti, na něž jsem se obrátila, mě málokdy dokázali dobře motivovat a stálo mě to peníze. Nejhorší, co jsem podnikla bylo několik dlouhodobých hladovek, nejdelší šest týdnů. Tenkrát se o jojo efektu nevědělo nebo se neřešil. ;-OBezglycidová dieta (nic od mouky, žádný cukr), beztuková dieta, strava bohatá na tuk, jíst často a málo, jíst větší porce jen 3x denně, občas půst, pravidelně půst ........ :-P Přijde mi, že ani odborníci často nevědí kudy kam. Dnes vím s jistotou, že hladovět nesmím, neboť pak, když něco sním, tělo si ukládá. Když mám stres, přibírám snad i po vodě, když jsem v pohodě, vůbec nemusím řešit, co a kolik sním. Ráda bych se víc hýbala, ale stent v ledvině, který by měl pomoci od ledvinových kamenů, mi způsobuje při pohybu takovou bolest, že s Golim chodíme jen na krátké venčení a ještě dva týdny budeme (tedy aspoň doufám, že stent půjde pryč).

0 0
možnosti
Foto

No, knedlíkové pravidlo, to už bych měla záporný knedlík, protože maximum, které jsem kdy snědla byly dva, slovy dva knedlíky a to v pubertě, pak jsem jedla i třeba jeden. Když už nic jiného, tak mi zase až tak nechutnají.

Jinak někdy před 25 lety jsem si šila na pohřeb sako a kalhoty. Minulý týden jsem se do saka vešla v pohodě, gatě jsem musela popustit. Hmm, takže takto prostorově výrazná jsem byla už před pětadvaceti lety.

0 0
možnosti
AZ

Zas na druhou stranu, které z nás může říct, že se vejde do věcí, které nosila před 25 lety? Já tedy ne! :-) To knedlíkové pravidlo je asi myšleno obecněji, prostě čím je člověk starší, tím je záživnější, a proto by měl mít menší porce. :-)

0 0
možnosti
ZH

Mno, na mě článek, a to hned jeho první odstavec, silně zapůsobil. Konkrétně zmínka o zmrzlině ve mě vyvolala podezření, že se v mrazáku již delší dobu vyskytuje osamocené mražené Oreo. A že by se mělo zkontrolovat, jestli už není po záruce. Nebylo. Chutnalo výborně! :-P Děkuji za pěkný článek! :-)

0 0
možnosti
AB

Milá Vave, trochu mimo téma. Inspirace tvým meteorologickým kačerem vnesla mi do života vzruch a napětí. To jest, každý chtěl něco jiného, (dost dlouho byla favoritem ta srandovní včela), nicméně zvítězil kačer prostý, bez kloubouku. Dneska dorazil, a zřejmě budou následovat další vzrušené debaty, kam ho umístit. Dotaz, prosím. Neplaší příliš krmné ptactvo?

No a na hubnutí teda myslet nebudu neb se z něho tedy naopak nehubne, jak jsem se teď radostně dozvěděla. ;-D

0 0
možnosti
AZ

Milá Abytí, gratuluju Ti k příletu kačera bez klobouku bos. :-) Zpěvné ptactvo tyto mobily rozhodně neruší, sousedovic beruška a straka jsou kousek od mého krmítka a není s tím žádný problém. :-)

0 0
možnosti
Foto

Hehe, to je mi téma..

Celý život jsem byla holka krev a mléko. Kolem padesátky se následkem různých stresů přidalo i sádélko.

Před začátkem covidu jsem byla na operaci, pak ten koronáč s prvním lockdownem... já byla otrávený jak šváb, tak otrávený, že mi ani jíst nechutnalo.

Budu nejspíš jedna z mála, co v téhle době zhubli.

Strašně moc se snažím to udržet!

0 0
možnosti
AZ

Kamarádka onehdy hlásila na fb, že covidu odevzdala 12 kg. Je jasné že covid si je nenechá, ale hezky pěkně ta kila přerozděluje. Ačkoli jsme na ně nestála ve frontě, dostala jsem příděl a teď přemýšlím, jak s ním naložit. Komu ho podstrčit. Nemá někdo zájem? :-)

0 0
možnosti
Foto

Napřed jsem si říkala,že toto snad ani číst nebudu,způsobím si tím stres a nezhubnu.;-DNakonec jsem psaní přece jen dala a protože jedu na finančňák s rybářským účetnictvím,teda daně, že jo, jak jinak než na poslední chvíli,stres mne konečně přejde a tudíž začnu hubnout. Dneska je to složitý,třicítky vypadají na dvacet,čtyřicítky na třicet, atd, jen my skoro osmičky ať jsme tenký nebo tlustý, "pořád stejný".;-DR^V

0 0
možnosti
AZ

Milá Jenny, všechny vypadáme skvěle a mladě, ať nám je, kolik chce. :-)

0 0
možnosti
ZM

Z70. 53M26a98t80y31l12d69a

31. 3. 2022 9:43

Snažím se, abych mohla nosit pořád to stejné oblečení. Tu hranici jsem přeťápla jen jednou a návrat byl krušný. Dva roky covidu mi sebraly návyk pravidelně jezdit na cvičení, tak to budu muset vybudovat znovu. jen co dopíšu kroniku za loňský rok... jen co... ale zatím se ještě vejdu!

0 0
možnosti
AZ

O kronice mi radši ani nemluv. :-) A o oblečení taky radši ne. :-) I když dnes jsem spokojená, sháněla jsem něco na sobotní akci a koupila si prima kousky na horní část těla a ještě bezva květované domácí kalhoty.

0 0
možnosti
ZL

Mášenka jde na to šikovně :-) Jinak myšlenky na hubnutí vyvolávají stres, a stres brání hubnutí. Znamená to, že když budu myslet na stres, vyvolám hubnutí? ;-D

Vave přeji hezký den, někde v teple, zabalené v kiltu :-)

0 0
možnosti
AZ

Liko, jak je? Už je to lepší? V

0 0
možnosti
AZ

Milí Zvířetníci, za chvilku nám na celý den vypnou proud a někdy okolo půl třetí budu odjíždět do Hradce Králové pomoci instalovat výstavu quiltů na téma Božena Němcová a K. H. Borovský. Protože se u nás nebude topit, na dopoledne mám naplánováno nějaké vyřizování mimo domov. Takže budu sporadicky přítomna jen přes mobil, k pc se dostanu až kdo ví kdy. Děkuju předem za všechny komentáře, budu se na ně těšit.

Přeju všem dobrý den. V

0 0
možnosti
Foto

Téma stále aktuální, mnohdy neřešitelné a mnohdy bolestné. Jak jsem už někde psala, kritický bod nastává, když se na mě třesou přebytky. Vzhůru do práce, plavkové období se blíží! ;-D

0 0
možnosti
AZ

Čím jsem starší (a kulatější, tím víc si říkám, že koupací oděvy ke kolenům a s kanýrky měly něco do sebe. :-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz