6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Jak vyrobit vitráž

Sklo je materiál, kterému jsem propadla už jako malá holka. Mé okouzlení sklem začalo ve sklárnách v Janštejně, malé vesničce pod Javořicí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Tora 23.3.2016 18:39

Re: Milá Toro,

Milá Jenny, jsem ráda, že se ti popis líbil a stejně jako ty jsem ráda, že ještě někde pořád moje vánoční dárky visí :). To potěší.

Z. Tora 23.3.2016 18:38

Re: Á, kreativní Tora :-)

Děkuji. Já zas moc neumím s nitěma - tedy kdysi jsem šila i dětem bundy, ale to bylo spíš proto, že takové, jaké jsem pro ně chtěla, nebyly k dostání. Teď už se od šití držím dál...

Z. Dalmi 23.3.2016 14:29

Á, kreativní Tora :-)

moc hezké. Taky by mě to určitě bavilo, ale nemohu rozšiřovat své závislosti. Mám bo.. nepořádek všude - nitě, látky, teď už i papíry, obrázky...

Ale moc obdivuji

Z. Jenny 23.3.2016 13:27

Milá Toro,

obdivuji Tvou práci a trpělivost. Já šikovná nejsem, zkoušela jsem ruční práce různé ale nejde mi to, nejde. Vážím si lidí, kteří to umí, protože vím, co je za tím úsilí a potěšující výsledek pro tvůrce i pro ostatní. Bezvadná dokumentace, kdyby to chtěl nkdo zkusit.

Také mne potěšily poznámky, že ledas komu visí něco doma ještě od Vánoc. :-))

Z. Pavla_H 23.3.2016 12:31

Toro je to nádherné :)

Při absenci výtvarného nadání musím zůstat u výroby toho co se nalije do formy a pak se to vyklepne :D

O. Joklová 23.3.2016 11:18

nádherné!!!

fakt super článek, báječně popsané i zdokumentované na fotografiích, celý postup jako bych přímo viděla - gratulace i díky!! :-))))

že je výsledkem kočička je jen bonus navíc a souhlasím s tím, že sklo bylo vybráno velice dobře - je krásně pruchaté, skoro jako Zuzanka (srdíčko)

hm, ale stejně krásná byla ta kočka v předminulé (nebo ještě starší) Aukci, co mi ji vyfoukli, resp. mě přebili, ba přímo ubili vysokými částkami na které už jsem nedosáhla (a mimochodem, při strategii zvolené teď posledně bych možná i dosáhla - ale chápu že dvakrát "úplně" stejný výrobek dělat nebudeš)

http://1url.cz/qtzJK

Z. Rpuťová 23.3.2016 9:44

Týjofka!

Vitráž jsem nikdy nezkoušela, ale moc se mi ta technika líbí! Strašná nimračka, ale výsledek stojí za to!

D. Ruščáková 23.3.2016 9:34

Milá Toro

klobouk dolů před tvýma šikovnýma rukama a obecně uměleckými schopnostmi! Krásně píšeš, krásně kreslíš a navíc umíš velmi solidní řemeslo. Ne, netroufla bych si na to (možná jen na zkoušku u někoho), ale moc se mi to líbí - a článek je precizně udělaný a nafocený. Fakt, klobouk dolů!

Z. Matylda 23.3.2016 9:19

Tuhle techniku

jsem si vyzkoušela na kurzu. Vyrobila jsme si motýla a palmu :) obojí ve velikosti jako dlaň, žádný zázrak. Líbilo se mi to, ale když jsem si spočetla náklady na pořízení vybavení a hlavně přepočítala množství svého volného času, rozhodla jsem se zůstat jen u hadrnictví. Ale kdybych měla víc času, rozhodně bych se tomu ráda věnovala.

Z. Ivana 23.3.2016 9:17

Nádherné!

Tak konečně vím, jak se to dělá. Vitráže jsou nádherná věc, ale na můj vkus je to všechno příliš složité :-D Tím spíš obdivuju lidi, kteří se této technice věnují. Já jsem líná kvůli výtvarné tvorbě moc věcí vytahovat a pak je po sobě uklízet. Takže u mě vede kresba tužkami nebo pastelkami... To jsou věci, které mám na stole neustále v dosahu, a ani z toho není skoro žádný bor... Ehm, nepořádek :-D Už i u malby barvami mi trochu vadí, že se jimi dá kdeco pokydat a paleta a štětce se musí po akci umýt :-D Popis výroby vitráží mi tedy připadá fascinující, ale sama dobrovolně bych se do toho asi nepouštěla... :-D

Z. Yga 23.3.2016 9:10

Milá Toro

Už jsem četla na VK. Ale musím pochválit, pro nás jsi svůj článek více rozvedla (:o)). Na výsledné kočičce je vidět, jak je důležité vybrat to správné sklo - je jasné, že kočka je pruhovaná. Moc se mi tento koníček líbí, ale pro mne to není - nemám ani to potřebné výtvarno v duši, ani trpělivost a preciznost.

Jo - při pohledu na fotku, kde spodek kočky jest zabroušen, kdežto vrch není, jsem v klasikově duchu zvolala "Hle, Pičaso!" (:o)))

Na venkovních dveřích mi stála visí tvé srdce a svíčka - původně to byla součást vánoční výzdoby, ale myslím, že tam klidně mohou viset celý rok ... konec konců, dobré srdce a světlo v tmách jsou potřeba pořád.

Z. Inka 23.3.2016 8:18

Krásné

kdysi jsem pozorovala svou kolegyni z práce, která se tímto koníčkovala. Mám od ní 4 andělíky do oken - no ještě tam od Vánoc visí. ALE je zapotřebí dost místa, ona měla malou dílničku, prostě sklo je sklo a v domácnosti se stále pomáhající či alespoň překážející tramvají dost problematická věc. Takže pro mě holt nic.

T. Zana 23.3.2016 8:02

Krásné

a jsem ráda, že jsem si mohla takhle návodný popis přečíst, hned mám jasnější představu, kolik trpělivosti, práce a šikovnosti se za těmi malými dílky skrývá.

Je to krásné.

Z. Xerxová 23.3.2016 6:29

hezký den

Hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Moc pěkně popsaný postup. A skvělá fotodokumentace tvého světa vitrážek

Z. Lika 23.3.2016 0:15

Ten je, macan!

Moc pěkný rozhledník, Toro, zajímavý nákuk do oblasti, o které jsem zatím nic nevěděla. A Tvůj motýl u nás stále zdobí - na jižním okně, ve slunci, se mu opravdu líbí.

http://likalika.rajce.idnes.cz/Motyl_od_Tory/#motl002.jpg